Не пропусти

Як у Вознесенську вчились писати історії…

 

 

«Понеділок… Початок тижня… А з голови не виходить неймовірно насичена субота. Кава, історії  та цікаві люди і навіть сльози … Мала честь відвідати тренінг «Комунікація у соціальних мережах. Як почати писати про себе і свою справу», який привезла до нашого міста Наталя Фенько…» — так починається відгук учасниці блог-кафе про захід, що пройшов 14 вересня 2019 року у місті Вознесенськ.

70391025_379963766254793_4767753172775075840_n

У кав’ярні «Coffeehot» зібрались блогери Вознесенщини, щоб дізнатись цікавинки та корисності від гості з міста Кропивницький Наталі Фенько, тренерки бізнес-школи «Wake Up», викладачки Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. Слухали та обговорювали чому сьогодні так багато говорять про сторітелінг, з чого складається цікавий пост та у чому сила хештегу, а також спробували свої сили у креативному письмі.

Блог-кафе розпочалося зі знайомства з соціальними мережами, а саме учасники шукали відповіді на питання: «Для кого я пишу?», «Що я пишу?», «Про що я пишу?». Спілкуючись дійшли висновку, що всі ми різні з різними думками, але завжди існують ті, хто підтримує наші історії та знаходять частинку себе у наших розповідях. Проаналізувавши власні профілі у соціальних мережах, учасники відмітили, кожен для себе, елементи, які можуть покращити оформлення сторінок та привернути більше уваги до постів.

Далі знайомилися з поняттям «хештег» та навіщо ним користуватись. Як виявилося, більшість учасників не до оцінювали значимість хештегів. То ж Наталя не лише розповіла про силу хештегу та показала успішні приклади їх використання, але й запропонувала покреативити та створити власні.

70454152_427780857865240_579088507784396800_n

Наступним етапом роботи зі своїми сторінками стало практичне завдання. Наталя запропонувала вибрати тему історії та спробувати висловити свої думки на папері. Завдання було досить емоційним. Учасники щиро ділились власним досвідом та особистими спогадами. Всі історії вийшли насиченими, цікавими та різноманітними. У своєму профілі на Facebook Наталя пише, що «…такі тексти вимагають від авторів високого рівня щирості. З першої зустрічі людям важко настільки відкриватися. Але саме тут на мене чекала несподіванка. Було написано низку історій про звичайних людей маленького міста, які переживали перше кохання, втрату друзів, хвороби дітей, долання власних страхів тощо. Переді мною розгорнулася ціла книга із живими сторінками, від яких було неможливо відірватися, над якими ми разом і сміялися, і плакали…».

70620717_655532771598157_6014818827206918144_n

По завершені заходу виявилось, що писати може кожен і для цього не обов’язково бути письменником чи журналістом. Варто лише бути щирим і самим собою. Як зазначає Юлія, учасниця заходу: «…дві з половиною години пролетіли просто непомітно. Порівняю себе із губкою, бо вбирала в себе інформацію до останнього слова. Наталя дуже простими прикладами із власного життя, доречи, навчила нас легким способам написання власних історій. І це для мене було дуже важливо. Так як я обожнюю писати, та не люблю втілювати свої дописи у життя, тобто не шукаю аудиторію, щоб поділитися. Але після виконання вправи на написання власної історії на задану тему і транслювання її слухачам, я зрозуміла, що потрібно Писати, потрібно Говорити, потрібно Ділитися, бо іншим людям це цікаво…».

У м. Вознесенськ проект реалізується Фонд громади Вознесенська за підтримки Інституту міжнародних культурних зв’язків (Institut für Auslandsbeziehungen) та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина».

#ГолосЖінкиМаєСилу #СпитайМенеПроВознесенськ

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.