Не пропусти

КСУ, імовірно, визнає земельну реформу неконституційною – подробиці

КСУ
КСУ 5 канал

КСУ, імовірно, визнає земельну реформу неконституційною – подробиці

Читайте по-русски
Суддя Конституційного Суду переконаний, що саме цей документ став справжньою причиною кризи

Земельну реформу, ймовірно, визнають неконституційною. Про це йдеться у проєкті рішення Конституційного Суду щодо тлумачення земельних статей Конституції, повідомляє «5 канал». Автор документа, суддя Конституційного Суду Сергій Сас, передав текст виданню «Дзеркало тижня».

У проєкті рішення зазначено, що право власності українців на землю не може бути обмежене будь-якими законами та владою. На думку судді, саме цей документ, а не скасування електронного декларування, став справжньою причиною конституційної кризи. Адже у владі зрозуміли, що ухвалення такого рішення Судом є загрозою для земельної реформи.

Однак тлумачення положень Конституції забезпечить повернення реформи в конституційне русло і не дозволить позбавити українців «національного багатства».

«Як суб’єкт права власності на землю український народ здійснює розпорядження нею безпосередньо через всеукраїнський референдум відповідно до статті 73 Конституції України щодо зміни території України. Інших випадків безпосереднього здійснення українським народом права власності на землю через всеукраїнський референдум у Конституції України не закріплено», – заявив Сас.

Подання від 48 народних депутатів про визнання неконституційним закону про обіг земель сільгосппризначення надійшло до Конституційного Суду 4 травня. У понеділок КС скасував заплановані на 2 листопада збори суддів і взявся за розгляд цього подання.

https://www.5.ua/polityka/ksu-imovirno-vyznaie-zemelnu-reformu-nekonstytutsiinoiu-podrobytsi-228395.html?utm_source=newzmate&utm_medium=email&utm_campaign=1584&tqid=0.7gbXh1CR4BtO8JM6tPadsJ7S_mK4iMWUqQOQBAmw

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.