Не пропусти

Заволодіння земельними ділянками в особливо великих розмірах

08 травня 2019 року о 13 годині 30 хвилин у Вознесенському міськрайонному суді відбудеться розгляд у підготовчому судовому засіданні кримінального провадження за обвинуваченням Д. та Ш. у вчиненні злочину, передбаченого ч.5. ст.191 КК України (заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах в інтересах третіх осіб, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем за попередньою змовою групою осіб), та Б. за обвинуваченням у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.367 КК України (службова недбалість, що спричинило тяжкі наслідки).

Обвинувальний акт у зазначеному кримінальному провадженні було затверджено прокурором відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих управління спеціальних розслідувань Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України – Свербиус А.О.

Підсудність провадження визначена за Вознесенським міськрайонним судом Миколаївської області на підставі ухвали Миколаївського апеляційного суду від 04 квітня 2019 року (джерело: http://reyestr.court.gov.ua/Review/80928587). Так, в ухвалі Миколаївського апеляційного суду зазначено, що від старшого групи прокурорів відділу Генеральної прокуратури України А.Свербиуса надійшов лист, в якому він просить визначити підсудність вказаного кримінального провадження за Вознесенським міськрайонним судом Миколаївської області, так як у цьому суді достатня кількість суддів для формування колегії, він територіально наближений до Первомайського району Миколаївської області та відсутні інші застереження щодо неможливості розгляду зазначеної справи даним судом.

Судом апеляційної інстанції було встановлено, що у Первомайському міськрайонному суді за штатним розписом 12 суддів, а фактично працює 10 суддів, з яких: суддям Шикері I.A., Панькову Д.А., Мельничуку О.В., Закревському В.І. та Максютенко O.A. заявлено та задоволено заяви про відвід; у суддів Фортуни Т.Ю. та Хемич О.Б. закінчилися повноваження; суддя Літвіненко Т.Я. брала участь у цьому ж кримінальному провадженні під час досудового розслідування, як слідчий суддя; суддя Медведева H.A. не має права брати участь у розгляді даної справи (має стаж роботи на посаді судді менше п’яти років). За вчинення кримінального правопорушення за ч.5 ст.191 КК України, у якому обвинувачуються двоє з обвинувачених, передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк більше десяти років, а тому відповідно до вимог ч.2 ст.31 КПК України кримінальне провадження в суді першої інстанції повинно здійснюватися колегіально судом у складі трьох професійних суддів. Окрім того, згідно обвинувачення, один з обвинувачених займав посаду голови Первомайської районної державної адміністрації, а тому відповідно до вимог п.1 ч.12 ст.31 КПК України, кримінальне провадження стосовно осіб, посади яких належать до категорії «А», повинно здійснюватися в суді першої інстанції колегіально судом у складі трьох професійних суддів, які мають стаж роботи на посаді судді не менше п’яти років.

З огляду на зазначене та положення п.2 ч.1, ч.2 ст.34 КПК України Миколаївський апеляційний суд направив провадження на розгляд до Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області.

До суду провадження надійшло 11 квітня 2019 року та було визначено склад суду: головуючий суддя: Миронова Оксана Володимирівна; суддя-учасник колегії: Дробинський Олександр Едуардович, суддя-учасник колегії: Ротар Марина Миколаївна.

Матеріали провадження є значними за обсягом, лише обвинувальний акт містить 544 аркуші. Крім того значною є кількість учасників процесу, оскільки окрім трьох обвинувачених участь в проваджені прийматимуть їх захисники Маняк І.Л., Якимлюк В.В., Макогоненко Є.О., Восковенко В.М., Титаренко Ю.О.: Бондаренко В.В.; а також потерпіла та її представник Рохманов С.І.

Згідно із ухвалою суду від 11 квітня 2019 року підготовче судове засідання було призначено на 16 год. 00 хв. 15 квітня 2019 року, проте не відбулося через неявку захисників, тому в підготовчому судовому засіданні було оголошене перерву до 08 травня 2019 року 13 годин 30 хвилин.

Суддя-спікер Зубар Н.Б.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.