Не пропусти

Громадяни поважного віку 65+ найбільше постраждали від карантину

 

 

У них були проблеми з закупівлею продуктів харчування, ліків. Не вистачало спілкування, внаслідок чого розвивалося  «гнітюче відчуття самотності» за висловлюванням однієї з наших активістки.

Але найбільшою проблемою була відсутність медичної допомоги і розуміння того, що сьогодні країні не до хвороби окремих пенсіонерів. 

Одне слово – карантин. Лікарі не приймають. Стаціонари не працюють. Швидка виїжджає тільки на інфаркти, інсульти та корона вірус.

Кожен повинен піклуватися про своє здоров’я самотужки.

____________________________________________________________________________

Щоб підтвердити або спростувати ці твердження — громадські активісти, а саме громадські префекти Миколаєва та Вознесенська вирішили провести аналітичне дослідження щодо впливу карантину на життя та здоров’я громадян літнього віку в 3-х областях півдня України.

22 липня 2020 року стартував новий соціальний проект на захист пацієнтів поважного віку в Миколаївській, Херсонській та Кіровоградській областях під час карантину..

Він направлений на вивчення проблем жителів цих областей віком 65+, повязаних з карантином в березні-липні 2020 року у зв’язку з коронавірусом.

Експерти проекту збирають та досліджують факти порушення прав пацієнтів поважного віку внаслідок введення карантину.

Це можуть бути наступні факти:

— погіршення стану здоров’я наших земляків внаслідок непроведення вчасного профілактичного огляду; відсутності можливості стаціонарного лікування хронічних захворювань;

— значні матеріальні витрати у зв’язку з необхідністю звернення до обласних чи інших медичних закладів для лікування хронічних захворювань;

— критичні випадки погіршення здоровя, які настали внаслідок ненадання своєчасної медичноїр допомоги…

Якщо у вас чи у ваших знайомих є подібні факти, просимо їх надати до проекту.

 ( В коментарях до статті, по телефону 066 31 25 963, по електроній пошті vpolit2@gmail.com з поміткою » 65+»)images

Звертаю увагу — нам не потрібні персональні дані — прізвище, ім’я, і так далі. Ми поважаємо законодавство України про захист персональних даних та лікарську таємницю.

Нам потрібен тільки факт порушення прав літнього пацієнта.
Але ми сподіваємося на вашу щирість, чесність і тільки реальні факти.

Повернути час та події назад ми не зможемо, але ми зможемо підготувати відповідні рекомендації для медичних установ, для органів влади щодо врахування потреби літніх людей в медичній допомозі під час карантину на майбутнє.

А карантин не завершується 30 липня 2020 року. Медичні експерти прогнозують погіршення ситуації восени цього року.

Тому ми повинні бути озброєнні відповідними знаннями та відповідними алгоритмами поведінки з пацієнтами віку 65+ для збереження їх здоров’я та життя.

Запрошуємо до співпраці та діалогу.

Вся інформація щодо порушення прав пацієнтів буде узагальнена і надана до Уповноваженого з прав людини по Миколаївській області, який є партнером нашого проекту та до обласних державних адміністрацій Миколаївської, Херсонської та Кіровоградської областей для прийняття відповідних рішень.

Чекаємо  ваших повідомлень, запитань, коментарів.

Керівник проекту  Борис Кудар, громадський префект, директор Навчально-методичного центру захисту прав людини (м.Миколаїв)

Аналітик проекту Тетяна Зелінська, громадський префект по Миколаївські області, голова ГО «ВАРМД» (м.Вознесенськ)

3 комментарии

  1. Яка відповідальність за порушення правил карантину? Чи можуть мене оштрафувати за похід в парк чи відсутність маски?

  2. Спасибо за информацию.

  3. На этом месте сконцентрировано самое лучшее с того, что сегодня я лично видал

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.