У них були проблеми з закупівлею продуктів харчування, ліків. Не вистачало спілкування, внаслідок чого розвивалося «гнітюче відчуття самотності» за висловлюванням однієї з наших активістки.
Але найбільшою проблемою була відсутність медичної допомоги і розуміння того, що сьогодні країні не до хвороби окремих пенсіонерів.
Одне слово – карантин. Лікарі не приймають. Стаціонари не працюють. Швидка виїжджає тільки на інфаркти, інсульти та корона вірус.
Кожен повинен піклуватися про своє здоров’я самотужки.
____________________________________________________________________________
Щоб підтвердити або спростувати ці твердження — громадські активісти, а саме громадські префекти Миколаєва та Вознесенська вирішили провести аналітичне дослідження щодо впливу карантину на життя та здоров’я громадян літнього віку в 3-х областях півдня України.
22 липня 2020 року стартував новий соціальний проект на захист пацієнтів поважного віку в Миколаївській, Херсонській та Кіровоградській областях під час карантину..
Він направлений на вивчення проблем жителів цих областей віком 65+, повязаних з карантином в березні-липні 2020 року у зв’язку з коронавірусом.
Експерти проекту збирають та досліджують факти порушення прав пацієнтів поважного віку внаслідок введення карантину.
Це можуть бути наступні факти:
— погіршення стану здоров’я наших земляків внаслідок непроведення вчасного профілактичного огляду; відсутності можливості стаціонарного лікування хронічних захворювань;
— значні матеріальні витрати у зв’язку з необхідністю звернення до обласних чи інших медичних закладів для лікування хронічних захворювань;
— критичні випадки погіршення здоровя, які настали внаслідок ненадання своєчасної медичноїр допомоги…
Якщо у вас чи у ваших знайомих є подібні факти, просимо їх надати до проекту.
( В коментарях до статті, по телефону 066 31 25 963, по електроній пошті vpolit2@gmail.com з поміткою » 65+»)
Звертаю увагу — нам не потрібні персональні дані — прізвище, ім’я, і так далі. Ми поважаємо законодавство України про захист персональних даних та лікарську таємницю.
Нам потрібен тільки факт порушення прав літнього пацієнта.
Але ми сподіваємося на вашу щирість, чесність і тільки реальні факти.
Повернути час та події назад ми не зможемо, але ми зможемо підготувати відповідні рекомендації для медичних установ, для органів влади щодо врахування потреби літніх людей в медичній допомозі під час карантину на майбутнє.
А карантин не завершується 30 липня 2020 року. Медичні експерти прогнозують погіршення ситуації восени цього року.
Тому ми повинні бути озброєнні відповідними знаннями та відповідними алгоритмами поведінки з пацієнтами віку 65+ для збереження їх здоров’я та життя.
Запрошуємо до співпраці та діалогу.
Вся інформація щодо порушення прав пацієнтів буде узагальнена і надана до Уповноваженого з прав людини по Миколаївській області, який є партнером нашого проекту та до обласних державних адміністрацій Миколаївської, Херсонської та Кіровоградської областей для прийняття відповідних рішень.
Чекаємо ваших повідомлень, запитань, коментарів.
Керівник проекту Борис Кудар, громадський префект, директор Навчально-методичного центру захисту прав людини (м.Миколаїв)
Аналітик проекту Тетяна Зелінська, громадський префект по Миколаївські області, голова ГО «ВАРМД» (м.Вознесенськ)
Яка відповідальність за порушення правил карантину? Чи можуть мене оштрафувати за похід в парк чи відсутність маски?
Спасибо за информацию.
На этом месте сконцентрировано самое лучшее с того, что сегодня я лично видал