Не пропусти

Відновлювана енергія склала 90% від світової потужності, доданої в 2020 році

За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), незважаючи на уповільнення темпів зростання електроенергетики через пандемію COVID-19, поновлювані джерела енергії зросли в 2020 році. Зараз вони складають близько 90% від загальної потужності, доданої за цей рік.

Експерти МЕА відзначили збільшення витрат на поновлювані джерела енергії в Китаї та США. На різні підприємства в цих країнах припадає майже 200 ГВт додаткових генеруючих потужностей по всьому світу, пише Хайтек.

В основному компанії використовували гідроенергетику, сонячну і вітрову енергію. Очікується, що в майбутньому активи з виробництва вітрової та сонячної енергії виростуть на 30% як в Китаї, так і в США. Швидше за все, розробники скористаються спеціальними урядовими програмами, термін дії яких закінчується у 2020 році. У США, Китаї, Японії, Німеччини, Італії, Індії та Великобританії надаються деякі податкові пільги, якщо компанії використовують поновлювані джерела енергії.

Агентство прогнозує, що Індія і Європейський Союз також додадуть додаткові 10% поновлюваних потужностей, що стане найшвидшим періодом зростання галузі з 2015 року.

«Відновлювана енергія долає труднощі, викликані пандемією, демонструючи стійке зростання», – заявив виконавчий директор МЕА, Фатіх Бірол.

Протягом перших десяти місяців року Китай, Індія і ЄС збільшили кількість відновлюваних джерел енергії на 15% в порівнянні з минулим роком. Тим часом, акції виробників обладнання для відновлюваних джерел енергії випереджають більшість фондових індексів і енергетичного сектора в цілому, відзначає агентство.

У МЕА відзначили – щоб закріпити успіх 2020 року, необхідна постійна підтримка з боку влади. Якщо уряди країн продовжать розвивати програми субсидування, до 2022 року додавання сонячної і вітрової енергії може зрости ще на чверть. А фотоелектричні установки можуть досягти рекордних 150 ГВт до 2022 року.

«Поновлювані джерела енергії стійкі до кризи COVID-19, але не до невизначеності в політиці», – робить висновок Бірол.

Якщо прогнози МЕА виправдаються, поновлювані джерела енергії можуть стати найбільшим джерелом електроенергії в світі вже до 2025 року.

https://www.ecoburougcc.org.ua/index.php/ekolohichni-novyny/5639-vidnovliuvana-enerhiia-sklala-90protsent-vid-svitovoi-potuzhnosti-dodanoi-v-2020-rotsi

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.