Не пропусти

В Одесі поліція викрила «сітку» підкупу виборців

Про це сьогодні, 15 жовтня, повідомив Голова Національної поліції України.

За  словами керівника Нацполіції, за вчинення правопорушення затримали голову виборчої комісії та місцевого мешканця. При цьому голова комісії у 2015 році уже була засуджена за скоєння злочинів, пов’язаних з виборчим процесом:

«Під час слідчих дій вилучено майже 45 000 доларів США, які фігуранти планували використати для подальшого підкупу виборців.За один голос та голосування виключно за певного кандидата на пост Одеського міського голови у виборчому бюлетені громадянам пропонували 1000 гривень грошової винагороди. Доказ — скрін із телефона бюлетеня з позначкою навпроти прізвища кандидата».

15 жовтня оперативники управління стратегічних розслідувань в Одеській області спільно зі слідчими СУ ГУНП в Одеській області, під  процесуальним керівництвом прокурорів Одеської обласної прокуратури, затримали правопорушників «на гарячому». Місцевий мешканець та голова однієї з виборчих комісії були викриті під час отримання грошових коштів для подальшого підкупу виборців. Проводяться санкціоновані обшуки.

Розслідується кримінальне провадження ч. 4 ст. 160 (Підкуп виборця) Кримінального кодексу України. За таке правопорушення передбачено до семи років позбавлення волі.

Ігор Клименко вкотре підкреслив, що всі учасники виборчих перегонів зобов’язані  дотримуватися вимог чинного законодавства.
«Ми спільно маємо забезпечити чесні і чисті вибори. Будь-яке порушення буде каратися як адміністративно, так і кримінально», — підсумував Ігор Клименко.

Департамент стратегічних розслідувань
Національної поліції Україн

ДСР

© Офіційний сайт Національної поліції: https://www.npu.gov.ua/news/vibori-2020/v-odesi-policziya-vikrila-sitku-pidkupu-viborcziv-Igor-klimenko/

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.