Не пропусти

Нарада у ДП «Вознесенське лісове господарство»

За результатами проведених весняних ревізій майстерських дільниць в ДП «Вознесенське лісове господарство» було проведено розширену нараду за участі державної лісової охорони. На нараді було розглянуто основні недоліки в роботі та зауваження виявлені під час проведення планових та контрольних ревізій. Також намічені заходи із покращення культури виробництва, налагодження роботи по охороні земель лісогосподарського призначення від лісо порушень в т. ч. від самовільних рубок, лісових пожеж та засмічення.screenshot_98

 Так, за п’ять місяців поточного року  держлісохороною було пророблено значну роботу направлену на збереження та примноження лісових насаджень на території лісового фонду:

— посаджено 7 га лісових культур та 3 га плантацій сосни новорічної;

— в лісових розсадниках висіяне насіння дванадцяти лісових порід на площі 0,6 га;

— проведено 12 рейдів з охорони лісових насаджень;

— складено 22 протоколи про порушення лісового законодавства;

— в насадженнях встановлено 170 одиниць наглядної агітації, інформаційних панно;

— перекрито 17  позапланових доріг;

— проведено 118 виступів в ЗМІ на лісогосподарську тематику;

— проведено чотири спільні з ДСНС тактичні тренування з гасіння лісових пожеж;

— в лісах створено 65 км. мінералізованих смуг та проведено 577 км. доглядів за ними;

— організовано роботу лісо пожежної станції та постійне патрулювання хвойних масивів з метою запобігання лісовим пожежам.

Звісно є над чим працювати. Постійного оновлення потребує натурне оформлення квартальної мережі, облаштування і утримання в належному вигляді місць короткочасного відпочинку громадян, покращення культури виробництва в садибах лісництв.

Особливої уваги потребує охорона лісів від пожеж. Так як значна частина лісових насаджень знаходяться поблизу населених пунктів, більшість загорянь, нажаль, виникають через людський фактор.

Та найбільш вагомою проблемою залишаються самовільні рубки на землях лісогосподарського призначення. Не зважаючи на систематичні патрулювання та рейдування лісової охорони випадки самовільних рубок все ж мають місце. Такі дії браконьєрів ведуть до послаблення деревостанів,  погіршення екологічної ситуації в регіоні в цілому. Як наслідок, лісові насадження не можуть в повній мірі виконувати свої захисні, протиерозійні функції, втрачають свої естетичні властивості.

Ліс – легені планети. Він потребує постійного догляду та охорони. Лише професійний підхід господарювання допоможе зберегти та примножити лісові насадження. І кожний громадянин своїм бережним та відповідальним  ставленням до природи може внести свій вклад в майбутнє екологічної ситуації нашої країни.

Адміністрація ДП «Вознесенське лісове господарство»

14.06.2020

ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ ТА ГОСТІ М ВОЗНЕСЕНСЬК І ВОЗНЕСЕНСЬКОГО РАЙОНУ!

Зважаючи на підвищення середньодобової температури в  південному регіоні України  починає  спостерігатись високий рівень пожежної небезпеки через  вітряну,  спекотну  погоду. ДП «Вознесенське лісове господарство» з метою попередження лісових пожеж проводить комплекс профілактичних протипожежних заходів: встановлення наглядної агітації,  створення мінералізованих смуг та проведення догляду за ними, проведення роз’яснювальної роботи серед населення, постійне патрулювання та рейдування лісових масивів, та інше.

З початку квітня поточного року в лісах вже створено 230 км мінералізованих смуг, та встановлено більше 150 штук аншлагів на протипожежну тематику.

Просимо кожного жителя міста та району  з відповідальністю поставитись до дотримання правил пожежної безпеки в лісах.  Кидати недопалки, розводити в лісі багаття категорично заборонено! Пам’ятаймо! 90% лісових пожеж стаються через людську недбалість! Бережімо природу!

 НАГАДАЄМО! 

 Вознесенський лісгосп організовано в 1951 році на базі Вознесенського лісництва Миколаївського лісгоспу. В цьому році при лісгоспі була створена двохрічна лісова школа, що випускала техніків лісокультур, а з 1955 року – річна школа по випуску майстрів лісового господарства та лісомеліорацій, що в 1973 році переведена до с.м.т. Березне, Рівеньської області.

    В грудні 1959 року Вознесенський лісгосп було перейменовано в лісгоспзаг, а з Вознесенського лісництва на базі одного обходу та прийнятих в Держлісфонд колгоспних земель створено ще одне лісництво – Мостівське. В 1960 році керуючись наказом по Херсонському міжобласному управлінню лісового господарства та лісозаготівель від 27.09.1960 р. № 199 в склад Вознесенського лісгоспу були прийняті від Миколаївського лісгоспу Первомайське та Братське лісництва.

     До 1966 року Вознесенський лісгосп входив до складу Херсонського міжобласного управління лісового господарства та лісозаготівель. В 1966 році лісгосп ввійшов до складу Миколаївського обласного управління лісового господарства та лісозаготівель, що було організовано  на основі постанови СМ УССР від 21.03.1966 р. № 234 “Про першочергові заходи при боротьбі з ерозією ґрунтів в Миколаївській області” та в відповідності з наказом по Головному управлінню лісового господарства та лісозаготівель при Раді міністрів УССР від 8.04.1966 р № 84.

      В зв’язку з організацією Врадієвської та Веселинівської лісомеліоративних станцій в 1966 та 1968 р.р. з складу лісгоспу було передано Первомайське та Мостівське лісництва.

У відповідності до наказу Мін лісгоспу УССР № 46 від 30.03.1989 р. проведено розділ Вознесенського лісництва та Еланецького ЛМД та приєднанням Арбузинського лісництва з Врадіївською ДЛМС.

1 комментарий

  1. Вітаючи зі святом, Віталій Мірошник зазначив: «День працівників лісу — це професійне свято не тільки фахівців лісового господарства, але і всіх  тих, хто з любов’ю і повагою ставиться до лісу. За лісом ми завжди бачимо працю трудівників галузі, їх турботу за зеленими насадженнями. І нашим спільним обов’язком є збереження його як природного національного скарбу. Для Вовчанщини ліс – це гордість і натхнення, туристичний потенціал не лише району, але й області. Сьогодні Президент України та Харківська команда на чолі з губернатором області Юлією Світличною роблять все можливе для покращення життя людей, для того, щоб кожен відчував «державу» не на словах, а на ділі. Багато змін та реформ відбулися і у вашій сфері. Багато чого досягнуто завдяки спільним діям і командному підходу у вирішенні завдань. По праву гордо заявляю, що Ваш багаточисленний колектив – як одна родина – єдиний в ідеях і справах. Ви є прикладом для наслідування іншим колективам, і Ваш дух єдності захоплює. З нагоди свята дозвольте подякувати Вам, шановні лісники, за самовіддану нелегку, проте надзвичайно важливу працю. Вона потрібна суспільству, сучасному і майбутнім поколінням. Переконаний, що Ви й надалі робитимете гідний внесок в економічний розвиток нашої держави та в збереження  природних багатств Вовчанщини».

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.