Не пропусти

Камінь любові та мурал із «Ластівчиним гніздом» – «вознесенський» музей у Південно-Африканській Республіці

 

Музей української культури у південноафриканському Ріверсдейлі демонструє цікаві експонати та запрошує відвідувачів.

Про це повідомляється Українською асоціаціэю в ПАР.

«Ще одна неймовірна історія, яка єднає Украіну і ПАР —  музей в м. Ріверсдейл. Мабуть, багато украінців проїжджали через м.Ріверсдейл у Західному Кейпі та навіть не підозрювали, що саме в цьому місті є український музей!», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Музей української культури з’явився тут у 2010 році завдяки старанням мера міста Ріверсдейл Кріса Тауте та Людмили Момотенко з  муніципалітету міста Вознесенськ (Миколаївська обл.) та за сприяння Посольства України в ПАР в м. Ріверсдейль. Ним опікується місцева організація «Good to Share» Leadership Foundation».

screenshot_24screenshot_25

«У приміщенні музею — експонати українськоі культури та історія співпраці між Вознесенськом та Ріверсдейлом. На стінах — мурал «Ластівчиного гнізда», створеного покійним місцевим муралістом Компьоном Саайманом (Compion Saayman) після відвідин України», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що особливе місце в музеї займає Камінь любові, подарований мером Вознесенська. Адже за роки поїздок і знайомств деякі південноафриканці знайшли своє кохання і переїхали до України, а деякі українці зараз живуть біля Ріверсдейла.

«Остання група українців відвідала Ріверсдейль та провінцію Квазулу-Натал минулого року. Сподіваємося, що цього року традиція продовжиться!», — йдется у повідомленні.

Як зазначається на сайті МЗС, Музей української культури на сьогодні є єдиним на Африканському континенті українським культурним центром. В організації музейної експозиції використані виставкові зразки, які включають низку відповідних фото-, аудіо- та відеоматеріалів, художньої, науково-популярної та інформаційної літератури, витворів мистецтва, предметів українського національного вбрання, побуту та народної творчості.

screenshot_27screenshot_26

 

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.