Не пропусти

Мистецтво об’єднує! Як у Вознесенську проходив тренінг «Арт-терапія»

 

Неймовірні враження, відкриття емоцій, самопізнання та розвиток — все це та багато іншого отримали учасники тренінгу “Арт-терапія” у місті Вознесенськ 17 та 18 квітня. Аудиторія була різною: психологи, соціальні педагоги, економісти, юристи, домогосподарки. Завдяки досвідченим тренерам Юлії Фарафоновій та Олені Риндіній учасники тренінгу дізнались, що «Арт-терапія» – це метод розвитку особистості за допомогою мистецтва та творчості. Спеціальні техніки дозволяють «спілкуватися» зі своїм «я», допомагають правильно трактувати наші вчинки, дають можливість для самовираження та самопізнання. Виходячи з отриманої інформації, ми можемо змінити свою поведінку і погляди на життя.

img-157aa9c43a900743974a3cd53a6ca6e0-v

В перший день учасники тренінгу дізнались що таке арт-терапія. Практичні вправи допомогли зрозуміти як суспільство впливає на особистість та як за допомогою арт-методик виходити за рамки своїх ролей та насолоджуватись моментом. Виконуючи техніку “Квітка настрою” учасниці ділились своїми емоціями та очікуваннями від подальшої роботи. Як зауважила одна учасниця:  “Всі ми різні і кожен зі своїми думками, і не завжди кортить висловитись. Іноді не хочется образити співрозмовника і доводиться тримати в собі свої емоції. Іноді не вдається. Квітка настрою — це ідеальна вправа, щоб виразити свій стан і не завдати моральної шкоди ні собі, ні співрозмовнику.”

img-50d5647a067361e80c6ed1097bcbb62c-v

Далі обговорювали сучасні погляди на конфлікт та роль емоцій у їх виникненні.  Випробувавши техніки на собі, учасники розібрали типи конфліктів, причини їх появи і познайомилися з психологічними прийомами подолання конфліктних ситуацій. І, звичайно ж, говорили про те, як можна ефективно застосовувати для цих цілей арт-терапію. Як зауважила одна з учасниць : «Я, хоча й не маю відношення до психології – працюю економістом, але мені сподобались вправи. Малюючи свої думки, я краще зрозуміла свої почуття і можу тепер їх виразити словесно. Здавалося б, така звичайна дитяча забава – малювати фарбами – а в результаті можна зробити висновки про свою поведінку, співставити з поведінкою інших і вирішити суперечливу ситуацію мирним шляхом. Кожен день я спілкуюсь з людьми часто невдоволеними і зовсім неприємно, коли це невдоволення переходить до мене. Тому що цей стан переноситься на мою родину і шириться далі. Це жахливо. І так не лише у мене. Сьогоднішні техніки допомогли розбудити мою внутрішню силу – це той ресурс, мій ресурс, який не дає негативу впливати на мої рішення і мою поведінку. Випробувавши нові для мене форми взаємодії, я на власному прикладі зможу показати іншим людям яким чином можна будувати партнерський діалог і мирно вирішувати проблеми. Хочеться подякувати тренерам за такий змістовний день і заряд бадьорості.»

dsc_0001

Наступного дня учасники тренінгу на власному досвіді випробували як впливають на сприйняття та передачу інформації різні чинники; дізнались про важливість власного вибору щодо складної життєвої ситуації, а також відшукали власні ресурси протидії стресу та засоби подолання конфліктів. Творча та довірлива атмосфера на тренінгу дала можливість учасницям відволіктись від буденних турбот та відчути важливість творчого потенціалу в різних життєвих ситуаціях. Цікаво було почути думку Юлії Фарафонової: «Другий день роботи тренінгу пройшов на одному подиху. Як тренер, я хочу висловити подяку всім учасницям, які зважилися в вихідний день відірватися від родини і прийти на навчання. І, як висловилася одна з них, сім’я буде винагороджена за те, що відпустила з дому маму і дружину — адже вона повернеться додому в ресурсному стані, позитивна і наповнена новими враженнями. Найкращі, найефективніші і найяскравіші практики арт-терапії — для міста Вознесенська!»

Учасниці тренінгу відкрили для себе багато нового та наповнились позитивом, новими враженнями та планами на найближче майбутнє.

Тренінг проводився в рамках проекту «Голос жінки має силу 2019», що реалізується Фундацією прав людини за підтримки Інституту міжнародних культурних зв’язків (Institut fürAuslandsbeziehungen) та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина. Фонд громади Вознесенська є партнерською організацію Фундації прав людини у реалізації проекту в Миколаївській області.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.