Не пропусти

Мітинг з нагоди Дня визволення України від нацистських загарбників

Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від німецько – фашистських загарбників. В цьому році ми святкуємо 75 річницю цієї знаменної дати.

Це свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року № 836/2009 з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні.

img_20191028_094250 img_20191028_093505 img_20191028_094305

В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.

В ході Другої світової війни 1941–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму. Від Дніпровського Правобережжя до Відня, Праги та через Берлін проліг бойовий шлях фронтів, які увійшли в історію Другої світової війни як чотири Українські фронти, що налічували понад 2,3 млн. воїнів. 8 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон нашої Держави. В ході Другої світової війни бойовими нагородами було відзначено близько 2,5 млн. воїнів-українців. За історичними даними, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських солдатів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. Було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.

Ми пам’ятаємо героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам’ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні.  Тим, хто загинув і тим, хто вижив у пеклі тих років, ми зобов’язані всім, що маємо сьогодні.

Тож, 28 жовтня, з метою висловити почуття вдячності тим людям, які пронесли через усе своє життя тягар того страшного часу відбувся мітинг та покладання квітів до Братської могили воїнам – визволителям в парку 1 травня м. Вознесенськ. Участь в заході взяли перший заступник голови райдержадміністрації, виконувач функцій і повноважень голови райдержадміністрації Тетяна Панова, керуючий справами районної ради Іван Білоконь, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники установ, організацій району.

Перед присутніми виступили керівництво району, а також було запрошено до слова голову районної організації ради ветеранів Раїсу Захарову.

Учасники мітингу хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у роки Другої світової війни та поклали квіти до меморіалу землякам визволителям.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.