Не пропусти

Поліцейська консультація: що робити із шумними сусідами

Якщо вам не пощастило з галасливими та гучними сусідами, які люблять затівати ремонти або влаштовувати ночами вечірки, чи ви самі полюбляєте шуміти, у нас є для вас корисна інформація.

До якого часу можна шуміти в квартирі?

За загальним правилом з 22 до 8 ранку заборонені гучні крики, спів, створення іншого шуму, що перевищує 45 дБа.

Допустимі норми шуму в житлових приміщеннях в Україні залежать від часу доби:

  • рівень шуму в квартирі в нічний час, з 23 до 7 години, становить 45 дБа;
  • норми шуму в квартирі в денний час, з 7 до 23 годин, — 55 дБа;
  • допустимий шум в квартирі в нічний час становить 30 дБа, у денний час — 40 дБа.

Шум в квартирі від діяльності підприємств

Зазначені норми стосуються не тільки громадян, але і закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, при проведенні концертів, дискотек, масових свят і т.д.

На територіях, які безпосередньо прилягають до житлових будинків, рівень шуму не повинен перевищувати 70 дБа в денний час і 60 дБа — у нічний.

У який час заборонений «будівельний» шум?

Ремонтні роботи можна проводити тільки в робочі дні з 8 до 21 години, а у святкові та вихідні — виключно за попередньою згодою сусідів.

Чи можна шуміти, перебуваючи за межами будинку?

Перевищення рівнів шуму впродовж доби забороняється не лише в житлових будинках, а й на інших захищених об’єктах, у тому числі закладах освіти, культури, парках, скверах тощо.

Санкції за шум в квартирі

Відповідальність за порушення норм про шум передбачена у вигляді попередження або у вигляді штрафів. Розмір штрафів від 85 до 255 грн – для громадян, від 255 до 510 грн – для підприємств (стаття 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

У разі повторного вчинення правопорушення на громадян накладається штраф від 255 до 510 грн та на підприємців – від 850 до 2550 грн із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші або без такої.

ТАБЛИЦЯ ПОРІВНЯННЯ РІВНЯ ДЕЯКИХ ШУМІВ:

30 – тихо – шепіт, цокання настінного годинника;

35 – досить чутно негучну розмову;

40 – 45 – досить чутно – звичайна мова;

50 – чітко чути розмову, друкарська машинка;

65-70 – шумно – голосна розмова (1 м);

75 – шумно – крик, сміх (1 м);

80-85 – дуже шумно – крик, мотоцикл з глушником, шум пилососа (з великою потужністю двигуна — 2 кВт).

90 – дуже шумно – гучні крики, вантажний залізничний вагон (в 7 метрах);

95 – дуже шумно – вагон метро (в 7 метрах зовні або всередині вагона);

100 – вкрай шумно – оркестр, вагон метро (переривчасто), гуркіт грому, вереск працюючої бензопили.

Підводимо підсумки

Притягненням до відповідальності винних займається поліція, тому в усіх випадках, у першу чергу, необхідно телефонувати 102. Поліція опитує заявника та інших сусідів й складає адміністративний протокол на особу, яка порушила рівень тиші, після чого адмінматеріали направляються на розгляд суду.

Законодавство

Стаття 182 КУпАП «Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10.

Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» ст. 24 «Захист населення від шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4004-12.

Санітарні норми допустимого шуму https://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/v7_84400-84.

 

 © Офіційний сайт Національної поліції в Миколаївській області: https://mk.npu.gov.ua/news/preventivna-robota/yakshho-vam-ne-poshhastilo-z-galaslivimi-ta-guchnimi-susidami-yaki-lyublyat-zativati-remonti-abo-vlashtovuvati-nochami-vechirki-chi-vi-sami-polyublyajete-shumiti-u-nas-je-dlya-vas-korisna-informacziya/?fbclid=IwAR3eZfvUmNDSKdI3Ro7ugNh4xpVu9JiODQUu-FiS263f_zLgU8CNvK2_5rw

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.