Не пропусти

Поліція отримає доступ до документів вознесенської лікарні про психіатрічне лікування вознеснця собака якого загризла на смерть жінку

 

Поліція отримає доступ до документів вознесенської лікарні про психіатрічне лікування вознеснця собака якого загризла на смерть жінку.

Відповідну  ухвалу виніс суд, надати  «тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні КП «КНП Вознесенська багатопрофільна лікарня» Вознесенської міської ради Миколаївської області».

Підсудний має діагноз: «легка розумова відсталість та перебуває з цього приводу на обліку у лікаря психіатра КП «КНП Вознесенська багатопрофільна лікарня» Вознесенської міської ради».

887828_1_w_300download26

 

Державний герб України

Справа № 473/792/19

Номер провадження 1-кс/473/419/2019

УХВАЛА

«06» березня 2019 р. Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі: слідчого судді Старжинської О.Є., за участю секретаря судового засідання Ніколаєнко Г.О.,

розглянувши увідкритому судовомузасіданні вм.Вознесенську Миколаївськоїобласті клопотанняслідчого Вознесенськоговідділу поліціїГУ Національноїполіції Українив Миколаївськійобласті ОСОБА_1,погоджене зпрокурором Вознесенськоїмісцевої прокуратуриОСОБА_2 про тимчасовий доступ до документів за кримінальним провадженням №12019150190000335від 19.02.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбачених ч.3 ст.135 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

06.03.2019 року до суду надійшло клопотання слідчого Вознесенського відділу поліції ГУ НП в Миколаївській області ОСОБА_1, погоджене з прокурором Вознесенської місцевої прокуратури про тимчасовий доступ до документів оригіналу амбулаторної карти хворого ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що перебуває у володінні КП «КНП Вознесенська багатопрофільна лікарня» Вознесенської міської ради.

На підставіподаного клопотаннята долученихдо ньогоматеріалів слідчимсуддею встановлено,що 19.02.2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019150190000335 з правовою кваліфікацією ознак кримінальних правопорушень, передбаченого ч.3 ст.135 КК України, внесено відомості, що надійшли від служби 102 про потрапляння 18.02.2019 року до Вознесенської лікарні громадянки ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 з тілесними ушкодженнями спричиненими укусами собаки, перебуваючи в реанімаційному відділенні вказана громадянка померла. У вчиненні вказаного правопорушення підозрюється ОСОБА_3

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та пояснив, що проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_3 має діагноз: легка розумова відсталість та перебуває з цього приводу на обліку у лікаря психіатра КП «КНП Вознесенська багатопрофільна лікарня» Вознесенської міської ради, по справі слідчим суддею призначена судово-психіатрична експертиза для зясування наявності психічного захворювання(чизатримки психічногорозвитку)та здатностіОСОБА_3повністю абочастково усвідомлюватизначення своїхдій ікерувати,ними обєктом дослідження якої має бути оригінал амбулаторної карти хворого ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, відомості з якої містять охоронювану законом лікарську таємницю, отримати її в інший спосіб, ніж через дозвіл суду на тимчасовий доступ до неї, неможливо. З метою забезпечення проведення експертизи, виникла необхідність в наданні тимчасового доступу до документів.

Дослідивши клопотання та долучені до нього матеріали, враховуючи пояснення учасників процесу, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Згідно з ч.1 ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5 ч.2 ст.131 КПК України передбачений такий вид заходів забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів.

Згідно з ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею вилучити їх (здійснити їх виїмку).

У відповідності до вимог ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до ч. 5 ст.163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе, крім іншого, наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв’язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Вказане слідчим доведено.

Кримінальний Процесуальний Кодекс України містить спеціальні норми, що регламентують доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Частиною 1 пунктом 2 статті 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці відносяться такожвідомості, які можуть становити лікарську таємницю.

Частиною 6 ст.163 КПК України чітко визначено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п’ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Вказане слідчим доведено.

Кримінально-процесуальним кодексом України не передбачено іншого порядку витребування письмових доказів (листами, запитами, тощо), крім витребування їх відповідною ухвалою суду.

Керуючись ст.ст.159160162-164372 КПК України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання слідчогоВознесенського відділуполіції ГУНП вМиколаївській областіОСОБА_1,погоджене зпрокурором Вознесенськоїмісцевої прокуратуриОСОБА_2 про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні КП «КНП Вознесенська багатопрофільна лікарня» Вознесенської міської ради Миколаївської області задовольнити.

Надати слідчому Вознесенського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області ОСОБА_1 тимчасовий доступ до документів з вилученням в КП «КНП Вознесенська багатопрофільна лікарня» Вознесенської міської ради Миколаївської області, розташованого за адресою: м. Вознесенськ, вул. 228 Стрілецької Дивізії, 26 оригіналу амбулаторної карти хворого ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Строк дії ухвали встановити до 15 березня 2019 року включно.

Розяснити представнику КП «КНП Вознесенська багатопрофільна лікарня» Вознесенської міської ради Миколаївської області, що відповідно до ст.166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України.

Ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до речей ідокументів оскарженню не підлягає і заперечення на неї може бути подано під час підготовчого провадження в суді, відповідно до ст.309 КПК України.

Слідчий суддя: О. Є. Старжинська

НАГАДАЄМО! 

Вознесенець собака якого загризла на смерть жінку на волі та знову вигулює ротвейлера без повідка і намордника.

 

Відповідні повідомлення надходять до нашої редакції від місцевих мешканців.

Далі мовою оригіналу.

…Куда звонить,кому кричать? Где наша власть? Вчера в районе семи вечера видели этого человека с этой же собакой на улице без намордника и поводка!!!! Что происходит почему люди должны бояться выходить из дома!!!

…он стоял и ждал своих собутыльников, я не хочу говорить имена тех людей,они просто ишли на работу, а он стоял опустивши голову.

 Відповідно до ст. 17 ЗУ » Про захист тварин від жорстокого поводження»:

Умертвіння тварин допускається: за необхідності оборони від нападу тварини, якщо життя або здоров’я людей знаходиться в небезпеці.

НАГАДАЄМО!

Вознесенцю, який залишив жінку у небезпеці після нападу собаки, обрано запобіжний захід- домашній арешт у нічний час

23 лютого 2019 року слідчим суддею обрано запобіжний захід у виді нічного домашнього арешту власнику ротвейлера, який залишив у небезпеці 27-річну жінку після нападу на неї його собаки.

download
22 лютого 2019 року слідчим Вознесенського ВП ГУНП в Миколаївській області за погодженням із процесуальним керівником Вознесенської місцевої прокуратури Миколаївської області за вищевказаним фактом повідомлено про підозру 35-річному мешканцю міста Вознесенська у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 135 КК України та того ж дня до Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області подано клопотання про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою стосовно підозрюваного.
download
Проте, за результатами розгляду відповідного клопотання судом, враховуючі, що правопорушник раніше не судимий, має постійне місце мешкання та міцні соціальні зв’язки – частково задоволено клопотання слідчого та стосовно підозрюваного застосовано більш м‘який запобіжний захід – домашній арешт у нічний час.
Нагадаємо, що 18 лютого цього року ротвейлер, вирвався з рук власника та напав на молоду жінку. Чоловік відтягнути собаку не зміг, з місця пригоди втік, залишивши жінку у небезпеці.
Потерпілу з чисельними укусами собакою, алкогольною інтоксикацією та переохолодженням було доставлено до лікарні, де наступного дня вона померла.
За інформацією Вознесенської місцевої прокуратури

1 комментарий

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.