Не пропусти

Україна буде або без`ядерною, або безлюдною — «беспредел» в атомній енергетиці.

Звернення громадських організацій з приводу загроз навколо безпечної експлуатації АЕС і незалежності Держатомрегулювання!
—————————————————————
Секретарю РНБО
Данілову Олексію Мячеславовичу
Шановний Олексію Мячеславовичу!
Неурядові громадські організації звертаються до Ради національної безпеки та оборони України з приводу загрозливої ситуації, що склалася навколо питань, пов’язаних із безпечною експлуатацією АЕС.
Останні місяці спостерігається тиск із боку СБУ та експлуатуючої компанії ДП «НАЕК «Енергоатом» на незалежного ядерного регулятора – Державну інспекцію ядерного регулювання України (Держатомрегулювання).
Мета цього тиску – отримати дозвіл на експлуатацію енергоблоків Запорізької АЕС попри виявлені недоліки в їхньому ремонті.
Комісією Держатомрегулювання з 09 по 13 жовтня 2020 р. було проведено комплексне інспекційне обстеження ВП «Запорізька АЕС» щодо готовності енергоблоку №5 до експлуатації на енергетичних рівнях потужності. За результатами обстеження було складено Акт №АІО-112/1-19 від 13 листопада 2020 р., в якому вказані заходи, що не були виконані, та зазначено про відсутність підстав для видачи дозволу на продовження дії ліцензії на експлуатацію енергоблоку №5.
У листах на Міненерго України Держатомрегулювання також вказує на неможливість експлуатації енергоблоку №6 ВП «Запорізька АЕС» на енергетичних рівнях потужності після 31 грудня 2020 р.
Наразі два блоки ЗАЕС вимушено простоюють у ремонті через те, що нове керівництво ДП «НАЕК «Енергоатом» за підтримки СБУ лобіюють закупівлю запчастин у АТ «МК «Дізель-Енерго», яке не має прав на технічну документацію та потрібних виробничих потужностей, натомість має обвинувачення у постачанні контрафактної продукції в Україні та РФ.
З метою лобіювання були зірвали вчасні випробування дослідної партії запасних частин до резервних дизель-електростанцій (РДЕС) виробництва українського підприємства ТДВ «БЗ «РЕМА», який обрано вітчизняним альтернативним виробником вказаної продукції та з яким укладено відповідний договір. Скасовано також ухвалені раніше рішення щодо поставок на ЗАЕС і ХАЕС запасних частин для РДЕС виробництва ТОВ «КМЗ», який був призначений тримачем оригіналів конструкторської, технологічної, експлуатаційної та ремонтної документації, з правом внесення змін до зазначених оригіналів документації та проведенням авторського нагляду відповідно до вимог стандарту.
Такі дії не лише мають ознаки корупції, вони напряму стосуються ядерної безпеки. РДЕС є системами, критичними для безпеки АЕС. Саме втрата резервного енергопостачання внаслідок відмови РДЕС під час зупинки реактору для розхолодження корпусу призвела до важкої аварії з розплавленням активної зони та наступного вибуху водню на японській АЕС Фукусіма, коли стався землетрус і цунамі.
Упевнені, що Вас, як і громадськість, хвилює стан безпеки атомних станцій України та можливі наслідки використання ними запасних частин, які мають сумнівне походження. ЗМІ неодноразово висвітлювали зазначену проблему, проте публікації не отримали належної реакції.
Просимо втрутитися у ситуацію й забезпечити гарантії ядерної безпеки та незалежність Держатомрегулювання під час прийняття рішень в сфері його компетенції відповідно до національного законодавства та Конвенції про ядерну безпеку, Стороною якої є Україна.
З повагою,
Сергій Денісенко
голова Громадської ради при Держатомрегулюванні
Валентин Купний
член Громадської ради при Держатомрегулюванні,
ГО «Спілка ветеранів атомної енергетики і промисловості України»
Олексій Пасюк
заступник виконавчої директорки
ГО «Центр екологічних ініціатив «Екодія»
Андрій Мартинюк
виконавчий директор ГО «Екоклуб»
Юрій Самойленко
голова УЕА «Зелений світ»
Володимир Березін
голова ГО «Бахмат»
Тетяна Жавжарова
голова ГО «Екосенс»
Юрій Бабінін
голова спілки «Громадянський дозор»
20.11.2020
https://www.facebook.com/Public.Council.NRS.Ukraine/posts/759051584707935
«Енергоатом» довели до критичного стану? Державна інспекція ядерного регулювання вже вимушена офіційно звертатися до керівництва країни з цього приводу. Неналежне виконання технічного обслуговування та ремонтів енергоблоків АЕС несе загрозу ядерній та радіаційній безпеці країни. А грошей немає…
«Енергоатом» продовжує звинувачувати у своїх негараздах всіх навколо, перш за все, міненерго. Але корінна причина провалів за багатьма напрямками діяльності компанії — некомпетентність вищого керівництва. Це очевидно для всіх, крім них самих та профсоюзу Енергоатому, який з піною у рота захищає менеджмент, що веде компанію в безодню.
З листа Держатомрегулювання на прем’єр-міністра України.
«Беручи до уваги вищезазначене Держатомрегулювання вимушене
констатувати, що наразі ВІДСУТНІ підстави для:
1. Видачі окремого письмового дозволу на пуск ядерної установки енергоблоку № 2
ВП «Запорізька АЕС» після планово-попереджувального ремонту з
перевантаженням активної зони та подальшої його експлуатації на енергетичних
рівнях потужності.
2. Внесення змін (переоформлення) ліцензії серії ЕО №000196 від 10 серпня 2004 р.
на право провадження діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація» ядерної
установки енергоблоку № 5 ВП «Запорізької АЕС» з метою здійснення діяльності
на етапі життєвого циклу «експлуатація» ядерної установки енергоблока
№ 5 ВП «Запорізька АЕС» під час довгострокової експлуатації та видачі окремого
письмового дозволу на перший пуск ядерної установки енергоблоку
№ 5 ВП «Запорізька АЕС» після виконання заходів щодо подовження терміну
експлуатації ядерної установки.
3. Експлуатації енергоблоку № 6 ВП «Запорізька АЕС» на енергетичних рівнях
потужності після 31 грудня 2020 р.
Враховуючи, що неналежне виконання технічного обслуговування та ремонтів
несе загрозу не лише ядерній та радіаційній безпеці, але й енергетичній безпеці країни,
Держатомрегулювання просить Вас втрутитись в ситуацію, з метою забезпечення
своєчасного та повного виконання ремонтних робіт на енергоблоках АЕС України.»
https://www.facebook.com/Public.Council.NRS.Ukraine/posts/759051584707935
Ядерні установки та матеріали у приватну власність?
https://www.facebook.com/Public.Council.NRS.Ukraine

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.