Не пропусти

Громадські організації зауважують на ігнорування місцевою владою Вознесенська вимог діючого національного законодавства щодо відповідності, прозорості підзвітності місцевого бюджетного процесу

Громадські префекти єднаються для ефективних місцевих бюджетів півдня України!

pexels-photo-1020313

 На конференції 25-26 липня у Миколаєві 43 представники громадянських об’єднань з 7-ми місцевих громад Миколаївської, Херсонської областей та м. Одеса погодили текст меморандуму та розпочали процедуру формування коаліції #ГромадськаПрефектура  як сервісу захисту прав громадян на ефективне місцеве самоврядування та долання безкарності місцевих посадовців і депутатів.

«…Органи місцевого самоврядування вже мають всі повноваження та ресурси для належного ефективного врядування коштами громад!

Так чому у містах і селах погані дороги, благоустрій, а якість муніципальних послуг з врядування комунальним майном, землею освітою в освіті, послуг не задовольняє платників податків?

За результатами громадських аудитів, експертиз, що провели учасники конференції протягом 2017-2019 років у м Миколаєві, м. Вознесенську, м Херсоні виявлено ігнорування місцевими посадовцями і депутатами вимог діючого національного законодавства щодо відповідності, прозорості підзвітності місцевого бюджетного процесу.

Головним висновком громадських префектів, що причиною згаданих хвороб є як, бездіяльність державної системи контролю. Саме тому актуальним є формування та діяльність у місцевих та обласних коаліції #ГромадськаПрефектура…».

Так прокоментував подію директор ГО «Фонд розвитку м. Миколаєв» Михайло Золотухін». Відео – сюжет ТК «НІС- ТВ» .

Юристконсульт, Заступник директора Миколаївське відділення Установа «Центр сприяння місцевого самоврядування», Ганна Іпатенко також зазначила актуальність цілей конференції та запропонувала співпрацю громадським префектам з становлення спроможних місцевих громад.

Учасники конференції презентували та обговорили.
— відповідні практики громадського впливу на Миколаївщині, Херсонщини (методики аудитів, діалогу з органами місцевого самоврядування, державними фіскальними і контролюючим органами);
— способи ресурсного забезпечення діяльності «Громадської префектури», зокрема презентуємо новий грантовий конкурс ФРММ за кошти NED; та набір у «Школу громадського префекту».
— результати громадського аудиту ефективності витрачання коштів місцевих бюджетів на місцеві дороги, енергозбереження, освіту та зелені насадження у м Миколаєві у порівнянні з іншим місцевими громадами з період 2017-2019 роки.

Матеріали конференції

Далі, приклади виступів практиків щодо:

По-перше, моніторингу та адвокасі:

А. Ващиленко, голова Експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міськради. Відео ;
А Кашуба, ГО «Фонд ініціативного розвитку»
Відео
Відео
А. Дубогрій. ГО «Антикорупційний штаб»;
Відео
Т. Зелінська, ГО «Вознесенська асоціація розвитку місцевої демократії (м. Вознесенськ) на тему: Відео.

Презентація;
Б. Кудар, ГО «Учбово-методичний центр захисту прав людини» на тему: Відео.

По-друге, щодо інструментарію залучення ресурсів:

О. Паленко, директор Асоціації інноваційного кластеру “RinnoHub”;
Б. Кошма, ГО «Ресурсний центр громадських ініціатив

Також за круглим столом обговорено результати громадського аудиту ефективності витрачання коштів бюджету м. Миколаєва, м. Херсону на місцеві дороги, енергозбереження, освіту та зелені насадження.

Конференція відбудеться в рамках проекту «Громадська префектура для ефективних місцевих бюджетів», який реалізує ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» (ФРММ) спільно з ГО «Європейський вектор розвитку» (м. Херсон) за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні та в рамках діяльності коаліції 24-х НГО Миколаївщини «Миколаївська регіональна платформа реформ».

1 комментарий

  1. Дело конечно личное, но оценить и взвесить надо все плюсы и минусы. Тем более если вам не горит не стоит торопить с выбором того что может не подойти именно для вас.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.