Не пропусти

Рубрика: «З чого починаються НЕЧЕСНІ вибори?»

 

Іформаційно-аналітичний портал «Вознесенськонлайн» розпочинає інформаційний супровід виборчої компанії з виборів Президента України 31 березня 2019 року.

Наша мета – донести до кожного виборця  всю правду про те, як проходять вибори, якими заходами користуються зареєстровані кандидати, хто має право голосувати і де, як рахують голоси і встановлюється переможець і т.д.

download

Що робити, коли Вам пропонують гроші чи харчовий набір в обмін за голос за певного кандидата? Чому варто йти на вибори, а не казати, що «там і без мене все вже вирішено»?

Якщо Вас цікавлять інші теми – пишіть в коментарях. Будемо намагатися відповісти на всі запитання щодо процедури виборів.

Перша тема – «З чого починається процедура голосування?»

1.Безперечно – зі складання списків виборців.

Хто їх складає?

Відповідь – відділ державного реєстру виборців, який працює при кожній міській та районній раді, а також в об’єднаних громадах.

Зміни в списки вносяться на основі офіційних повідомлень різних служб, таких як РАГС, паспортний стіл  і т.д. щодо померлих, змінивших прізвища, прибувших та вибувших з міста чи села.

На цьому етапі неможливо внести додаткових осіб чи прибрати когось. Всі зміни вносяться через офіційні повідомлення і фіксуються в електронній базі.

2.Процедура голосування складається з заповнення виборчого бюлетеня.

Хто їх виготовляє?

Бюлетені друкуються по замовленню Центральної виборчої комісії. Хто і за яку ціну буде друкувати – вирішується шляхом тендерної процедури.

А от скільки бюлетенів друкувати – це питання ЦВК.

І тут складається дуже цікава ситуація.

В Україні, за останніми статистичними даними, проживає біля 42 млн. осіб (фактично біля 35 млн). З них – біля 6 млн. – діти (особи до 18 років), які не можуть приймати участь в виборах. Залишається – 36 млн.

Питання – НАВІЩО Центральна виборча комісія замовляє більше 60 млн.( ???) бюлетенів ?

З практики останніх років відомо, що у виборах приймають участь від 30 до 45% виборців в залежності від регіонів. Достатньо було виготовити 36 млн. бюлетенів, а може і 25млн., а може і 20 млн.!

Бо 100 %-ої участі виборців у голосування у нас не було навіть при Брежневі та інших радянських керівниках, коли кожен виборець ходив на вибори, як на свято.

Напевно, це перша та реальна спроба фальсифікації виборів на користь одного з кандидатів.

Джерело інформації:

https://24tv.ua/tsvk_nadrukuye_ponad_60_milyoniv_byuleteniv_za_166_milyoniv_griven_n1120693

Центральна виборча комісія розмістила у системі ProZorro оголошення про «послугу з виготовлення та пакування виборчих бюлетенів». Там зазначена кількість бюлетенів, які необхідно виготовити, та оплата за цю послугу. А також пояснення, чому з приводу надання цієї послуги виконавця обрали на основі «переговорної процедури».

Побачити цю інформацію можна на офіційному сайті системи публічних закупівель України ProZorro.

Скільки надрукують бюлетенів на президентські вибори 2019 року

60 мільйонів 359 тисяч 600 – саме стільки бюлетенів до виборів президента України 2019 року планує надрукувати Центральна виборча комісія. До слова, у Державному реєстрі виборців міститься інформація про 35 мільйонів 560 тисяч 427 виборців. Тож бюлетенів – мало не удвічі більше, ніж виборців.

Чому саме така кількість? Річ в тому, що бюлетені на парламентські вибори, згідно із законом «Про вибори народних депутатів України» виготовляються для кожної дільниці у кількості, що на 0,5% більша за кількість виборців на відповідній виборчій дільниці. А от у законі «Про вибори Президента України» такої норми немає, і кількість необхідних бюлетенів визначає ЦВК.

screenshot_1

Яку суму витратять на друк бюлетенів?

На оплату послуги друку заплановано витратити 166 мільйонів та майже 366 тисяч гривень. Це трохи менше, ніж, скажімо видатки бюджету Київської області – за один тиждень.

Таким чином середня вартість одного бюлетеня становитиме 2 гривні 75 копійок. Тож за вартість двох бюлетенів можна проїхатися у львівському трамваї, і ще залишиться 50 копійок здачі.

Інформація з системи ProZorro

Чому ЦВК не проводила відкритий тендер?

Центральна виборча комісія ще 22 лютого 2018 повідомляла про намір укласти договір з державним підприємством «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів». Саме це підприємство обрали через відсутність альтернативи.

Адже виборчі бюлетені є документами суворої звітності з відповідними ступенями захисту. А «Поліграфічний комбінат «Україна» – єдине підприємство, яке має матеріально-технічну базу та виробничі потужності для виготовлення таких документів.
https://24tv.ua/ukrayina_tag1119

*                                     *                                       *

 

Наступна наша інформація буде 4 березня 2019 року.

Ми поговоримо, про те, хто організовує голосування, хто відповідає за матеріально-технічне забезпечення, як формуються дільничні виборчі комісії і чи залежать результати  голосування від організації  роботи ДВК ( бо існує така думка « не важливо, як проголосували, а важливо – як порахували»

А зараз пропонуємо ознайомитися зі списком кандидатів у Президенти України, у кожного з якого знайшлося 2,5млн.грн. для реєстрації в цих виборах.

http://www.cvk.gov.ua/pls/vp2019/WP001

 

 

Ініціативна група «За чесні та прозорі вибори»

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.