Не пропусти

Прокуратура через суд вимагає повернення у розпорядження держави 30 га сільськогосподарських земель

 

Вознесенською місцевою прокуратурою виявлені порушення законодавства при використанні земель сільськогосподарського призначення.

Установлено, що двом жителям Вознесенського району надано в оренду земельні ділянки загальною площею понад 30 га вартістю майже 1 млн грн для сінокосіння та випасання худоби.

screenshot_59

Однак, у порушення вимог Земельного кодексу України та умов договору оренди землі, вказані громадяни використовують ділянки не за цільовим призначенням, а саме вирощують на них ячмінь та соняшник. Тобто, пасовища фактично використовуються як рілля для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Такі незаконні дії землекористувача призводять до погіршення якості ґрунтів, виснаження земель та до значних втрат бюджетів, оскільки орендна плата за землі зазначеної категорії в 4-5 разів менша, ніж за ріллю.

З метою захисту інтересів держави у сфері земельного законодавства, місцевою прокуратурою до суду пред’явлено два позови про дострокове розірвання договорів оренди землі та повернення у розпорядження державі земель.

За інформацією Вознесенської місцевої прокуратури

1 комментарий

  1. Сергій Колєсніков

    «Такі незаконні дії землекористувача призводять до погіршення якості ґрунтів, виснаження земель та до значних втрат бюджетів, оскільки орендна плата за землі зазначеної категорії в 4-5 разів менша, ніж за ріллю».
    Це все правильно. Але голоний злочин — це сам факт розорення тих земель, на яких ще збереглося природнє біорізноманіття. Ціна питання: За задоволення людей продуктами природа розраховується втратами та руйнацією екосистем. А це, в свою чергу, створює екологічні ризики для самого людства. Для природи ґрунт – це важлива складова глобальної екосистеми, від якої залежить існування більшості інших наземних екосистем, водність річок та підземних водних горизонтів а також здатність рослинності регулювати клімат.
    Для людства грунт – це вичерпний природний ресурс, від якого критично залежить продовольча безпека у світі. Масштабне знищення природних екосистем через катастрофічний рівень розораності стало причиною інтенсивної ерозії ґрунтів та деградації водного режиму, що викликає зміни клімату та опустелювання. Це неминуче приводе до занепаду агровиробництва та зникненню цивілізацій.
    Шкода, що прокуратура не карає за головний злочин. А карати треба ще й тих, хто повинен слідкувати за цільовим використанням землі.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.