Не пропусти

ЯК ЗАХИСТИТИ НАСЕЛЕННЯ В ЗОНІ СПОСТЕРЕЖЕННЯ ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКОЇ АЕС! ПРОПОЗИЦІЇ ВО «БАТЬКІВЩИНА»

 

До мене, як до кандидата в народні депутати та мешканця міста Вознесенська, звертаються люди з проханням більш детально роз’яснити положення моєї передвиборчої програми в частині запровадження страхування мешканців зони спостереження АЕС.

На території 131-го виборчого округу, по якому я балотуюсь до Верховної Ради України, розташовано Южно-Українську АЕС.

Мешканці прилеглих територій, а саме Вознесенського, Доманівського районів, міст Южноукраїнська та Вознесенська.

download

В звязку з тим, що Урядом  було прийнято рішення про продовження експлуатації існуючих потужностей Южно-Української АЕС, зараз на порядку денному дуже гостро стоїть питання безпечної експлуатації існуючих потужностей та захисту населення від наявних ризиків.

 

На сьогодні, практично єдиним законним механізмом допомоги з боку АЕС у вирішенні актуальних соціально-економічних питань розвитку прилеглих територій, є кошти на компенсацію ризику населенню, що проживає в зоні спостереження атомної електростанції.

 

Кабінет Міністрів України ще у 2012 року прийняв Постанову № 91 якою затвердив порядок та механізм надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення і підтримку соціальної інфраструктури  і на пільги населенню 30-км зони по оплаті за електроенергію.

 

Зараз це кошти в сумі 1 % від обсягу реалізації електроенергії, яку виробляє ДП НАЕК «Енергоатом».

(Для довідки:

У Державному бюджеті 2019 року передбачено, що обласний бюджет Миколаївської області отримає 8 млн 745 тис. грн, районний бюджет Вознесенського району — 2 млн 384 тис. грн, районний бюджет Доманівського району — 2 млн 896 тис. грн, бюджет м. Вознесенська — 5 млн 407 тис. грн,, бюджет м. Южноукраїнська — 4 млн 373 тис. грн.)

Це, на перший погляд, чималі кошти, які дозволять громадам, при розумному використанні, вирішити низку нагальних проблем.

 

Але, за 7 років після прийняття цієї Постанови в 3-4 рази збільшилися ціни на продукти харчування, на комунальні послуги, а ціна на газ зросла майже в 11 разів!

 

Тому було б актуально і справедливо переглянути  процент фінансування Урядом України  на «зону ризику».

Я сам проживаю у місті Вознесенську, мої родичі, друзі та знайомі мешкають на території, що входить до зони ризику, тому я добре усвідомлюю всі проблеми, з якими стикається населення щодня. Найголовніше,  це негативний вплив на здоров’я, адже рівень захворюваності органів дихання, серцево-судинної системи, онкології різного походження на прилеглих територіях значно вище, ніж в інших районах області.

 

Тому, партія «Батьківщина» пропонує наступне:

 

 1. Збільшити субвенцію на соціально-економічний розвиток територій, що перебувають в зоні спостереження АЕС до 2 %від обсягу реалізації електроенергії, що виробляється на вітчизняних АЕС за відповідний період. Це дасть додатковий ресурс місцевим громадам для розвитку та покращення життя людей на відповідних територіях.
 2. Переглянути процент фінансування обласного бюджету в сторону зменшення – а сьогодні це 30% від суми компенсації.

А ці кошти направити безпосередньо тим громадам, які входять до «зони ризику»

 1. 3. Запровадити державне медичне страхування всіх мешканців зони ризику від Мінтопенерго. Дана ініціатива дозволить жителям даної території зменшити особисті витрати на лікування,залучити додатковий фінансовий ресурс та покращити стан медичного обслуговування населення, яке безпосередньо потерпає від сусідства з потенційно небезпечним об’єктом, а найголовніше, що від цього виграє пацієнт.

 

 1. 4. Повернути мешканцям зони спостереження пільги по оплаті за електроенергію. Це дозволить відновити справедливість, адже люди щодня ризикують найдорожчим, — власним здоров’ям.

 

Шановні виборці!

 

Я беру на себе зобов’язання розробити та подати на розгляд Верховної Ради даний законопроект.

 

Ми, разом з командою ВО «Батьківщини» у складі демократичної коаліції зробимо все необхідне для того, щоб захистити Ваші права та зробити життя комфортним і безпечним.

За Вашої підтримки дана ініціатива у найближчому майбутньому може стати реальністю.

Кожен Ваш голос з цього питання важливий!.

Давайте поліпшувати наше життя разом.

 

 

Кандидат в народні депутати України по 131-му виборчому округу

Кондратєнков Юрій Миколайович

 

 

2 комментарии

 1. Кстати здесь надо было бы добавить, что возросла стоимость товаров работ и услуг при проведении работ, различных закупок за выделяемую субвенцию.
  Очень правильно было отмечено то, что нужно пересматривать выделению субвенции в областной бюджет, ведь люди прожевывающие в зоне наблюдения теряют больше чем, те что проживают в областном центре.

 2. Корнет

  І Ви ще мало просите. Як мінімум, треба вимагати 3-х процентів, бо ціни зросли на продукти харчування, кожного дня ціни зростають на цигарки ( вчора було 25 грн., а сьогодні вже 26,5грн.).
  А тарифи, вони ж зростають регулярно, а зарплати та пенсії тільки під час виборів…

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.