Не пропусти

НАБУ відкрило кримінальну справу на міністра захисту довкілля Романа Абрамовського

Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальну справу за № 52020000000000595 від 22 вересня 2020 р. та проводить досудове розслідування щодо можливого вчинення міністром захисту довкілля та природних ресурсів України Романом Абрамовським кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачено ст. 3685, ст. 3661 Кримінального Кодексу України.

 Довідково :

Стаття 3685. Незаконне збагачення

карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Стаття 3661. Декларування недостовірної інформації

карається штрафом від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Нагадаємо, що Роман Абрамовський з жовтня 2019 року працював заступником міністра в об’єднаному відомстві енергетики та захисту довкілля. У червні 2020 року з другої спроби, попри великий супротив, його призначають міністром новоствореного Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

Протягом останнього року було оприлюднено декілька версій його декларації. Юристи GreenPost проаналізували подані до НАЗК та оприлюднені декларації Абрамовського та виявили ряд фактів, що вказують на можливе декларування недостовірної інформації та його незаконне збагачення на понад 14 млн гривень.

Це стало причиною звернення GreenPost до Національного антикорупційного бюро України та Національного агентства із запобігання корупції із проханням втрутитися у ситуацію та встановити причини внесення недостовірних даних до декларації.

GreenPost звернувся до суду. В результаті Вищий антикорупційний суд зобов’язав НАБУ внести відомості про можливий злочин до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Таким чином, ухвалою Вищого антикорупційного суду від  7 вересня  2020 р. № 991/6760/20, заяву GreenPost  визнано обґрунтованою, а НАБУ почало досудове розслідування у справі Романа Абрамовського.

 

 

 

Паралельно у НАЗК триває повна перевірка декларацій високопосадовця. Її висновки також будуть передані до НАБУ.

Нагадаємо, що в червні нинішнього року журналісти програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний проєкт Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший») повідомляли про те, що фірма дружини Абрамовського також фігурує у кримінальному провадженні НАБУ.

Йдеться про компанію ПАТ «Київгідромонтаж», мажоритарним акціонером якої є дружина новопризначеного міністра захисту довкілля та природних ресурсів Романа Абрамовського. Чиновник раніше був членом наглядової ради цього підприємства.

Абрамовський у коментарі журналістам повідомив, що йому нічого не відомо про кримінальне провадження НАБУ щодо компанії його дружини.

Нагадаємо, журналісти звернули увагу на те, чому мовчить «екологічний» міністр у скандалі про «плюшки» та внесення правок у закон за 200 тисяч доларів.

До слова, GREENPOST проаналізував, що вдалося зробити міністру у сфері екологічних оцінок за 100 днів роботи.  Зокрема, новостворене міністерство за 100 днів не почало вирішувати проблеми із проведенням процедур оцінки впливу на довкілля та стратегічної екологічної оцінки.

В той же час екоактивісти заявляють про саботаж Держлісагентством, яке підпорядковується Міндовкіллю, законів.

https://greenpost.ua/news/nabu-vidkrylo-kryminalnu-spravu-proty-ministra-zahystu-dovkillya-romana-abramovskogo-i19953?fbclid=IwAR2q3BLOwuvdPuZVEt5HMKt9mmwWgOXeIUxQN5M_d_pkcRRsZwoqKzgt0r8

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.