Не пропусти

ДЕПУТАТ НА ОКРУЗІ. ДЛЯ ЧОГО? Особиста думка експерта

download

 

21 липня 2019 року відбудуться позачергові вибори народних депутатів України. Як і п’ять років тому, ми будемо обирати депутатів до Верховної Ради України за старою виборчою системою, хоча діючі депутати взяли на себе зобов’язання запровадити виборчу систему з відкритими партійними списками, що зафіксовано в Коаліційній угоді. Нагадаємо, що на даний час в Україні діє змішана мажоритарно-пропорційна виборча система. Тобто ми обираємо 225 депутатів за партійними списками у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі та 225 (зараз менше через окупований Крим та частину Донецької та Луганської областей)  у одномандатних виборчих округах.

Отже, на виборчій дільниці 21 липня кожен виборець отримає два бюлетеня:

 • блакитного кольору, в якому буде список із 22 політичних партій;
 • пісочного кольору, де будуть надруковані за абеткою прізвища

16-ти кандидатів від 131-го виборчого округу, які претендують на один мандат

Враховуючи низьку довіру до Верхової Ради України як владної інституції та постійні скандали, що супроводжують діяльність народних обранців, Ви напевно, неодноразово ставили собі питання: «Навіщо потрібні ці депутати?».

Спробуємо розібратись.

Як відомо, згідно зі 75 статтею Конституції України Верховна Рада України є єдиним законодавчим органом в Україні. Народні депутати України покликані вирішувати питання загальнодержавного значення, визначати засади зовнішньої і внутрішньої політики, розробляти закони, формувати склад Уряду та інших центральних органів виконавчої влади, судової гілки влади, а також здійснювати контрольні функції.

Тобто діяльність народного депутата України включає три складових: законодавчу діяльність, контрольну функцію та представницькі повноваження. І якщо депутат, обраний у загальнодержавному окрузі представляє виборців всієї країни, то депутат, обраний в одномандатному окрузі, додатково бере на себе зобов’язання опікуватись проблемами округу і регіону, від якого він обирався.

Звичайно, що головна робота депутата полягає в удосконаленні діючого законодавства. Від якості законів, які приймає парламент залежить якість нашого життя. Для цього треба мати юридичні знання та бути обізнаним з тим, як функціонує владна вертикаль.

Також народний депутат здійснює контроль за виконанням Законів України та роботою органів влади на місцях. І звичайно, він представляє інтереси простих людей у спілкуванні з владою, тобто є своєрідним посередником і помічником у розв’язанні тих суперечок, що виникають на місцях.

На даний момент інтереси мешканців п’яти районів та двох міст 131-го округу представляє пан Лівік, якого було обрано від Блока Петра Порошенко. Враховуючи той факт, що це була правляча політична сила і депутати, які входили до фракції БПП, мали значні можливості при розподілі субвенцій, люди могли сподіватись на значні  капітальні вкладення у інфраструктуру та об’єкти соціальної та культурної сфери на території округу.

За час перебування в парламенті Олександр Лівік вніс кілька законопроектів, які мало стосувались проблем округу  і, більшість з яких так і лишилась не розглянутою. Ось така депутатська законотворча активність…

Якщо подивитись як О.П.Лівік виконував контрольну функцію, то ми побачимо, що його депутатські запити, до органів місцевої влади та управління, стосуються проблем не округу 131, від якого він обирався, а проблем мешканців Львівської, Закарпатської областей та міста Києва і Київської області.

Докладно дивись за посиланням: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/wcadr43D?sklikannja=9&kodtip=8&rejim=1&KOD8011=18115.

А серед депутатських запитів до Кабінету Міністрів України є дуже цікаві:

— про будівництво дороги у   Львівський області, (чому не на території округу?)

— про надання радіотерапевтичного комплексу Вінницькому обласному клінічному онкологічному диспансеру (чому не Миколаївському диспансеру?)

— про придбання автомобіля швидкої медичної допомоги для мешканців Тернопільської області (а в районах округу 131  є медичний транспорт в достатній кількості?).

Докладно див.: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/wcadr43D?sklikannja=9&kodtip=5&rejim=1&KOD8011=18115.

Звичайно, батьки учнів, які побували на екскурсії у Києві та вчителі тих шкіл, де було зроблено ремонт «коштом депутата» (насправді це гроші з державного бюджету, тобто з наших податків),  вдячні йому «за турботу і піклування». Вони не замислюються, що депутат піклується не про їх дітей, а про своє майбутнє переобрання, тому і підкуповує дрібними подачками, маніпулює свідомістю батьків через дітей.

Сьогодні, коли українці обрали нового Президента і продемонстрували готовність змінювати застарілу систему влади, рішуче боротися з корупцією, оновлювати країну на принципах верховенства права та загальнолюдських цінностей, треба уважно поставитись до вибору свого представника у вищому законодавчому органі країни.

 • Туди має потрапити людина, яка має життєвий досвід, юридичну підготовку, відповідні моральні якості, загострене почуття справедливості та яка  вміє працювати в команді однодумців.

 

Готовність до командної роботи на даному етапі розвитку країни вкрай важлива тому, що одна людина, якою б вона не була освіченою та добре підготовленою, не зможе самотужки вирішувати складні проблеми. Бажано, щоб за кандидатом-мажоритарником стояла потужна політична партія, яка зможе сформувати впливову фракцію і делегувати своїх представників до Уряду.

Крім того, партія повинна запропонувати суспільству зрозумілу та обґрунтовану програму дій, подолання суспільно-політичної кризи та виходу на нові горизонти розвитку.

Таку програму під назвою «Новий курс» ще влітку минулого року запропонувала партія «Батьківщина». Це фундаментальний документ, розроблений провідними економістами, юристами та державотворцями і визнаний експертним середовищем найкращою програмою розвитку та відбудови України на найближчі роки.

Партія «Батьківщина» готова підставити плече та надати допомогу молодому, енергійному, але не достатньо обізнаному у політичній сфері Президенту. Поєднання креативності та компетентності неодмінно дасть позитивний результат, який ми побачимо вже незабаром.

Але для цього необхідно, щоб партія отримала достатньо потужну фракцію у ***парламенті.

Якщо хочете жити заможно і щасливо на своїй рідній землі та пишатися своєю країною, то підтримайте своїми голосами партію «Батьківщина», яка вже 20 років не зраджує своїх виборців та проголосуйте за її представника на окрузі № 131 —  Кондратєнкова Юрія Миколайовича.

 

Це  ваш земляк, якого ви добре знаєте, який чесно служив людям на всіх посадах і постах, тут живуть його діти та онуки.

 

***Він людина військова, а отже відповідальна.

***Він правоохоронець, а отже має загострене почуття справедливості.

***І, найголовніше, — його висунула впливова і добре знана політична партія Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина».

 

Тож, коли підете на виборчу дільницю, добре зважте всі «за» та «проти», адже серйозний важіль впливу на владу у вигляді виборчого бюлетеня з’являється у вас в руках один раз на п’ять років.

І головне не помилитися, бо щоб виправити помилку, доведеться чекати ще довго.

 

Полішкарова О.О., кандидат політичних наук, доцент кафедри суспільних дисциплін МТУ «Миколаївська політехніка»

1 комментарий

 1. Самсебережисер

  Саме сьогодні політичній партії «Батьківщина» виповнюється 20 років.

  20 років боротьби за економічний розвиток країни, за соціальний захист незахищених верств населення, за зменшення тарифів на комунальні послуги.

  «Батьківщина» — це команда однодумців, а не зборище людей, яких , навіть, не знає голова партії.

  «Батьківщина» — це команда професіоналів, а не артистів і бізнесменів.

  «Батьківщина» має свій чіткий план розвитку країни на перші 100 днів, і далі — по етапам.

  Вітаю всіх щирих прихильників партії «Батьківщина», дякую за вірність партії і бажаю перемоги нашої партії на виборах 21 липня 2019 року

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.