Із 14 політичних партій,  які висунули своїх кандидатів у депутати, 5-відсотковий бар’єр подолали шість партій. Найбільше мандатів отримав місцевий осередок партії «Опозиційна платформа-За життя», найменше – «Наш край». Про це стало відомо 3 листопада під час засідання Миколаївської міської територіальної виборчої комісії.

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала протокол про результати виборів депутатів Миколаївської міської ради. За депутатів 25 жовтня голосували 349 455 виборців. Так, за партію «ОПЗЖ» у Миколаєві проголосували 28,57% виборців, за партію «Пропозиція» ─ 23,09%, за партію «Слуга народу» свої голоси віддали 14,89% виборців. У той же час партія «Європейська солідарність» отримала 6,99% голосів, Партія Шарія ─  6,4%, а «Наш край» ─ 5,05%. Кількість отриманих мандатів розподілилась наступним чином: «Опозиційна платформа-За життя» ─ 17, «Пропозиція» ─ 14, «Слуга народу» ─ 9, «Європейська солідарність» та Партія Шарія ─ по 5, «Наш край» ─ 4.

Загалом до міської ради пройшли 54 депутати, хоча кандидатів було аж 666. Найбільшу прихильність отримав кандидат від місцевого осередку партії «ОПЗЖ» Артем Ільюк: за нього проголосували 2 873 виборці. 1 523 голоси набрав кандидат від місцевого осередку партії «Наш край» Дмитро Січко. Ще один кандидат від «ОПЗЖ» Максим Невінчанний отримав 1 446 голосів. У свою чергу, за кандидата від місцевого осередку партії «Пропозиція» Федора Панченка проголосували 1 147 виборців, а за  кандидата від «ОПЗЖ» Олега Третяка ─ 1075. Кандидат від місцевого осередку партії «Пропозиція» Володимир Топчий набрав 1 018 голосів.

Список кандидатів від політичних партій, які ввійшли до складу Миколаївської міської ради

Політична партія

«Опозиційна платформа-За життя»

Політична партія «Пропозиція» Політична партія

«Слуга народу»

Політична партія

«Партія Шарія»

Політична партія

«Європейська солідарність»

Політична партія

«Наш край»

Прудник Євген Коренєв Сергій Кузьміна Олена Кравчук Тетяна Кісельова Олена Круглов Микола
Дашевський Валерій Шапошнікова Олена Капацина Микола Ковтун Олександр Танасов Сергій Федорова Світлана
Щербаков Сергій Єрмолаєв Андрій Горбенко Наталя Карцев Микола Переверьзєва Вікторія Кантор Сергій
Третяк Олег Петров Анатолій Нестеренко Олена Дробот Лариса Мартиросов Станіслав Садрідінов Рустамаджан
Моторна Зінаїда Топчий Володимир Агабеков Раміль Кучеренко Андрій Бабаріка Світлана  
Мєдвєдєв Олександр Янтар Андрій Кім Віталій      
Хачатуров Артем Панченко Федір Степанець Юрій      
Ільюк Артем Січко Дмитро Домбровська Тетяна      
Афанасьєв Олег Береза Олександр Розумний Олександр      
Москаленко Руслан Сєнкевич Олександр        
Невінчанний Максим Іванов Дмитро        
Бойченко Ірина Грачова Марія        
Чайка Владислав Фалько Дмитро        
Мазанко Марина Ременнікова Ганна        
Тріщанович Єлизавета          
Транська Владлена          
Белановська Юлія          

*Прізвища та імена депутатів внесені до таблиці в тому ж порядку, що й у протоколі про результати виборів

ОПОРА  проаналізувала гендерний склад нового депутатського корпусу. Виявилося, що серед 54 депутатів – 35 чоловіків (64,8%) та 19 жінок (35,2%). Найбільше жінок у Миколаївській міській раді представлятимуть партію «ОПЗЖ».

За віком найбільшу кількість становлять депутати, яким від 36 до 59 років (35 осіб). Дванадцятеро депутатів належать до вікової категорії 18-35 років. Ще семеро депутатів віком за 60 років. Усі депутати, за даними сайту ЦВК, проживають у Миколаєві чи Миколаївській області.

Серед 54 депутатів ОПОРА нарахувала чотирьох безробітних або тих, які тимчасово не працюють. Троє з них ввійшли до складу Миколаївської міської ради від місцевого осередку Партії Шарія – Тетяна Кравчук, Олександр Ковтун та Андрій Кучеренко. Разом із тим, за даними сайту ЦВК,  Артем Ільюк – кандидат від місцевого осередку партії «ОПЗЖ» в графі «місце роботи» зазначив, що є головою Миколаївської міської організації вищезазначеної політичної партії.

Згідно з частиною 1 статті 256 Виборчого кодексу України виборча комісія Автономної Республіки Крим, обласна, районна, районна у місті, міська, сільська, селищна виборча комісія на своєму засіданні на підставі протоколів про підсумки голосування в межах територіальних виборчих округів з відповідних місцевих виборів (у тому числі з позначкою «Уточнений») не пізніш як на дванадцятий день після дня голосування встановлює результати виборів депутатів у єдиному багатомандатному виборчому окрузі, про що складає протокол про результати виборів.

Територіальна виборча комісія зобов’язана встановити результати виборів депутатів незалежно від кількості виборчих дільниць/виборчих округів, на яких/в межах яких голосування не було організовано і проведено відповідно до вимог цього Кодексу.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Дмитро Баштовий, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Миколаївській області

тел.: +380634171339

email: slikdima@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

https://oporaua.org/news/vybory/mistsevi-vybory/mistsevi_2020/22143-do-mikolayivskoyi-miskoyi-radi-proishli-6-partii?fbclid=IwAR1bwiI9Nl9OujNsadKTkY7YBw7VFVr21sTYTrNeO9pbhdQ4_mi4iQ6Jx3c