Не пропусти

Чому Іван Алєксєєв, голова окружної виборчої комісії № 341 порушує Закон України «Про вибори народних депутатів»?

 

За інформацією 2-х громадських організацій міста Вознесенська 8 липня 2019 року голова ОВК №131 Алєксєєв Іван Сергійович порушив Закон України « Про вибори народних депутатів України» в частині прийняття подання виборчих штабів політичних партій на заміну членів ДВК, які відмовилися працювати на виборах народних депутатів 21 липня 2019 року.

______________________________________________________________________________

alekseev-foto

В чому ж полягає порушення?

Згідно законодавства України про вибори народних депутатів виборчі штаби політичних партій можуть у будь-який час провести заміну членів ДВК (дільничних виборчих комісій).

Для цього необхідно подати 2 документи: подання штабу про заміну та заяви нових членів ДВК про згоду працювати у виборчих комісіях.

Але, члени окружного виборчого штабу, які чергували 8 липня 2019 року, категорично відмовилися приймати ці документи від виборчих штабів мотивуючи вказівкою заступника голови ОВК Кіценка О.С.

Він зажадав від штабів надати письмові заяви членів ДВК про відмову від роботи у складі ДВК.

Це не передбачено жодним документом ЦВК та Законом України!

І це перевищення повноважень ОВК.

Таким чином протягом дня 8 липня 209 року члени ОВК не прийняли заяви  від 8-ми з 9-х виборчих штабів.

Виключенням став штаб Аграрної партії, який «повівся» на незаконні вимоги Кіценка О.С. і написав «правою» і «лівою» руками заяви про відмову від членів ДВК, і в результаті його документи були прийняті , і що шокує, були представлені як позитивний приклад для інших штабів.

Для інформації: є вже декілька скарг до ЦВК про незаконні дії та порушення виборчого законодавства з боку Кіценка О.С .

Йому було оголошено останнє попередження.

Питання: 

А куди дивиться молодий та не маючий досвіду голова ОВК Іван Алєксєєв?

Він що, не розуміє, що всю відповідальність за дії ОВК несе саме він!

І він має бути вдячним представникам громадських організацій «Вознесенська асоціація розвитку місцевої демократії» та «Опора», які вчасно втрутилися в ситуацію і не допустили «безпредєлу» з боку Кіценка О.С.

Може Івану Алєксєєву потрібно самому вчити Закон України «Про вибори народних депутатів», бо незнання законів не звільняє від відповідальності!

___________________________________________________________________

До відома всіх членів ДВК, які подавали заяви – станом на 20.00 9 липня 2019 року майже всі заміни проведені.

10 липня 2019 року всі голови ДВК можуть отримати нові списки своїх комісій в окружній виборчій комісії і працювати у повному складі.

Сподіваємося, що більше порушень у ОВК №131 більше не буде.

Члени ОВК – пам’ятайте, що Закон України «Про вибори народних депутатів» має знати кожен з Вас і що громадські організації стежать за кожним вашим кроком і діями.

                                                                За інформацією виборчих штабів і громадських організацій– «Корнет» ( Корупциинет)

1 комментарий

  1. Спостерігачу ВГО «Громадянська мережа Опора» по 131 округу повідомили про вищезазначений факт.В цьому вападку представники «Опори» безпосередньо не звертались до порталу http://www.voznesenskonlinecom.ua .
    Відповідно було звернення до заступника голови ОВК #131 Кіценко О.С. з проханням підтвердити або спростувати цю інформацію.Як повідомив заступни голови на його думку партія суб’ єкт подання повинна інформувати членів ДВК про їх заміну.Спостерігач зазначив на тому що закон не передбачає подачу заяви про відмову від члена ДВК разом якщо подання на заміну подає субєкт подання відповідна політична партія.Заступник заначив що жодним субєктам подання не відмовляли у прийомі подань.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.