Не пропусти

ПОСТРАЖДАЛА В СЕРЙОЗНОМУ ДТП ПАСАЖИРКА ОТРИМАЄ 29 ГРИВЕНЬ СТРАХОВКИ ЗА ПЕРЕЛОМ ХРЕБЦЯ

Пасажирку автобуса «ПАЗ-3205-1-110» маршруту «Рюмовское — Вознесенськ», що отримала в ДТП перелом хребця, страхова компанія компенсує 29 гривень моральної шкоди.

Відповідне рішення було винесено Вознесенським міськрайонним судом 9 квітня. Згідно з матеріалами, викладених у вироку суду, дорожньо-транспортна пригода сталася вранці 16 липня 2016 року. Як повідомив підсудний — водій автобуса, він їхав за маршрутом до с. Рюминское Вознесенського району. Коли він від’їхав від зупинки в с. Андрейчиково і виїхав на спуск, натиснувши на гальма, зрозумів, що гальмування відсутня.

Він намагався зупиняти автобус знижуючи передачі, але передачі не включалися, тоді він крикнув людям, які були в салоні автобуса: “Тримайтеся!”, переїхав через дорогу і поїхав у поле, де і зупинився. Їхав він зі швидкістю близько 30 км/ч. В автобусі було 11 чоловік, серед яких була і потерпіла. В результаті застосування такого способу гальмування автобус опинився за межами проїзної частини, в кюветі глибиною 1,28 метра. Потерпіла пояснила суду, що відразу після аварії виїхала на попутці, але вже 20 липня їй стало дуже погано, вона була змушена викликати швидку. Лікарі швидкої допомоги доставили її у Вознесенську ЦРЛ, де у неї був виявлений перелом хребця.

За результатами експертизи, дану травму – фрагментарний перелом тіла 1-го поперекового хребця – вона могла отримати при з’їзді автобуса у кювет: різка зміна руху вниз, а потім різко знову в горизонтальне положення. Жінка витратила на лікування 2580 грн., але 2000 грн. їй повернув керівник ТОВ «Вознесенскавтотранс».

Тому вона просить стягнути завдану їй матеріальну шкоду в сумі 580 грн. і моральну шкоду в сумі 500 000 грн.: з ПРАТ “Страхова Компанія УНІКА” в сумі 25000 грн. і 475 000 грн. з ТОВ «Вознесенскавтотранс». Головний інженер автопідприємства позови не визнав, так як не доведена вина підприємства у ДТП, а також немає доказ того, що потерпіла перебувала в автобусі. Суд погодився, що позивачу заподіяно моральну шкоду, яка полягає у фізичному болю та стражданнях, яких вона зазнала у зв’язку з ушкодженням здоров’я внаслідок дорожньо-транспортної пригоди. Виходячи з негативних наслідків та обсягу страждань потерпілої, яка є особою похилого віку, з принципів розумності та справедливості, суд оцінив завдану моральну шкоду в 9000 гривень.

Читайте також:   Поліція зафіксувала «на гарячому» підкуп виборців у Черкасах

Цивільна відповідальність власника транспортного засобу на момент ДТП була застрахована в ЗАТ «Страхова компанія« УНІКА».

“Оскільки страхова виплата за договором страхування страхувальником не проводилася, розмір страхової виплати за шкоду, заподіяну здоров’ю, страховиком не визначений, то суд визначає розмір компенсації моральної шкоди, що підлягає стягненню з відповідача ЗАТ “Страхова компанія” УНІКА” згідно ст. 26-1 Закону України “Про обов’язкове страхування відповідальності власників наземних транспортних засобів” у розмірі 5% від суми відшкодування за шкоду, заподіяну здоров’ю. Отже, на користь позивача, суд вважає необхідним стягнути з ЗАТ «Страхова компанія «УНІКА» 29,01 гривень (580,22 грн. Х 5% = 29,01 грн.)», – сказано в рішенні суду.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.