Не пропусти

ХТО Є ХТО НА 131-МУ ОКРУЗІ. КАСТИНГ КАНДИДАТІВ. (частина 2) ЩО ОБІЦЯЮТЬ КАНДИДАТИ, АБО ОБІЦЯНКИ- ЦЯЦЯНКИ

 

download

_____________________________________________________________________________

Все менше часу залишається до дня голосування — 21 липня, коли вкинувши свій бюлетень у виборчу скриньку Ви вирішите долю округу і країни на найближчі 5 років.

Ваш бюлетень для когось стане зброєю, якою Ви покараєте політиків, які зрадили Ваші надії і сподівання, а хтось з 16 претендентів отримає від Вас кредит довіри.

Як не помилитись, як обрати гідного?

Тим паче, що зараз на всіх дорогах, стежках і перехрестях округу

рясніють біл-борди з портретами кандидатів, які щедрою рукою роздають неймовірні обіцянки.

Кому з них вірити?

В першій частині ми розглянули кандидатів з точки зору їх партійності, професійної підготовки, освітнього рівня, громадської активності. Однак, вибір гідного представника інтересів мешканців округу у Верховній Раді, передбачає уважне ознайомлення з передвиборчими програмами кандидатів.

Ми проаналізували програми основних претендентів на депутатський мандат в окрузі. Почнемо з діючого народного депутата від округу Олександра Лівіка.

Його програма побудована навколо розвитку альтернативної енергетики. Це, власне все, що він пропонує мешканцям округу, решта – набір традиційних гасел. Також вражає, що депутат не звітує перед виборцями за попередні п’ять років роботи. Не має планів продовжити попередні напрацювання? То може їх і не було?

Кандидат Владислав Невеселий дуже весело посміхається з усіх бордів, але це лише приваблива форма. По суті програма містить завдання та ініціативи для депутата місцевого рівня: кронування дерев, забезпечення шкіл інвентарем, розвиток вуличних видів спорту тощо. І все це подається під соусом «запровадження інноваційних практик».

Роман Покровський, кандидат від нової партії «Голос» підготував програму, яка складається з суцільних декларацій про наміри на кшталт «об’єднатись навколо людини та її непорушної гідності». Кандидат хоче побудувати «справедливу, сильну й інноваційну Україну, справжнього східноєвропейського тигра», щоправда механізм як це зробити він не вказує. Натомість в палатках, які розміщені по місту Вознесенськ пропонують всім охочим обміняти свої голоси на пляшку мінералки. Воду ви вип’єте, а присмак гіркоти лишиться. Хіба такими методами можна змінити країну?

Дуже активнуу кампанію проводить на території округу кандидат Олена Бондаренко. Цей політичний персонаж добре відомий своєю агресивною, відкритою ненавистю до всього українського. Сьогодні людина, яка була спікером партії регіонів і разом зі своїми однопартійцами принесла війну в Україну, на свій рідний Донбас, тепер виступає за припинення війни на будь-яких умовах, тобто закликає до капітуляції перед Росією. І хоча кандидатка самовпевнено заявляє в соцмережах, що Миколаївщина обирає саме її, ні хвилини не сумніваюся в далекоглядності та розумі своїх земляків, — вони дадуть гідну відповідь зальотним брехунам та провокаторам і оберуть гідного кандидата серед місцевих претендентів.

Ще один претендент на депутатський мандат Анатолій Гасюк задекларував наміри опікуватися проблемами жителів села та сільськогосподарських товаровиробників. Схоже, що кандидат не розуміє,що округ складається не лише з сільських районів і має низку серйозних проблем в містах і районах.

З цікавістю ознайомилась із програмою кандидата від партії «Слуга народу» Артема Чорноморова. Зазначу, що текст написаний за принципом «ми за все гарне, проти всього поганого». Кандидат йде у Раду щоб підтримати законопроекти Президента, проте не уточнює які саме.

Його програма не відрізняється конкретикою, проте містить багато намірів, як іпочинаються зі слів типу «сприяти», «поліпшити», «зміцнити»,

«збільшити», «зменшити» тощо.

До речі, такими обтічними формулюваннями грішать програми інших кандидатів, які мають мало шансів на перемогу та не вельми активні на окрузі.

І нарешті, програма кандидата від ВО «Батьківщина» Юрія Кондратєнкова, приємно вразила.

Цей документ продуманий, добре структурований, містить конкретні положення та дає відповіді на основні питання, які хвилюють мешканців округу: в якому напрямку розвиватиметься країна, що буде з тарифами, як створити робочі місця та запустити економіку, як захистити мешканців «зони ризику», як допомогти молоді та літнім людям адаптуватися в ринкових умовах, де взяти кошти для ремонту доріг та відновлення зношеної інфраструктури на місцях, що буде з реформами в освіті та медицині.

Не дивно, що кандидат зміг вмістити в невеликому буклеті низку питань, що хвилюють кожного мешканця округу, адже програма кандидата базується на партійній програмі «Новий курс», над якою працювала велика група експертів.

Таким чином, можна констатувати, що у виборців 131 округу є можливість обрати гідного кандидата, який буде продуктивно відстоювати їх інтереси в складі професійної та добре підготовленої команди, яка має реальний план виведення нашої країни з економічної кризи.

Думайте, читайте, аналізуйте!

 

Олена Полішкарова, кандидат політичних наук,

доцент кафедри суспільних дисциплін

МТУ «Миколаївська політехніка»

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.