Не пропусти

І знов у про стихійну торгівлю біля ринку…

 

Ця тема з одного боку всім вже набила оскому, а с другого – всі чекають чим же все закінчиться?

Хто кого?

Якщо  ви спитаєте мене особисто, чи заважає мені торгівля овочами по вул. Чубчика та біля центрального входу в ринок, я скажу відверто:

  • да , заважає, бо я зі своїми жіночими формами  «с трудом» просуваюся по вузькому проходу між продавцями та їхніми ящиками з товарами;

Але мені зручно – вийти з маршрутки, скупитися за 20 хвилин , тут, на місці, і знову сісти на маршрутку.

Впевнена, що зручно не тільки мені, але і 50-90% господинь, які працюють і мають тільки 30 хвилин на обід і на «скупитися…»

Але, зрозуміло, що політика міської влади зовсім інша, і якщо ці господині працюють у бюджетній сфері….

dscn3852dscn3847

Пояснювати не буду.

Це так , сказати, вступ до теми.

Переходимо до стихійної торгівлі по вулиці Чубчика.

30 вересня 2019 року за ініціативою   депутата міської ради Антонова Михайла, який не так давно став депутатом міської ради, але  якому не байдуже те, що відбувається біля ринку, і який хоче допомогти міській владі і самим продавцям дійти до загального, до того ж ,сприйнятого обома сторонами , рішення, відбулася чергова зустріч продавців «ринку» і продавців «стихійного ринку»

( хай мене вибачать обидві сторони, але  так простіше коментувати події, тому що прізвищ цих людей я не знаю).

І хоча ця нарада  відбувалася в кабінеті секретаря міської ради Торжинської Л.М. – хочу, справедливості заради, зазначити, що міська влада була тут « не при дєлах» ( вибачте, за сленг, але , дійсно вони  цю нараду не призначали. І заступники міського голови, які були присутні на цій нараді Хімій і Путій нічим не могли зарадити тому ґвалту , який там відбувався)

dscn3849dscn3854

Що сказати про саму нараду?

Сказати, що це було щось схоже на нараду? НІ, і ще раз НІ.

Це було схоже на сварку торговок на ринку – хто кого перекричить! Хто кого обматюкає – це стосується єдиного чоловіка, який був на нараді.

Кожен хотів переконати всіх у правильності тільки своєї думки, а на інші – начхати.
Саме цікаве, що всі зійшлися на думці, що у всьому вина поліція, вони не контролюють місця для торгівлі, вони не забирають товар і не складають штрафи і т.д.

( Може тому, що їх не було на нараді, по тій простій причині, що їх не запросили?)

Чим кінчилася нарада?

Три  особи, які представляли інтереси продавців «ринку» демонстративно пішли, бо їм не сподобалися пропозиції продавців «стихійного ринку» про те, що площа торгівлі у кожного в ринку має бути рівною. І якщо є кіоск – то торгувати з кіоску + 1м. для вітрини (якось так я зрозуміла), а не виставляти продукцію на 3 метри у всі боки.

А продавці «стихійного ринку» заявили, що вони надали свої пропозиції для міської владі для реорганізації торгівлі на ринку і сподіваються на їх реалізацію. А щоб їх не звинувачували у тому, що вони стримують процес заходу всіх «стихійників» у павільйон ринку,- вони на місяць уходять у відпуску і дають можливість адміністрації ринку та міській владі стабілізувати обстановку.

Це коментар подій.

А тепер давайте перейдемо до «мат. частини»  — до нормативних актів, які регулюють відносини на ринках України.

Є  діючий спільний Наказ Міністерства економіки, Міністерства внутрішніх справ, Податкової адміністрації та Державного комітету стандартизації, правда, ще далекого 2002 року, яким встановлені «Правила торгівлі на ринку» ( № 57/188/84/105 від 26.02.2002року)

Читаємо

«П.12.

На  території  відкритого  ринку,  у  критих  ринках   та павільйонах,  де  реалізуються  продукти  рослинного  і тваринного походження,  повинні бути обладнані спеціалізовані зони з  продажу окремих  видів продукції:  овочів і фруктів,  м’яса і битої птиці,яєць,  молочних продуктів,  риби,  меду, олії тощо.

Спеціалізовані зони    створюються    відповідно   до   вимог Ветеринарно-санітарних правил для ринків.»

screenshot_1 screenshot_3

 

Скажіть мені, будь-ласка, де на нашому ринку спеціалізована зона з продажу овочів і фруктів?

Може, при вході в ринок з правої сторони, де продається морква, огірки, зелень ( правда не з полу, а з табуретки) ;

— може, на промислових рядах, де продається виноград та яблука ( з городу власників промислових контейнерів);

— може, навпроти адміністрації ринку, де викуплені 3-4 кіоски ( авт. —як кажуть власники кіосків за 20 тис.долларів!?) , які слугують складами продукції, а сама продукція викладена на 3-4 метри по периметру кіосків і торгівля проводиться не в кіосках і павільйонах, а поза ними;

-а може, це  кіоски «Зеленого Гаю», які теж виставляють свій товар на 1,5 від кіоску ;

і наостанок, — може, це овочевий павільйон, який знаходиться між господарськими рядами  та товарами для поховання, і де кожен продавець має вміститися на 1м.кв. зі своїм товаром, і прохід між цими рядами менше метра,( а мають торгувати на 2 сторони)…

Так де ж та спеціалізована зона з продажу овочів та фруктів?

І може, треба спочатку навести лад на ринку, відповідно до вимог чинного законодавства, а вже потім «заганяти» продавців у ринок?

А якщо створити зону продажу овочів і фруктів саме за м’ясним корпусом, поставити 3-4 криті лотки , «завести» туди приватних підприємців  з вулиці Чубчика, у яких 7 та більше найменувань товарів, а в павільйон «заводити» власників овочевої продукції – думаю, їм одного метра вистачить для продажу помідорів, зелені чи власної картоплі

Це моя особиста думка і, зрозуміло, її можна не приймати до уваги.

Але якщо цю думку підтримають ще декілька жителів, або висловлять зовсім протилежні свої пропозиції – може, тоді і відбудеться конструктивна розмова, коли КОЖНОГО ПОЧУЮТЬ і СПРОБУЮТЬ ПРИЙНЯТИ.

Якщо ми одна громада, одна сім’я, на що сподівається  депутат міської ради Михайло Антонов — ми повинні один одного почути, чи по крайній мірі спробувати…

Тільки після цього можлива розмова на рівних і прийняття компромісного рішення, яке задовольнить більшість, бо всіх задовільнити не можливо! Це аксіома.

Тетяна Зелінська, в даній ситуації запрошена особа на нараду, але яка має своє бачення цієї ситуації.

P.S

Наступними  днями  ми продовжимо цю розмову, коли я отримую копію «Правила торгівлі на Вознесенському ринку», які затверджені ще  у 2003 році міською владою, але є чинними на сьогоднішній день.

Крапку не ставлю…

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.