Не пропусти

Мінрегіон пропонує ліквідувати Миколаївську область

В Україні захотіли “перекроїти” області: опублікований проєкт оновленої карти!

Можуть скоротити кількість районів та змінити межі областей. Більш того, в Мінрегіоні вже підготували карту з їх приблизними межами в кожній області. Що в проєкті Міністерство розвитку громад і територій підготувало проєкт мап майбутніх районів у всіх областях України. Згідно їх задумом, в кожній області залишиться в середньому по 4-5 районів, з невеликими винятками: в Луганській і Донецькій їх по 8, а в Чернівецькій Херсонській і Тернопільській по 3. Загальна їх кількість складе 118, тоді як зараз – 490.

У відомстві зазначили, що всі питання щодо формування меж районів обговорювалися з ОДА та експертами, а одним з головних критеріїв стала нижча межа чисельності населення в майбутньому районі – 150 тисяч жителів. В основному ця цифра вище десь на 50 тисяч, але в деяких районах (крім тих, в яких знаходяться обласні центри) можна спостерігати і по 600-700 тисяч населення. Правда, є такі, де до нижньої планки не дотягли. Наприклад, в Сватівському районі Луганської області зазначено 82,5 тисяч осіб.

screenshot_18

. Навіщо це потрібно Одна з причин таких змін – диспропорції по населенню в існуючих районах. Наприклад, в Поліському районі Київської області живе 5622 людини, а в Харківському районі – 182 100 людей. Крім того, є проблема з потребою РДА. Справа ось у чому: в Україні зараз 490 районів. 26 з них в рамках децентралізації виявилися повністю покриті ОТГ. Ще в 164 районах кількість ОТГ займає від 50 до 99% площі.

У таких випадках районні державні адміністрації там працюють менше ніж на половині територій, так як в інших місцях їх функції виконують ради ОТГ. І тільки в 75 районах не створено жодної ОТГ – там РДА поки працюють як і раніше. У Мінрегіоні зазначили, що райони повинні бути максимально ефективними для здійснення на місцях виконавчої влади. Ось і виходить, що в нинішній системі ці органи просто втрачають свою актуальність, так як люди можуть отримувати потрібні послуги у себе в ОТГ.

Можливо, будуть зміни Заступник міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода відзначив, що це не кінцевий варіант розташування регіонів – зараз проєкт відправлений на розгляд до центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій та асоціацій органів місцевого самоврядування. “Ще вносяться пропозиції, які будуть обов’язково розглянуті і, якщо вони не будуть суперечити критеріям, яким повинні відповідати майбутні райони, будуть враховані”, – прокоментував він.

Миколаївська область

Баштанський – 140,5

Вознесенський – 182,5

Миколаївський – 656,3

Первомайський – 151,8
screenshot_35

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.