Не пропусти

Вознесенців закликають не носити на кладовище пластикові вінки і квіти

Міністерство екології та природних ресурсів України закликає українців не носити пластикові квіти та вінки на кладовище.

Про це повідомляє прес-служба Мінприроди.

original-photo-765x510_5cb739e2913c0

“Закликаємо не купувати пластикові квіти та вінки. Така практика набуває масштабності у всіх регіонах України напередодні Великодня. Нагадуємо, що унаслідок спалення цих виробів з пластику відбувається великий викид канцерогенів в атмосферу. Крім того, час розкладу пластику та паперу, просоченого парафіном, дуже тривалий”, — наголосили у Мінприроди.

У відомстві нагадали, що Великдень – це свято життя, тому церковники радять використовувати в цей день для походу на цвинтар живі квіти.

«Пластикові вінки і квіти не несуть жодної богословської символіки, це традиція, що поширилася у радянські часи і в Європі нічого подібного немає», – кажуть екологи.

Вони зазначають, що пластикові вироби шкодять екології ще з етапу виготовлення сировини для них, для якої використовують нафтопродукти. Окрім того, більшість пластикової атрибутики не вивозять на полігони, а спалюють, що забруднює повітря різними токсичними речовинами, що шкодять здоров’ю. Екологи наголошують і на тому, що пластик розкладається щонайменше 100 років.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.