Не пропусти

Перспективи розвитку Вознесенської ОТГ або «аншлюс» Григорівської та Мічурінської сільських рад

В цій статті ми спробуємо розвинути ідеї, щодо территоріального  розвитку Вознесенської ОТГ.

Звичайно Вознесенськ, захлинається від нестачі вільних земельних ділянок для своїх нагальних міськіх потреб.

Природнім було об’єднання  Вознесенська та Бузької ОТГ,  для нового якісного прогрессу обох громад.

Бузька ОТГ фактично з усіх сторін «оточила» Вознесенськ.

screenshot_17

Однак, не склалось… В Бузькій ОТГ напевно справедливо вирішили, що вони краще дадуть раду своєму бюджету, та не будуть споглядати на бюджет міста, що  не збалансований у витратах на утримання державного  апарату.

Вознесенськ обєднався з Новогригорівською сільською радою, а це додаткова площа. Що в два рази більша міста та 1800 мешканців, зі своїми нагальними соціальними проблемами, які потрібно вирішувати.

З фінансової точки зору для обох громад таке обєднання, певний парітет без великих переваг та мінусів.

screenshot_19

Тим часом молода та амбіційна Бузька ОТГ вирішила, швидко обєднатись з Вознесенською сільською радою.

Вознесенська сільська рада- це 5  «проблемних» сел з загальним населенням 1100 мешканців, та  великими соціальними проблемами. Однак, площа земель цієї сільскої ради трохи менша земель всієї Бузької сільскої ради. Тому в Бузькій ОТГ вирішили, що «гра варта свічок».

І закрутилось, Заволока Юрій Юрійович – Бузький сільський голова, заговорив у медіа про  швидкий союз з Вознесенською сільською радою та навіть їздив грати у футбол до с. Вознесенське (читайте нижче).

«Сьогодні у запеклій боротьбі зійшлись декілька команд на футбольному полі в селі Вознесенське».

http://buzkagromada.gov.ua/new/football_kubok_kolc_09062018.html

big-942screenshot_20

Однак, молодий голова Бузької ОТГ не врахував, що Бузька ОТГ не має прямої межі з Вознесенською сільською радою, їх за іронією долі розділяє «вузька полоска» Олександрівської ОТГ. Обєднання не відбулось.

Отож, якщо дивитесь з іншої точки зору, розвиток Бузької ОТГ гальмує, за примхою фортуни її «оточенняте»  між Вознесенськом і Олександрівською ОТГ, розширення для них можливе лише в сусідні громади Доманівського району.

Вознесенськ має теоритичні можливості, обєднатись без виборів з такими громадами (має безпосередню межу):

  • Бузькою ОТГ;
  • Олександрівською ОТГ;
  • Прибужанівською ОТГ;
  • Дорошівською  ОТГ;
  • Вознесенською сільською радою;
  • Григорівською сільською радою  (Мічурінською сільською радою у випадку обєднання з Григорівською).

Найбільш вірогідним та доцільним є обєднанням  міста з Григорівською та Мічурінською сільськими  радами.

Григорівська сільська рада — це два практично «вимерших» села з загальною кількістю населення, станом на 2005 рік — 750 мешканців.

Мічурінська сільська рада-  це два не менш  занедбаних села з загальною кількістю населення, станом на 2005 рік — 480 мешканців.

Загальна кількість населення цих сільрад біля 1200 мешканців, станом на 2005 рік.

Однак фактично ці села,  на відміну від Вознесенської сільської ради — «мертві та зруйновані»  (соц. сфера у вигляді початкових шкіл та дитячіх садків майже ліквідована). Наявна кількість населення в усіх чотирьох селах, не перевищує 500-700 мешканців.

Тож, як це не прикро, місту не доведеться дорого витрачатись на вирішення соціальних питань мешканців ціх сел, натомість можливо отримати в управління велечезні сільські землі, за площею в пять разів більше площи Вознесенська. При умілому управлінні, можливо отримувати значні надходження до міського бюджету  від оренди землі та в тому числі покращити якість життя мешканців   Григорівської та Мічурінської сільських  рада.

 

screenshot_21screenshot_22

Напевно, таку вигідну для Вознесенська «експансію» стримує лише, нерозумність нинішньої міської влади, принаймі інші громади маючи таку можливість, залюбки скористались  би нею.

Щодо, потенційної згоди Григорівської та Мічурінської сільських  рад на союз з Вознесенськом, то вона дуже вірогідна. Ці села  навіть не мають, а ні людського,  ні владного потенціалу зробити пропозицію місту, вони обезлюдненні та зруйновані в буквальному сенсі. Тож рішення за Вознесенськом.

 

 

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.