Не пропусти

«Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів».

Ось уже третій тиждень 446 шкіл з усієї України беруть участь у Спорт челенджі в рамках програми «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів». Метою програми є популяризація здорового способу життя, раціонального харчування серед учнів та концепції «здорового дизайну» рекреацій та приміщень, де перебувають і харчуються діти.

Програма передбачає проведення трьох челенджів, перший з яких – Спорт челендж, який триває 4 тижні: з 16 листопада до 16 грудня. Після нього на основі звітів шкіл буде обрано п’ятьох переможців. Таким чином, протягом року у Програмі буде 15 переможців. Найактивніші заклади-учасники проєкту отримають гранти на закупівлю обладнання для STEM-лабораторій.

Кожного тижня школа-учасниця може набрати максимум 50 балів. Школи пройшли екватор Спорт челенджу, тож організатори підбили підсумки по двох тижнях — “Фанова руханка” і “Спорт родиною”.

За перший тиждень — “Фанова руханка” — максимальну кількість балів вдалось набрати Шепетівському НВК №1 у складі: «ЗОШ І-ІІ ступенів та ліцей ім. Героя України М. Дзявульського» Хмельницької області

За результатами другого тижня максимальні 50 балів отримали 4 навчальні заклади:

  1. Вознесенська ЗОШ I-III ступенів Мелітопольської районної ради Запорізької області
  2. Краматорська ЗОШ І-ІІІ ступенів №17 Краматорської міської Ради Донецької області
  3. Олександрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Т.Г.Шевченка Олександрівської селищної ради Вознесенського району Миколаївської області
  4. Шепетівський НВК №1 у складі: «ЗОШ І-ІІ ступенів та ліцей ім. Героя України М. Дзявульського» Хмельницької області

Організатори Спорт челенджу вирішили поспілкуватися з представниками найбільш активних шкіл і задати їм декілька питань.

Нижче наводимо відповіді Бензара Олега Сергійовича – директора Олександрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Т.Г.Шевченка

 

Чому ви вирішили взяти участь у Спорт челенджі?

Допомогти дітям вирости фізично і духовно сильними, витривалими, впевненими в собі, а значить успішними в майбутньому – таке завдання ставить оргкомітет нашої школи, беручи участь у Спортчеленджі. Запалити вогник впевненості в серці кожної дитини – вкрай необхідна справа, особливо у складний час пандемії. Аби наші учні, їхні батьки, учителі були спроможними протистояти захворюванням фізично, були емоційно врівноваженими та розсудливими, ми проводимо заходи, які спонукають їх свідомо планувати своє майбутнє.

 

Як відгукуються вчителі, батьки та діти про перші два тижні Спорт челенджу? Як сприйняли теми цих тижнів — “Фанова руханка” і “Спорт родиною”?

Тема «Спорт родиною» досить актуальна. Усі учасники челенджу отримали хвилю позитивних емоцій.

Учителі із задоволенням долучилися до тижня «Спорт родиною», адже заходи із залученням батьків сприяють покращенню тісної співпраці у системі батьки – учні – педагоги. Адже  на сьогоднішній день заняття  фізичною культурою і спортом — найбільш та ефективний засіб профілактики захворюваності, зміцнення здоров’я та розв’язання соціально-психологічних проблем молоді. Вбачають у таких заходах також пропаганду здорового способу життя.

Батьки вважають турботу про зміцнення здоров’я дітей важливою справою. Адже спільні заняття спортом приносять безліч позитивних результатів: поглиблюють взаємозв’язок батьків і дітей; надають можливість займатися фізичними вправами за кроткий проміжок часу не тільки дитині, а й дорослому; служать взаємозбагаченню, сприяють всебічному розвитку дитини; пробуджують у батьків інтерес до рівня «рухової зрілості» дітей і сприяють розвитку в дітей рухових навичок; дозволяють з користю проводити вільний час. Спільні заняття спортом – один з важливих аспектів родинного виховання.

Учні отримали позитив від виконання фізичних вправ з батьками, бачать постійне збільшення охоплення своїх однолітків заняттями фізичною культурою і спортом, дізналися про нові види спорту та почали ними захоплюватися. Вбачають позитив у залученні до проекту педагогів і родини.

 

Яким чином вдається так активно залучати до Спорт челенджу вчителів, батьків, учнів?

Ми впевнені, що важливим аспектом у вихованні дитини є фізичний стан і здоров’я. А щоб зацікавити дитину займатися спортом, найкраще показати власний приклад – як батькам, так і вчителям. Педагоги нашої школи розпочали участь у Спорт челенджі  із власного прикладу, викладаючи матеріали у соціальних мережах. У родинах багатьох педагогів ранкова руханка та виконання фізичних вправ стали обов’язковим атрибутом. До нас активно долучилися батьки, виконуючи руханки чи окремі фізичні вправи разом з дітьми. Цю традицію стали підтримувати у багатьох родинах. Адже зацікавленість дитини гаджетами ми направили зовсім в інше русло – зняти фото чи відео про заняття спортом та поділитися у соцмережах.

 

Як плануєте пропагувати заняття фізичними вправами серед учнів після завершення Спорт челенджу?

Звичайно, що спільні заняття спортом зближують на емоційному рівні. А тому продовжуємо проведення спортивних змагань, фізкультурних заходів (тематичних спортивних свят, днів здоров’я), руханок під час перерв.  Педагоги через соціальні мережі власним прикладом сприятимуть залученню учнів і батьків до занять фізичними вправами.

Посилання на фотоматеріали: https://www.facebook.com/olsosh244

Юлія Прийма

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.