Не пропусти

Пожежа на полігоні! ДСНС -«Ситуація з обіцянками, планами органів місцевої влади Вознесенська залишається на рівні пустих слів»

На Вознесенщині знов пожежа на полігоні твердих побутових відходів КП «Санітарна очистка міста».  Ліквідація  триває.

16 квітня о 17:59 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу на міському полігоні твердих побутових відходів комунального підприємства «Санітарна очистка міста» у с. Таборівка Вознесенського району Миколаївської області.

screenshot_24screenshot_29

До місця направлені два відділення 12 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Миколаївській області. Вогнеборцями з’ясовано, що вогонь поширився на загальну площу 7 Га. Прийнято рішення щодо залучення додаткових сил та засобів від сусідніх районів, а саме Новоодеського району та м. Южноукраїнськ, мобільно-оперативну групу ГУ та місцеву пожежну охорону “Олександрівка”. Завдяки вчасно вжитим заходам, о 21:00 пожежу локалізовано. Ліквідація наразі триває, адже майже по всьому периметру є тліючі осередки, подекуди із відкритим горінням.

Загалом з початку гасіння залучалось 13 одиниць техніки та 41 чоловік, з яких: 6 автомобілів ДСНС, від комунальних підприємств — бульдозер та 3 водовозки, по 1 од. від ДП “Вознесенське лісове господарство” та військової частини.

screenshot_28 screenshot_30

Прикро, що пожежі на даному об’єкті мають частий характер і з настанням посушливої погоди (в додаток необережним поводженням з вогнем та навіть здатністю звалищ до самозаймання через накопиченням біогазів) є більш ймовірними. Друга масштабна пожежа в квітні, вдруге рятувальники будуть декілько діб чергувати на місці та проливати купу тлиючого сміття. Це при тому, що цьогоріч кількість пожеж на відкритих територіях області стрімко набирає обертів й вогнеборці лишень встигають переїжджати з однієї на іншу. А ситуація з обіцянками, планами органів місцевої влади залишається на рівні пустих слів. Ми маємо уявлення наскільки обурені знову мешканці наближчої місцевості, адже замість нормальної підготовки до Великодня на власних подвір’ях, люди не можуть нормально дихати через їдкий дим.

Говорячи про забезпечення протипожежної безпеки на даному об‘єкті КП «СОМ», то маємо низку наявних порушень, серед яких: порушення технологічного регламенту захоронення твердих побутових відходів ( якщо зрозуміліше, то відходи не рівномірно, періодично закладаються в так звані «пласти», а часто нагромаджуються в одних і тих самих місцях, які є найближчими для комунального транспорту, що їх привозить), територія не обгороджена, що в свою чергу, становить потенційну загрозу під час пожеж сухої рослинності поблизу. Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 01.12.2010 № 435 затверджені “Правила експлуатації полігонів твердих побутових відходів” керівництвом полігона побутових відходів (сміттєзвалища) має бути затверджена інструкція про заходи пожежної безпеки, в якій встановлюються порядок і спосіб забезпечення пожежної безпеки, обов’язки та дії працівників у разі виникнення пожежі, застосування первинних засобів пожежогасіння (які мають бути обов’язково в наявності та достатній кількості разом із всією іншою комплектацією пожежних щитів задля гасіння на початкових стадіях.)

Правила експлуатації полігонів твердих побутових відходів (сміттєзвалищ) є обов’язковими для суб’єктів господарювання незалежно від форми власності, які здійснюють діяльність, пов’язану з експлуатацією та утриманням полігонів побутових відходів (сміттєзвалищ). Ситуація набуває критичної позначки, рекомендації та прохання представників ДСНС ігноруються, а теплий сезон тільки-но розпочався.. В українській мові є таке відоме всім прислів’я — «говорили, балакали, сіли та й заплакали», яке дуже реалістично ілюструє дані обставини!

ГУ ДСНС України у Миколаївській області

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.