Не пропусти

Кабмін і прокуратура звинувачують Бузьку сільську раду у земельних «махінаціях» та чому від цього потерпають мешканці с. Пряме

Кабмін і прокуратура вважає, що Бузька сільська рада «незаконно привласнила» земельну ділянку 20 га ДП «Вознесенське лісове Господарство».

Сьогодні, 11 червня 2020 відбулось судове засідання в резонансній справі:  про «незаконнне привласнення» на думку Кабінета Міністрів України та прокуратури Бузькою сільською радою  земельної ділянки 20 га ДП «Вознесенське лісове Господарство», з кадастровим номером 4822080800:01:000:0037.

Кабінет Міністрі України просить Вознесенський міськрайонний суд:

 визнати незаконним і скасувати розпорядження, визнати недійсним договору оренди землі, визнати незаконним та скасувати наказ, скасування запмсу у Державному реєстрі речових прав, повернення земельної ділянки

 

screenshot_37screenshot_38

 

Наразі відповідачами у справі та звинувачуються у «махінаціях» поряд з Бузькою сільською радою, Вознесенською районною державною адміністрацією  і Держгеокадастром,  фізична особа: КЛІМЕНКО ПАВЛИНА ВОЛОДИМИРІВНА.

КЛІМЕНКО ПАВЛИНА ВОЛОДИМИРІВНА є власником цілого ряду юридичним осіб, що займаються видобутком піску та інших корисних копалин та супутнім бізнесом, керівником та співвласником більшості цих  підприємств є Білий Сергій Анатолійович.screenshot_45

 

Обидва з Одеської області. Крім того БІЛИЙ СЕРГІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ балотувався у 2015 році до Вознесенської районної ради від ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «НАШ КРАЙ» (Горлова районного осередку Бурдін Іван Арсентійович).screenshot_48
screenshot_39
Наразі  суд по справі  № 473/1538/20 триває.
Однак, варто відзначити, що за думкою баготьох спеціалістів з земельних питань для Бузької сільскої ради це доволі типова ситуація, коли землі на межі інших терртторіальних громад або установ фактично по «РЕЙДЕРСЬКОМУ» захоплюються, привластнюються, а потім відбувається зміна їх цильвого призначення та відчудження за різними схемами.
downloadscreenshot_49
Однак враховуючи, що вказана земельна ділянка знаходиться неподалік с. Пряме, що відноситься до міста Вознесенськ,  її перетворення на черговий піщаний карєр  знову завдасть мешканцям селища великіх збитків та негараздів.

Так, місцеві жителі повідомили кореспонденту ІАП «Вознесенськ Онлайн», що через інші пісчані  кар’єри , які вже існують у криницях на їх подвірях зникла вода, люди потерпають від пилу та гуркіту  вантажівок і доведені до відчаю.screenshot_50

На численні звернення мешканців до міського голови Вознесенська Віталія Лукова на свої негаразди з приводу функціонування кар’єрів мер відповідає, що вони знаходяться на території іншої громади і впливу на них він не має.
Державний герб України

Справа № 473/1538/20

                     УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду

та відкриття провадження у справі

«21» травня 2020 р. Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі судді Ротар М.М. дослідивши матеріали цивільної справи № 473/1538/20 за позовом прокурора Миколаївської області в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України, Державного підприємства «Вознесенське лісове Господарство» до Вознесенської районної державної адміністрації Миколаївської області, Головного управління Держгеокадастру в Миколаївській області, ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування розпорядження, визнання недійсним договору оренди землі, повернення земельної ділянки

встановив:

19 травня 2020 року прокурор Миколаївської області в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України, Державного підприємства «Вознесенське лісове Господарство» звернувся до суду з позовом до Вознесенської районної державної адміністрації Миколаївської області, Головного управління Держгеокадастру в Миколаївській області, ОСОБА_1 , Бузької сільської ради про визнання незаконним та скасування розпорядження, визнання недійсним договору оренди землі, визнання незаконним та скасування наказу, скасування запису у Державному реєстрі речових прав, повернення земельної ділянки.

Ухвалою Вознесенського міськрайонного суду від 21.05.2020 року відмовлено у відкритті провадження у справі за позовом прокурора Миколаївської області в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України, Державного підприємства «Вознесенське лісове Господарство» до Головного управління Держгеокадастру в Миколаївській області, Бузької сільської ради Вознесенського району в частині визнання незаконнимі скасуватинаказ ГоловногоуправлінняДержгеокадастру в Миколаївській області від 20.12.2018 №9136/0/14-18-СГ в частині надання територіальній громаді сіл, в особі Бузької сільської ради Вознесенського району, у комунальну власність земельної ділянки площею 19,6629 га з кадастровим номером 4822080800:01:000:0037; скасування у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно запис №30758339 від 15.03.3019 про реєстрацію права власності на земельну ділянку з кадастровим номером 4822080800:01:000:0037 за Бузькою сільською радою Вознесенського району (ЄДРПОУ 04376185).

В інший частині позовна заява подана з додержанням вимог статтей 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.

Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.

Заяв та клопотань разом із позовною заявою не надійшло.

Враховуючи положення передбачені ч. 3 ст. 274 ЦПК України розгляд справи слід здійснювати за правилами загального позовного провадження. Тому справу слід прийняти до провадження, з метою виконання вимог, передбачених ч. 1 ст. 189 ЦПК України, розпочати підготовче провадження та призначити підготовче засідання у справі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 19187 ЦПК України, суд

постановив

1. Відкрити провадження по цивільній справі № 473/1538/20 за позовом прокурора Миколаївської області в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України, Державного підприємства «Вознесенське лісове Господарство» до Вознесенської районної державної адміністрації Миколаївської області, Головного управління Держгеокадастру в Миколаївській області, ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування розпорядження, визнання недійсним договору оренди землі, повернення земельної ділянки.

2. Розгляд справи провести в порядку загального позовного провадження.

3. Почати підготовче провадження з дня постановлення цієї ухвали.

4. Проведення підготовчого засідання призначити на 11 червня 2020 року о 10 годині 00 хвилин у приміщенні суду за адресою: м. Вознесенськ, вул. Кібрика, 11, кабінет №3.

5. Копію ухвали суду про відкриття провадження по справі невідкладно надіслати особам, які беруть участь у справі. Копію позовної заяви із доданими до неї матеріалами невідкладно направити відповідачу.

6. Визначити відповідачам п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України, у строк для подання відзиву відповідачі мають право пред`явити зустрічний позов.

Зобов`язати прокурора Миколаївської області надати нормативно грошову оцінку земельної ділянки площею 19,6629 га з кадастровим номером НОМЕР_1 :01:000:0037, розташованої в межах території Бузької сільської ради Вознесенського району Миколаївської області.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за адресою http://court.gov.ua/sud1407/ .

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя   М.М. Ротар

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.