Не пропусти

День партизанської слави: є пам’ять, якій не буде кінця

image

22 вересня  в країні  відзначається День партизанської слави, встановлений Указом Президента № 1020/2001 від 30.10.2001 до 60-ї річниці з початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Другої світової війни.

З цієї нагоди керівництво Вознесенської райдержадміністрації та структурних підрозділів, а також небайдужі жителі району покладали квіти до братської могили 62-х партизанів-підпільників.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять про тих, хто віддав своє життя за нашу рідну землю.

День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя. На вшанування подвигу партизанів і підпільників, увічнення їх пам’яті закладами культури району організовано та проведено урочистості і покладання квітів до пам’ятників загиблих у роки Другої світової війни.

img_20190920_095605

В закладах загальної середньої освіти відбулися урочисті лінійки та виховні години, проведено екскурсію до Щербанівського шкільного історичного  музею «Пам’ять», одноденний похід «Стежками партизанської слави» для учасників військово-патріотичного гуртка «Джура» та гуртка «Історичне краєзнавство» районного дитячо-юнацького центру.

В бібліотеках організовано ілюстративно-документальні експозиції, виставки та перегляди літератури на теми: «Низький Вам уклін та щира вдячність!», «Заради миру без фашизму», «Наш меч скарав найбільше зло землі», «Героїчний підпільно-партизанський другий фронт», «Партизани і підпільники — наша слава, наша гордість» «Подвиги  підпільно-партизанського  руху в роки Другої світової війни», «День партизанської слави!» та ін. З метою виховання патріотизму серед молоді 19-22 вересня пройшла низка заходів. Зокрема:

 — огляд  тематичної книжкової виставки «Партизанськими стежками України» Вознесенська с/б);

— огляд літератури «Юні герої – партизани» (Григорівська с/б);

— презентація інформаційної викладки «Партизанський рух в Україні. 1941-1944 р.р.: погляд із сьогодення» (Щербанівська с/б №1);

— перегляд літератури «Партизанська слава України» (Щербанівська с/б №2);

— інформаційна викладка «Український партизанський рух» (Троїцька с/б).

Державне свято, присвячене героям партизанського руху в Україні, з’явилося в національному календарі і як день пам’яті, адже проходять роки і прямих свідків того часу стає менше. Але герої не вмирають. Вони завжди будуть жити в наших серцях.

img_20190920_095947

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.