Не пропусти

Вознесенська прокуратура продовжує реагувати на факти позаконкурентного надання земель сільськогосподарського призначення

 

Органи прокуратури Миколаївщини продовжують послідовну роботу щодо поновлення інтересів держави у сфері використання земель сільськогосподарського призначення.

Так, відповідно до вимог діючого у 2015 році законодавства лише громадяни мали право на пільгове (без проведення аукціону) отримання земель в оренду саме для створення фермерського господарства, як однієї із основних форм підприємницької діяльності у сфері сільськогосподарського виробництва. Юридичні особи, у тому числі фермерські господарства, не мають права на отримання земель в оренду без проведення земельних торгів (аукціону).

Як установлено Вознесенською місцевою прокуратурою, громадянин у 2015 році отримав в оренду на пільгових умовах 27,5 га ріллі в межах території Подільської сільської ради Веселинівського району нібито для створення фермерського господарства.

Водночас, цей громадянин вже був головою діючого фермерського господарства та, більш того, в 2012 році навіть скористався правом приватизації земель та безоплатно отримав від держави 5,8 га для цих цілей.

Як наслідок, уникнувши аукціону спритний підприємець додатково отримав землі державної власності за мінімальною ставкою орендної плати.
Реагуючи на зазначені порушення, місцева прокуратура звернулась до господарського суду з позовом про визнання незаконними наказів Головного управління Держгеокадарсту в області, недійсним договору оренди земельної ділянки та її повернення державі.

За інформацією Вознесенської місцевої прокуратури

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.