Не пропусти

Засідання Вознесенської міської комісії територіальної виборчої комісії не відбулось через відсутність кворуму

Засідання Вознесенської міської комісії територіальної виборчої комісії не відбулось через відсутність кворуму, а члени Миколаївської та Вознесенської районних територіальних виборчих комісій все ж вирішили провести засідання та скласти присягу, незважаючи на відсутність необхідної кількості осіб.download

Громадянська мережа ОПОРА звернулась до ЦВК для роз’яснення цього питання. Перше засідання Миколаївської обласної територіальної виборчої комісії пройшло без порушень та конфліктів. Перед початком засідання майбутніх членів комісії привітала голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко. На засіданні були присутні 12 членів виборчої комісії, представник ЗМІ та голова попереднього складу обласної виборчої комісії Ірина Пономаренко, яка передала печатку комісії новому голові Федору Барбалату. З усього складу обласної комісії будуть замінені три члена виборчої комісії: Марина Ханикова (відмовилась працювати) − від місцевої організації політичної партії «Блок Міхеіла Саакашвілі», Ірина Гордієнко (відмовилась працювати) − від місцевої організації «Партія Зелених України» та Назарій Вовк (виїжджає за кордон) − від місцевої організації політичної партії «Антикорупційний рух». Ще три члена комісії були відсутні з поважних причин. Комісія провела своє засідання у малому залі обласної ради, але питання надання приміщення для постійної роботи комісії в процесі вирішення.

Засідання Вознесенської міської територіальної виборчої комісії так і не відбулось у термін, встановлений  Виборчим кодексом. Як повідомила секретар комісії Світлана Сеферян, їй зателефонували від місцевої організації політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» та попередили, що засідання комісії перенесено на 13 серпня. Дану інформацію підтвердили член комісії від місцевої організації політичної партії «За Майбутнє» Сергій Румянцев та представник штабу політичної партії «Слуга народу», від якої призначена голова комісії Марія Макарова. Попередня причина порушення строків проведення першого засідання − неможливість зібрати членів комісій у необхідній для кворуму кількості.

На засіданні Вознесенської районної територіальної виборчої комісії було присутні вісім членів із 18. Троє членів комісії були відсутні за поважних причин, інші сім членів комісії вказали неправильні контактні дані. Мова йде про представників таких політичних партій: «Слуга народу», Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», «Партія Шарія», Довіряй Ділам, «Громадський контроль», «Народ», «Щаслива Україна». Оскільки для кворуму не вистачало двох членів комісії,  комісія не знала, як вчинити, тому звернулась до куратора ЦВК. Зі слів секретаря комісії  Тамари Фінько, їм рекомендували продовжити засідання та скласти присягу, що вони й зробили. Крім того, заступник голови комісії Наталія Керлан подзвонила двом членам комісії, які були відсутні з поважних причин, та попросила в телефонному режимі підтвердити їхні наміри працювати в комісії.

«Як ми бачимо, під час проведення перших засідань територіальних виборчих комісій застосовувалась різна практика щодо процедури прийняття присяги. При відсутності необхідної кількості членів для повноважного засідання комісії приймали присягу у меншості або переносили засідання, тим самим порушуючи строки проведення. Тому ОПОРА звернулася до ЦВК стосовно роз’яснення питань застосування законодавства України про вибори у частині прийняття присяги та проведення перших засідань. Водночас слід пам’ятати, що на неповноважному засіданні комісія не має права  приймати рішення, оскільки відсутня більшість від її складу. Тому все це може призвести до складнощів у процесі формування сільських, селищних виборчих комісій», − наголошує Дмитро Баштовий, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Миколаївській області  Відповідно до частини 3 статті 208 Виборчого кодексу України «повноваження усього складу територіальної, дільничної виборчої комісії можуть бути достроково припинені в установленому законом порядку виборчою комісією, яка сформувала (утворила) відповідну територіальну, дільничну виборчу комісію, рішенням виборчої комісії вищого рівня з відповідних місцевих виборів або рішенням суду в разі одноразового грубого порушення чи систематичного порушення комісією Конституції України, цього Кодексу та законів України, невиконання рішень виборчої комісії вищого рівня».

 Дмитро Баштовий, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Миколаївській області

1 комментарий

  1. ВИНАХІДНИК КОШТІВ

    Не зрозуміло. Відсутній кворум , вони якусь присягу приймають. Десь,комусь телефонують якусь згоду по телефону отримають, це гвалтування виборчого кодексу. Сьогодні меньше половини зібралось і важають легітивно, але завтра зовсім один збиреться, та заявить, що в телефоном режимі провів засідання комісії. Ау верніться в законодавче поле «гвалтівникі» інакше не назвеш.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.