Не пропусти

Суд тимчасово зупинив дію припису Держпродспоживслужби про зменшення тарифу на централізоване водовідведення ТОВ «БОС»

 

images

Нагадаємо:

Новий тариф на централізоване водовідведення ТОВ «БОС» буде скасовано у червні 2020!

http://voznesenskonline.com.ua/noviy-tarif-na-tsentralizovane-vodovidvedennya-tov-bos-bude-skasovano-u-chervni-2020/

Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про забезпечення позову

30 червня 2020 р. № 400/2495/20 м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Лісовської Н.В., розглянувши заяву про забезпечення позову в адміністративній справі

за позовом:Вознесенської міської ради, пл. Центральна, 1, м. Вознесенськ, Миколаївська область, 56500

до відповідача:Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, пр. Центральний, 288, м. Миколаїв, 54003

про:визнання протиправним та скасування припису від 29.05.2020 р. № 009,

ВСТАНОВИВ:

Вознесенська міська рада звернулася з позовом до Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області про визнання протиправним та скасування припису від 29.05.2020 р. № 009.

26 червня 2020 року позивач подав заяву про забезпечення позову шляхом зупинення дії припису від 29.05.2020 р. № 009.

Заява мотивована тим, що до набрання рішенням суду законної сили існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача. Виконання припису може призвести до дестабілізації роботи ТОВ «Біологічні очисні споруди», оскільки можливий перерахунок тарифу може призвести до зменшення суми виручки від наданих послуг, що в свою чергу не дасть можливості своєчасно розраховуватись із постачальником електричної енергії та здійснювати інші заходи щодо забезпечення санітарно-гігієнічних вимог. Це, у свою чергу, може потягнути за собою погіршення якості надання послуг з централізованого водовідведення та викликати скарги з боку споживачів.

У відповідності до ч. 1 ст. 154 КАС України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.

Дослідивши заяву про забезпечення позову, позовну заяву та матеріали, додані до неї, суд встановив наступне:

Позивач оскаржує припис відповідача від 29.05.2020 р. № 009, яким у місячний термін вимагається усунути порушення вимог законодавства шляхом скасування рішення Виконавчого комітету Вознесенської міської ради від 13.03.2020 р. № 138 «Про становлення тарифів товариству з обмеженою відповідальністю «Біологічні очисні споруди» на централізоване водовідведення». Таким чином, припис необхідно було виконати до 29.06.2020 р.

У відповідності до ч. 4 ст. 150 КАС України, подання позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб`єкта владних повноважень, якщо суд не застосував відповідні заходи забезпечення позову.

Водночас, згідно з п. 1 ч. 2 ст. 150 КАС України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 151 КАС України позов може бути забезпечено, у тому числі, зупиненням дії індивідуального акта.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити виконання рішення суду, оскільки виконання припису шляхом скасування рішення Виконавчого комітету Вознесенської міської ради від 13.03.2020 р. № 138 «Про становлення тарифів товариству з обмеженою відповідальністю «Біологічні очисні споруди» на централізоване водовідведення» матиме наслідком перерахунок тарифу на відповідні послуги.

У той же час, суд зазначає, що вжиття заходів забезпечення позову не є вирішенням публічного-правового спору по суті без фактичного його розгляду судом. Зупинення дії оскаржуваного рішення не скасовує його чинність, ніяк не змінює обсягу прав та обов`язків сторін у спорі, а лише тимчасово забороняє застосування передбачених ним заходів до вирішення спору в даній справі.

З огляду на викладене, суд вбачає підстави для задоволення заяви про забезпечення позову.

Керуючись ст. 150-154 КАС України, адміністративний суд

П О С Т А Н О В И В:

1. Заяву Вознесенської міської ради (пл. Центральна, 1, м. Вознесенськ, Миколаївська область, 56500, ідентифікаційний код 38016400) про забезпечення позову задовольнити.

2. Зупинити дію припису Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області (пр. Центральний, 288, м. Миколаїв, 54003, ідентифікаційний код 40327023) від 29.05.2020 р. № 009 до вирішення справи по суті.

Ухвалу про забезпечення позову може бути оскаржено. Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею у порядку ст. 256 КАС України.

Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана до П`ятого апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення в порядку, визначеному ст. 295-297 з урахуванням п. 15.5 Перехідних положень КАС України.

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строк апеляційного оскарження продовжуються на строк дії такого карантину.

Ухвала підписана суддею 30.06.2020 р.

Суддя Н.В. Лісовська

Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про відкриття провадження в адміністративній справі

30 червня 2020 р. № 400/2495/20 м. Миколаїв

Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Лісовська Н. В., ознайомившись з

адміністративним позовомВознесенської міської ради, пл. Центральна, 1, м. Вознесенськ, Миколаївська область, 56500

до відповідачаГоловного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, пр. Центральний, 288, м. Миколаїв, 54003

провизнання протиправним та скасування припису від 29.05.2020 р. № 009,(предмет та підстава позову)

ВСТАНОВИВ:

Зазначений спір, згідно зі статтею 19 Кодексу адміністративного судочинства України, належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатися в порядку адміністративного судочинства.

Адміністративний позов подано з додержанням вимог статей 160-161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 162171243248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі.

2. Справу належить розглядати за правилами спрощеного позовного провадження відповідно до ст. 260 КАС України.

3. Справа розглядатиметься суддею Н. В. Лісовська одноособово.

4. Призначити судове засідання на 21 липня 2020 р. — 14:00 год., яке відбудеться в приміщенні Миколаївського окружного адміністративного суду за адресою: вул. Декабристів 41/10, м. Миколаїв, 54001, тел. (0512) 53-31-80, факс (0512) 53-31-81.

5. Встановити відповідачу строк для подачі відзиву з одночасним направленням його копії іншим учасникам справи, заяви із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження — протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше 21.07.2020 р.

6. Встановити позивачу строк для подачі до суду відповіді на відзив, заяви із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, а відповідачу — заперечень протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше 21.07.2020 р.

7. Інформацію по справі можна отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: www.adm.mk.court.gov.ua

8. Копії цієї ухвали направити учасникам справи.

9. Роз`яснити учасникам справи, що у відповідності до вимог КАС України, вони мають право заявити клопотання про розгляд справи за їх відсутності.

10. Звернути увагу сторін на наступне:

— надані суду копії матеріалів та докази повинні бути належним чином засвідчені;

— представники сторін, які братимуть участь в адміністративному процесі, повинні мати належним чином оформлені повноваження (оригінал довіреності, ордеру, інших документів та їх копії у справу).

11. Ухвала про відкриття провадження у справі оскарженню не підлягає.

Суддя Н. В. Лісовська

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.