Не пропусти

Нардепи оскаржують у КСУ положення постанови Кабміну про «карантин вихідного дня»

Подання перебуває на розгляді суду
Майже пів сотні депутатів звернулися до Конституційного Суду з вимогою скасувати карантин вихідного дня. Парламентарі просять суддів оцінити конституційність певних положень постанови Кабміну. Про повідомляє прес-служба КСУ.»До Конституційного Суду України 23 листопада надійшло конституційне подання 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень підпункту 17 пункту 10, пункту 15 постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2″ від 22 липня 2020 року № 641 зі змінами», – повідомляє в понеділок прес-служба КС України.

Згідно з інформацією, автори клопотання вважають, що окремі положення зазначеної постанови не відповідають низці норм Основного Закону України, а також зазначають, що порушені в конституційному поданні питання мають особливе суспільне і економічне значення, оскільки стосуються, в тому числі, і життя і здоров’я громадян.

Подання перебуває на розгляді суду.

Як повідомила заступниця голови комітету Верховної Ради з питань правової політики Ольга Совгиря, фракція «Слуга народу», нардепи оскаржать лише окремі положення Кабміну про «карантині вихідного дня». Також оскаржено положення постанови, яким передбачається заборона проведення закладами охорони здоров’я планових заходів щодо госпіталізації, крім тих, які передбачені цією постановою.

«У Конституційному поданні стверджується, що впровадженими обмеженнями порушено рівність конституційних прав і свобод громадян, в результаті заборони працювати одним громадянам, в той час як інші громадяни працюють. На думку авторів подання, оскаржені в поданні заборони є безумовними, а їх фактична реалізація призводить до істотних (більше 50%) втрат доходу (заробітку) у суб’єктів господарювання, які працюють в різних економічних сферах «, – написала Совгиря на своїй сторінці в соцмережі.

У свою чергу, додає вона, обмеження на здійснення планових заходів госпіталізації передбачає вибірковий підхід до надання медичної допомоги всупереч положенням статті 49 Конституції України.

Крім цього, також відзначається, що оскаржувані обмеження введені без введення на території України воєнного чи надзвичайного стану, що є передумовою для обмеження низки конституційних прав відповідно до статті 64 Конституції України.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила урядовий закон № 3891 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню COVID-19.

Як повідомлялося, правоохоронці тепер можуть не тільки складати адміністративні протоколи за порушення карантину, а й на місці ухвалювати рішення щодо людей, які перебувають у громадських місцях або транспорті без одягнутих захисних масок.

https://www.5.ua/suspilstvo/nardepy-oskarzhuiut-u-ksu-polozhennia-postanovy-kabminu-pro-karantyn-vykhidnoho-dnia-230066.html?utm_source=newzmate&utm_medium=email&utm_campaign=1584&tqid=hebjNX4jXh4BoY7Bmb1GU1AzFC7ogut4r9CZHq8suw

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.