Не пропусти

П’ять років з дня розстрілу Небесної Сотні

Мовчання, свічка в тишу плаче

І сльози воскові, гарячі

Нам душу палять, наче ртуть…

Зірки не гаснуть…

Зірки ждуть…

20 лютого – особливий день для нашої країни. Нині українці вшановують подвиг учасників Революції гідності та увічнюють пам’ять Героїв Небесної Сотні, адже саме 18-20 лютого 2014-го були вирішальними й найбільш трагічними днями, які змінили напрямок розвитку всієї України.

Цього лютневого ранку під неофіційний гімн-реквієм Небесної Сотні «Пливе кача по Тисині» вознесенці зібралися на центральній площі міста. Поновлення у пам’яті тих страшних подій п’ятирічної давності та вшанування справжніх Героїв українського народу – такою була головна мета сьогоднішнього мітингу.

Присутнім на площі нагадали хронологію подій Революції Гідності — з відмови тодішнього Уряду «брати курс» на європейське майбутнє до прощання на Майдані Незалежності з сотнею Героїв. Вікторія Ніколенко прочитала вірш про події кривавої зими 2013-2014 років, а священники Православної Церкви України отці Михайло та Дмитро провели панахиду за загиблими.

Дуже символічним став молодіжний флешмоб, під час якого учні загальноосвітніх шкіл міста випустили ввись сотню кульок з саморобними янголами. Білі повітряні кульки, неначе душі розстріляних на Інститутській, здійнялися до небес.

Наприкінці заходу вознесенці схилили голову в хвилині мовчання та поклали квіти й свічки до памятного знаку Героям Небесної Сотні.

Міський голова Віталій Луков, секретар Вознесенської міської ради Лариса Торжинська, заступники міського голови Юрій Сметана та Юрій Путій відвідали загальноосвітні школи №2, 7, 10, гімназію № 1, де спілкувалися з вчителями, учнями на тему подій 2013-2014 років та взяли о 12 годині участь у загальнодержавній хвилині мовчання. Очільник міста нагадав дітям про причини подій на Майдані, а також наголосив, що їхнє майбутнє та майбутнє їхніх дітей залежить від тих діянь, які вони робитимуть протягом свого подальшого життя. Також міський голова побажав дітям не вчиняти тих помилок, які допустили попередні покоління, а для цього треба знати свою історію, особливо такі важливі події, як ті, що сталися в столиці на Майдані в 2014 році.

Виконавчий комітет Вознесенської міської ради висловлює подяку небайдужим мешканцям міста, які прийшли вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні, та Юрію Середіну за надання спонсорської допомоги у проведенні заходу.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 http://voz.gov.ua/novini/1728-piat-rokiv-z-dnia-rozstrilu-nebesnoi-sotni.html

 

1 комментарий

  1. Олександр

    Учасники Майдану з гіркотою і обуренням спостерігають з боку пронизані цинізмом і фальшю показушні ритуальні танці бюрократичної контрреволюції на кістках героїв Небесної Сотні, яка прикривається спинами учнів і шанованих священиків.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.