Країна чекає результатів карантину вихідного дня. І вже після 30 листопада вирішуватимуть, чи запроваджувати цілковитий локдаун. Раніше була інформація від міського голови Івано-Франківська, що уряд таки планує закривати країну на два тижні вже у грудні. Банкова цього не спростувала, але й конкретних дат не називає. На Печерських пагорбах кажуть: якщо карантин у суботу та неділю не дасть позитивного результату, повного локдауну не уникнути.

Тим часом коронавірус засів у владних кабінетах. Президент два тижня провів у лікарні. Його перебування в лікарні «Феофанія» спричинило обурення й невдоволення українців, бо саме він заявляв свого часу, що наші можновладці не лікуватимуться у VIP-палатах. У тій же «Феофанії» був і права рука президента – Андрій Єрмак. Інші заражені можновладці лікуються вдома. Навіть міністр охорони здоров’я, і той захворів. Підхопили COVID-19 і голова Верховної Ради із заступником. Як бачимо, вірус не обирає. Але як живе країна, коли інфекція скосила перших осіб і як президент керував країною з лікарняного ліжка – у сюжеті «Підсумків тижня».

Коронавірус у владних кабінетах. Центр управління із Банкової перемістився до відомчої лікарні «Феофанія», де одна із VIP-палат перетворилася на кабінет президента зі спецзв’язком та охороною. Президент уже одужав від коронавірусу. Про своє бажання заразитися розповідав ще навесні, але недуга наздогнала главу держав в розпал осінньої пандемії. Він мав легку форму, але працював із лікарняної палати «Феофанії». У домашньому худі проводив наради, записував блоги на тлі державних символів.

Один лікарняний день президента обходився українцям у майже 8 тис. грн, пояснює головний лікар клініки. Додає, що сума така ж, як і для всіх пацієнтів елітної «Феофанії». Який вигляд мала палата Зеленського, українцям не показали. Ті одразу нагадали йому призабуті обіцянки. Зламати систему Зеленський хотів навесні. Спалахнув скандал, і тоді міський голова Києва Віталій Кличко допоміг.

«Перші особи держави на випадок захворювання повинні мати певні умови. Окремі палати й щоб поряд перебувала державна охорона. Така практика завжди була», – зазначив тоді столичний міський голова.

Президент України Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський5 канал / Час. Підсумки тижня

«Стара радянська традиція, такий законсервований совок, який досі зберігся. Це один із тих прикладів, які підтверджують брехливу сутність самого президента, він наобіцяв усе й став заручником власних обіцянок», – наголосив колишній міністр інфраструктури Володимир Омелян.

«Під час виборчої компанії даються передвиборчі обіцянки, але потім виявляється, що не можуть виконати. Зеленському, коли він був не при владі, здавалося, що легко можна «порішати» ці питання», – каже керівник Центру політичного аналізу «Пента» Володимир Фесенко.

«Він президент України, його прізвище в цьому аспекті не має жодного значення. Витрати, на лікування президента, наприклад, в іншій приватній клініці були би набагато більші, аніж ми платимо зараз у «Феофанії», – пояснив експерт у галузі конституційного права Богдан Бондаренко.

За компанію із президентом, хоч і в іншій палаті, лежав глава його офісу Андрій Єрмак. Занедужали одночасно.

Лікарня "Феофанія"
Лікарня «Феофанія»5 канал / Час. Підсумки тижня

«Що він робить із президентом, я теж не розумію. Є версія, що Єрмак здоровий, як кінь, але йому треба бути весь час біля Зеленського, аби раптом хтось інший не почав давати інші поради», – додав Омелян.

Як так сталося, що глава держави та його найближче оточення захворіли на коронавірус? Інфекціоністи пояснюють, що президент часто нехтував правилами карантину. Виступи перед ЗМІ без маски, фото з прихильниками – також. Та ще й без дотримання соціальної дистанції. Із одягнутою маскою, але часто без дотримання правил карантину голова парламенту Дмитро Разумков щоранку тепло ручкався з депутатами. Як результат – позитивний тест на коронавірус. І не лише у спікера, а й у його першого заступника Руслана Стефанчука. Обидва лікуються вдома.

За старшу в Раді залишилася третя з президії. Олена Кондратюк уже більш ніж тиждень офіційно виконує обов’язки голови Верховної Ради. Про роботу в новому амплуа вона ексклюзивно розповіла «Підсумкам тижня».

«Моє завдання зараз – щоб парламент працював, апарат працював, готувалися документи вчасно», – наголосила вона.

Провела й одне засідання у вівторок. У свій день народження.

«Найбільше, чого я не думала ніколи, що так може трапитися, це справді святкувати день народження, ще й у такому амплуа», – додала вона.

Президент України Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський5 канал / Час. Підсумки тижня

Працювали недовго – один день. Десятками хворіють депутати, заражені коронавірусом, і працівники секретаріату. Тому пленарні засідання скасували до грудня.

«Ми не закрили Раду, ми перевели її в режим роботи в комітетах. Коли запрошували пана Дениса востаннє до Ради зі звітом, ми тоді навіть жартували, що ми лишилися обоє на господарці», – уточнила Кондратюк.

Єдиний ще здоровий із трійки перших осіб держави – прем’єр. Уряд Дениса Шмигаля продовжує працювати, але не в повному складі. Коронавірусом заразилися міністр оборони і віцепрем’єр із питань інтеграції окупованих територій. І як не парадоксально, «позитивний» і міністр охорони здоров’я.

«Степанов – людина, нормальна жива людина, як і кожен із нас, дуже багато комунікує, відвідував лікарні, ніхто не застрахований від того», – зазначила заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак.

Тільки-но захворів, з’ясувалося, у головного з медицини й досі немає сімейного лікаря. Лікувала його дружина-медик. Справами міністерськими вражений вірусом Максим Степанов займається дистанційно з дому. Разом із хворобою міністра у владних коридорах заговорили, що через провал у боротьбі із коронавірусом Степанов має піти у відставку. Наполягали на цьому депутати опозиції. Але поки не сталося, у МОЗ на міністра вже зачекалися.

«Зараз нам ні часу, ні можливості, ні бажання немає думати про відставку. Сподіваюся, Степанов скоро вийде на роботу й будемо працювати, а рішення, скільки працюватимемо, хай ухвалює керівництво держави. Якщо ухвалять таке рішення, ми подякуємо всім і підемо, звичайно», – додала Микичак.

І поки владна верхівка на лікарняному, державні справи на паузі, парламент затягує розгляд бюджету. До 1 грудня не встигають, бо фінальний проєкт кошторису ще доопрацьовує Кабмін. Не врегульована й конституційна криза. Законопроєкти, які б повертали е-декларування чиновників, вкотре відкладають.

Заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк
Заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк5 канал / Час. Підсумки тижня

«Ми бачимо суцільний хаос навколо, бачимо суцільну нездатність держапарату реагувати на загрози, провал роботи Міністерства охорони здоров’я очевидний для всіх», – наголосив Омелян.

«Мені видається, що все закінчиться й локдауном, тому що, на жаль, система медична не справляється, і цей карантин вихідного дня – це лише половинчасті рішення, які не дають результату», – додала Кондратюк.

Без результату й, видається, без конкретного плану дій. Але із фірмовим побажанням Зеленський веде боротьбу із COVID-19 із лікарняної палати.

Ірина Сисак, Юрій Усік, «Час. Підсумки тижня»

https://www.5.ua/suspilstvo/covid-19-v-ukraini-chomu-prezydent-likuvavsia-u-feofanii-ta-khto-v-radi-prohnozuie-lokdaun-230064.html?utm_source=newzmate&utm_medium=email&utm_campaign=1584&tqid=hqCjMSElX0AB51c1L69NponcxQd6UA3SxXO6o5cEQg