Не пропусти

Лукову В.Д. вручено протокол про адмін правопорушення щодо порушення права вознесенців на інформацію

Міському голові Лукову В.Д. можуть присудити від 425 до 850 грн. адміністративного штрафу.

images

5 грудня 2019 року міському голові Лукову В.Д. був вручений протокол про адміністративне правопорушення. Відбулося це в регіональному представництві Уповноваженого з прав людини в Миколаївській області.

Справа про адміністративне правопорушення направлена на розгляд до Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області.

Це перша адміністративна  справа за каденцію міського голови по статті 212-3 «Порушення права на інформацію та права на звернення» Кодексу про адміністративні правопорушення. І передбачає вона штраф від 25-ти до 50-ти неоподаткованих мінімумів доходів громадян. А це від 425  до 850 грн.

Що ж зробив міський голова?

Жителі міста та громадські активісти звертаються до міського голови зі зверненнями та запитами про публічну інформацію. І у відповідності до Законів України «Про звернення громадян» та «Про доступ до публічної інформації» міський голова повинен надати своєчасну, достовірну  та повну відповідь. Відповіді ж надають посадові особи Управлінь та відділів.

А з цим у виконавчих органах Вознесенської міської ради є проблеми. Іноді так закрутять цю відповідь, що і зрозуміти не можна. В народі так говорять про такі відповіді «Ми їх про колеса, а вони нам – про насоси». Більшість кореспондентів припиняють на цьому свої спроби отримати адекватну відповідь.

Але не в цьому випадку.

Я, голова громадської організації «Вознесенська асоціація розвитку місцевої демократії», громадський префект Тетяна Зелінська звернулася з запитом про публічну інформацію з питань управління комунальною власністю Територіальної громади Вознесенської міської ради до міського голови ще 25 вересня 2019 року.

Хто розпоряджається комунальною власністю громади?  Майном, землею, дорогами, парками та скверами, свердловинами та цвинтарями? Чи розроблялися відповідні програми управління об’єктами комунальної власності?..

На цей запит з порушенням установлених термінів ( з затримкою у 16 днів) була отримана відповідь  від виконавчого комітету Вознесенської міської ради за підписом міського голови Лукова В.Д. листом від 16 жовтня 2019 року за №43/01/01-02/23 ,  в якому була вказана:

неповна  інформація по пункту 8;

відсутня інформація по пункту 6,7;

— по пунктах 2,5 було вказано посилання на офіційний портал Вознесенської територіальної громади, що є фактично не наданням інформації;

— по  пункту 4 не було надано відповіді, не було вказано розпорядників запитуваної публічної інформації та не надіслано їм запит.

Фактично повна інформація була надана тільки по одному пункту із 10-ти.

Саме тому я звернулася за захистом своїх прав на інформацію до Уповноваженого з прав людини в Миколаївській області.

Результатом розгляду цієї заяви і став складений протокол на міського голову Лукова В.Д. про адміністративне правопорушення «Порушення права на інформацію та права на звернення».

Буду сподіватися на «наш суд, самый справедливый суд в мире», як казали в одному відомому кінофільмі.

А для тих, хто має намір теж відстояти своє право на інформацію чи на звернення, можу надати консультації та зразки документів. 

Закони України захищають наші права, тільки треба  не мовчати, а діяти.   

Хочу нагадати, що чиновники – це посадові особи, які працюють для громади, а не навпаки.

І працюють вони у відповідності до чинного законодавства.

І відповідати теж мають по Законам України.

                                                              Тетяна Зелінська, голова ГО «ВАРМД», громадський префект

7 комментарии

 1. БЫВАЛЫЙ

  Нарешті хоть хтось наважився подати до суду на міського «безпредельщика» Лукова. Побачимо яке рішення прийме суд, хоча не тяжко здогадатися. Адже міський суд очолює чоловік депутатши Вуїв О,яка дуже р*яно підтримує міського голову. Здогадайтеся самі яким буде рішення суду.

 2. Сергій Колєсніков

  «А для тих, хто має намір теж відстояти своє право на інформацію чи на звернення, можу надати консультації та зразки документів». Потрібна інформація. Було б корисним для громади, якщо б Ви виклали цю інформацію окремою статею. Я подавав позов безпосередньо до адмінсуду без участі Уповноваженого з прав людини в Миколаївській області.. Але справу не відкрили тому, що інф.запит я подавав у ел.вигляді (хоча це був скан з підписом). Тобто, інф.запит треба робити на папері і залишати собі другого примірника з підписом про отриманн запиту. Або надсилати рекомендованного листа.

 3. Тетяна Зелінська

  Для того, щоб був конкретний результат треба звертатися до тих органів, які мають відповідні повноваження. У мене був факт надання несвоєчасної, неповної та не зовсім достовірної інформації з боку міської влади. Ці питання в повноваженнях Уповноваженогьо з прав людини Верховної Ради України. Є Регіональне представництво в Миколаївській області.
  Я можу надати зразки документів.
  Але ще раз наголошую — це стосується питань інформації.

  Якщо у Вас скарга на дії міської влади чи її бездіяльність — треба інші органи, які мають повноваження і інщі документи

 4. Сергій Колєсніков

  Стаття 40. Усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов’язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

 5. Сергій Колєсніков

  То була Конституція України — позови можна подавати, посилаючись безпосередньо на статтю Конституції.

 6. Сергій Колєсніков

  Стаття 50. Конституції. Кожен має право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.
  Кожному гарантується право вільного доступу до інформації про стан довкілля, про якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення. Така інформація ніким не може бути засекречена.
  Я робив платні аналізи питної води у Вознесенській СЕС (тепер вона вже називається інакше). Коли оприлюднив результати на сесії і сказав, що вимираємо від неякісної води (надав медичну статистику), мені відмовили (скоріш за все по дзвінку мера) у проведенні наступних аналізів і у наданні інформації про наявні у лабораторії аналізи питної води (засекретили) — хай люди вимирають тихесенько і покірно. Що вони і роблять. Завдячуючи меру і його покірній депутатській більшості. Людей гублять за метал.

 7. Тетяна Зелінська

  «Стаття 50. Конституції. Кожен має право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.
  Кожному гарантується право вільного доступу до інформації про стан довкілля, про якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення. Така інформація ніким не може бути засекречена.»
  Такой большой, а в сказки верите. В Конституции еще написано о бсзплатной медицине и бесплатном образовании. И что?

  Да, мы имеем право обращаться. Но надо знать куда и как, чтобы было эффективно. А не просто для того, чтобы обратиться. И писать надо четко, конкретно и самое главное, чтобы было понятно для каждого, кто будет читать, а не только для специалистов.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.