Не пропусти

Фігуранти розслідування про оборонку визнали провину у відмиванні і пообіцяли здати спільників

FacebookTwitterTelegram

Солом’янський суд Києва затвердив угоди про визнання винуватості двох ексдиректорів і засновників ТОВ «Оптимумспецдеталь» Володимира Волохача і Романа Чуби. Cаме ця фірма була центральною в оборонних схемах Гладковського, Жукова і Рогози, про які в лютому-березні 2019 розповідали журналісти Bihus.Info.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 6 жовтня.

Волохач і Чуба визнали вину в легалізації (відмиванні) майна, одержаного злочинним способом, та в ухилення від сплати податків в компанії ТОВ “Оптимумспецдеталь”, в якій по черзі були оформлені підставними власниками і керівниками.

За даними слідства бізнес із постачання комплектуючих для військової техніки для державних підприємств був розпочатий двома неназваними особами. Одна в ухвалі описується як “особа, яка має досвід у сфері постачання товарів, зокрема для підприємств оборонної галузі і джерело отримання комплектуючих, ринок яких на території України відсутній або вкрай обмежений”, а друга як “особа, яка має досвід роботи в державних підприємствах – учасниках ДК «Укроборонпром». Саме ці двоє фактично управляли бізнесом і розподіляли прибуток від нього.

Вочевидь, мова іде про Андрія Рогозу та Віталія Жукова відповідно – перший дійсно до зазначених подій мав досвід постачання товарів на оборонну галузь, другий був радником директора оборонного Концерну “Укроборонпром”.

За даними слідства ці двоє підшукали фірму, перейменували в «Оптимумспецдеталь», а директором і засновником поставили спочатку Волохача, а згодом, у зв’язку із наростаючою увагою правоохоронних органів, змінили його на Чубу. Обидвоє діяли не самостійно, а під керівництвом вказаних вище організаторів схеми.

У 2015-2016 рр. «Оптимумспецдеталь» підписала договорів на поставу військової техніки і комплектуючих на суму понад 121 млн грн з Житомирським, Харківським, Київським  бронетанковими заводами, Харківським заводом спеціальних машин, Ізюмським приладобудівним заводом.

Оскільки товар легального джерела походження не мав, то «Оптимумспецдеталь» маскувала його походження через оформлення безтоварних операцій із низкою суб’єктів господарювання, простити словами – конвертаційними центрами. Це дозволило вивести отримані від оборонних заводів гроші в готівку, а ще не платити 25,7 млн грн ПДВ та  20,6 млн грн. податку на прибуток

Волохач і Чуба уклали угоди із заступником керівника антикорупційної прокуратури Грищуком. Вони беззастережно визнали свою вину і зобов’язалися давати показання, в тому числі, викривальні показання щодо злочинних дій інших учасників організованої групи.

За сукупністю злочинів обом чоловікам призначено по 5 років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати деякі посади на 3 роки і з конфіскацією майна. Водночас їх звільнено від відбування покарання, якщо протягом 1 року вони не вчинять нового злочину.

Раніше Національне антикорупційне бюро повідомило про підозру в дачі хабара фігуранту корупційного скандалу в “Укроборонпромі” Віталію Жукову.

В травні 2020 НАБУ та САП повідомили, що відводять Віталію Жукову роль організатора ухилення від сплати податків на суму понад 49 млн грн та легалізації цих коштів у так званій справі оборудок в оборонці або справі Гладковських.

Нагадаємо, в лютому-березні 2019-го року журналісти Bihus.Info опублікували серію розслідувань про корупційні схеми в оборонній галузі “групи Гладковського-Жукова-Рогози”, одним з учасників тріо був син тодішнього заступника глави РНБО Олега Гладковського. За даними журналістів, через ці схеми, “хлопчики” отримали понад 250 млн грн з бюджету країни.

Після публікації матеріалів Петро Порошенко звільнив Гладковського з посади першого заступника секретаря РНБО. В березні 2019 НАБУ і САП повідомляли про обшуки у Олега і Ігоря Гладковських.

29 квітня 2020 року детективи Національного Антикорупційного Бюро повідомили про підозру чотирьом особам, які фактично керували і забезпечували роботу ТОВ «Оптимумспецдеталь». Крім того, НАБУ і САП відвели Віталію Жукову роль організатора в схемі з ухилення від сплати податків на суму понад 49 млн грн та легалізації цих коштів у так званій справі оборудок в оборонці або “справі Гладковських”.

Новини

АРМІЯ. ДРУЗІ. БАБКИ. Частини 4 і 5

В яких правоохоронні органи закривають очі на Жукова-Гладковського. І кримінальні провадження по ним теж закривають. Скільки коштує лояльність податкової та СБУ? Як прокуратура тричі поховала розслідування по оборонних аферах хлопчиків? І як НАБУ їм допомагало? Читайте далі.

Теги:

https://bihus.info/funty-iz-rozsliduvannya-pro-oboronku-vyznaly-provynu-u-vidmyvanni-i-poobiczyaly-zdaty-spilnykiv/

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.