Не пропусти

На касові апарати мають перейти ФОПи-єдиноподатківці 2-4 груп. Кого це стосуватиметься

10 вересня народні депутати проголосували за пакет законів: 1053, 1053-1 (допрацьований варіант 1053) та 1073 про використання касових апаратів (РРО) у торгівлі. На думку авторів законопроектів, вони направлені на виведення торгівлі з тіні.

download

Як повідомляє «Економічна правда» з посиланням на  AIN.ua., норми законопроектів передбачають, що на касові апарати мають перейти всі інтернет-магазини, а для фізосіб-підприємців із обігом до 1 мільйона гривень на рік, встановлюється перехідний період до 2021 року.

Наразі РРО зобов’язані використовувати ФОПи, які перебувають на єдиному податку 2-4 груп у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг із доходом більше 1 мільйона гривень на рік.

Відповідно до змін у законодавстві, обмежень за розміром доходу більше не буде.

З 1 січня 2021 року ФОПи, які перебувають на єдиному податку 2-4 груп, зобов’язані використовувати РРО або ПРРО − ці правила, як і раніше, стосуватимуться суб’єктів господарювання в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, які розраховуються в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг).

Ці правила не стосуються:

  • ФОПів на єдиному податку 1 групи;
  • суб’єктів господарювання, які розраховуються в безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів із рахунку платника на рахунок одержувача, без використання електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо;
  • суб’єктів господарювання, чия діяльність не підпадає під Класифікатор ДФС (переважно, це виробники).
  • суб’єктів господарювання, чия діяльність підпадає під дії винятків, передбачених ст. 9 Закону.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.