У Полтаві під час другого туру місцевих виборів ДВК не видало бюлетень виборцеві через те, що той відмовився знімати маску для ідентифікації особистості. Про це повідомляє громадянська мережа ОПОРА.

Сам виборець мотивував це ризиком захворіти та дотриманням законодавства стосовно носіння засобів індивідуального захисту.Для з’ясування подальших дій членкиня ДВК зателефонувала голові Київської районної у м. Полтава ТВК. Вона пояснила, що видача бюлетеня неідентифікованому виборцеві лежить у зоні персональної відповідальності членів ДВК. Виборець же погоджувався зняти лише окуляри.

У підсумку виборець так і не отримав свій бюлетень та пообіцяв оскаржити дії членів ДВК.

Нагадаємо, що 6 листопада парламентарі ухвалили законопроєкт, який передбачає штраф від 170 до 255 гривень за перебування без маски у громадських місцях та транспорті. Рішення підтримали 262 народних обранці.

Пізніше міністр юстиції Денис Малюська заявив, що за відсутність маски на вулиці штрафувати не будуть. Також штрафи не стягуватимуть з неповнолітніх – навіть якщо вони перебуватимуть без засобів індивідуального захисту у громадських приміщеннях

https://www.5.ua/regiony/u-poltavi-vyborets-ne-otrymav-biuleten-bo-ne-zakhotiv-zniaty-masku-poslavsia-na-novopryiniatyi-zakon-pro-oboviazkove-nosinnia-229989.html?utm_source=newzmate&utm_medium=email&utm_campaign=1584&tqid=0uSzPXEmHRMB8KPbIwTxKzaWSQ38JdZHmvQiLPrFEg