При появі симптомів COVID-19 необхідно залишатися вдома і звернутися до сімейного лікаря. Якщо ж декларації з лікарем «первинки» немає, то в Національну службу здоров’я України (НСЗУ) або в контакт-центрі МОЗ скерують як його обрати. Про це розповів заступник чільника МОЗ, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко у Facebook.

За його словами, при появі симптомів COVID-19 найперше треба залишатися вдома і ні в якому разі не йти на роботу чи навчання, не відвідувати громадських будівель.

Ляшко говорить: «Зателефонуйте своєму сімейному лікарю, детально опишіть йому симптоми хвороби, а також повідомте інші важливі деталі, які вважаєте за потрібне. Обов’язково повідомте лікарю, чи були ви в контакті з підтвердженим випадком COVID-19 і надалі слухайтеся й дотримуйтеся порад свого лікарі. І ні в якому разі не займайтеся самолікуванням. Особливо не призначайте собі антибіотикотерапію. Антибіотик не за призначенням може призвести до розвитку антибіотикорезистентності, і це матиме негативні віддалені наслідки як для вашого особистого здоров’я, так і для здоров’я нації».

Урядовець також додав, що у сімейного лікаря можна отримати консультацію щодо того, як зробити безоплатний для пацієнта тест на COVID-19. Такі тести роблять мобільні бригади, які вдома беруть зразок і доставляють його до державної лабораторії.

«Повірте, все насправді не так, як ми це чуємо в політичних ток-шоу. Сьогодні держава профінансувала роботу мобільних бригад. Мобільна бригада повинна приїхати до вашої домівки, забрати зразок на дослідження і передати результат дослідження сімейному лікарю і вам особисто у вигляді смс або на електронну пошту», – стверджує Ляшко.

Водночас головний державний санітарний лікар наголосив, що у випадку, якщо у громадянина немає декларації з сімейним лікарем, він повинен зробити все, щоб таку декларацію укласти: «По-перше, зателефонуйте на гарячу лінію Національної служби здоров’я України – 1677 або 0 8700 60 20 19. Там оператор вам розповість чіткий алгоритм дій, що потрібно зробити, щоб підписати декларацію і у вас з’явився особистий сімейний лікар, який допоможе вам з усіх питань, які стосуються здоров’я, в тому числі й з питань лікування, а також профілактики коронавірусної хвороби. Саме цей сімейний лікар відкриє лікарняний, закриє лікарняний і направить вас на безоплатне для вас тестування метолом ПЛР, яке відбувається в державних лабораторіях».

Як повідомляв 5.UA, раніше чільник МОЗ Максим Степанов заявив, що сімейні лікарі зобов’язані лікувати хворих на коронавірус навіть без декларацій.

https://www.5.ua/suspilstvo/u-moz-rozpovily-iak-diiaty-pry-pershykh-symptomakh-koronavirusu-229682.html