Не пропусти

Обговорення пропозицій щодо внесення змін до Конституції України в частині децентралізації влади

Перший заступник голови райдержадміністрації, виконувач функцій і повноважень голови райдержадміністрації Тетяна Панова, 4 березня, взяла участь у обговоренні змін до Конституції України в частині децентралізації влади, змін до законодавства щодо повноважень та захисту прав місцевого самоврядування в Україні і реалізації адміністративного нагляду за органами місцевого самоврядування.

image

Варто зауважити, що участь в обговоренні взяли голова районної ради Іван Бурдін, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій, представники об’єднаних територіальних громад, сільських рад.

Очільник районної адміністрації відзначила, що учасники заходу мають можливість подискутувати та внести свої пропозиції щодо змін до Основного Закону.

img_20200304_091823

Саме такий формат, як публічне обговорення підготовки змін до Основного Закону, ініціювала держава, щоб в результаті отримати спільне бачення конституційного фундаменту місцевого самоврядування.

Тетяна Панова представила суть пропонованих змін. Під час обговорення акцентувалася увага на правах, що надаються органам місцевого самоврядування; розділенні повноважень між ними і державою; форматі партнерства між цими інституціями; терміні повноважень  органів місцевого самоврядування. Громаді планують надати максимум повноважень. Зокрема буде орган місцевого самоврядування – це рада громади. У ній є голова громади, який обирається на 4 роки. Рада формує виконавчий комітет, яким керує голова ради. Це той виконавчий орган, який буде реалізовувати місцеву політику.

Округи мають стати повними замінниками районів. Це інша форма, нова адміністративно-територіальна одиниця. Територія округу складається із громад, одна громада не може бути поділена між округами.

На рівні округів і на рівні регіонів будуть префекти. Вони очолюватимуть невелику префектуру. Префект буде представником виконавчої влади на території і матиме статус держслужбовця. Призначається та звільняється префект на 3 роки президентом за подання Кабміну. Також між ними буде постійна ротація, а один префект не може двічі поспіль бути на цій посаді на одній і тій самій територій.

Повноваження префекта – забезпечування взаємодії територіальних органів і центральних органів виконавчої влади та додержання ними Конституції і законів, координація виконання держпрограм, спрямування і організація територіальних органів і забезпечення їхньої взаємодії з органами місцевого самоврядування у форс-мажорних умовах, нагляд за додержанням законів і конституції органами місцевого самоврядування. Префект зможе призупиняти акти місцевих органів влади з одночасним зверненням до суду. До рішення суду акт не буде діяти.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.