Не пропусти

ПДФО має сплачуватися в місцевий бюджет Вознесенська за фактичним місцем роботи

ПДФО має сплачуватися в місцеві бюджети за фактичним місцем роботи, — Зубко!

download

Незалежно від місця юридичної реєстрації підприємств або його структурних підрозділів, податок з доходів фізичних осіб має сплачуватися за фактичним місцем роботи — в місцеві бюджети громад. Це є наше спільне рішення з Асоціацією міст України, яке ми будемо підтримувати на рівні Уряду.

Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час форуму представників місцевого самоврядування «День діалогу з владою» 04. 02.2019року.

Нагадаємо, що велика кількість підприємств, установ Вознесенського району та інших районів здійснюють свою фактичну діяльність у місті Вознесенськ, однак сплачують податок з доходів фізичних осіб до інших территоріальних громад.

 

Повідомити анонімно про факти порушення податкового законодавства можливо:

  • 0800 507 309 «гаряча лінія ДФСУ», зі стаціонарного телефону;
  • idd@sfs.gov.ua.

«Нам необхідно працювати над збільшенням надходжень до місцевих бюджетів. Хочу запевнити, що у проекті держбюджету-2019 збережені усі надходження, які спрямовувались до місцевих бюджетів. Додатково ми запроваджуємо ряд новацій — 5% ренти за видобуток корисних копалин, надходження ПДФО від доходів за здавання фізичними особами в оренду земельних ділянок або паїв податковим агентом, збереження зарахування 13,44% акцизного податку з пального до місцевих бюджетів», — зазначив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр виступив і за передачу повноважень по землі на місця. «Це дозволить збільшити надходження і управляти громадами, податками і фінансами. Я за те – щоб передати якнайбільше повноважень, які громади можуть взяти і виконувати, щоб покращити життя людей на місцях! — підкреслив Зубко.

Сплата ПДФО підприємствами не за місцем знаходження структурних та відокремлених підрозділів юридичних осіб, а за місцем реєстрації основного підприємства, призводить до суттєвого недоотримання коштів у місцеві бюджети. Про це заявив голова Асоціації міст України, мер Києва Віталій Кличко на засіданні Правління Асоціації міст України у Києві.
Члени Правління відзначили, що протягом 2018 року посадовими особами окремих органів місцевого самоврядування обласного та районного рівнів та керівниками підприємств здійснювалось цілеспрямоване і системне розбалансування місцевих бюджетів шляхом зміни місця реєстрації підприємств.

«За результатами такої перереєстрації керівники підприємств сплачують податок на доходи фізичних осіб до іншого бюджету, в тому числі і посеред бюджетного року. Такі дії негативно впливають на ефективність виконання бюджетного процесу, адже виникає необхідність вносити зміни до місцевих бюджетів у частині зменшення дохідної складової та перегляду обсягів і напрямків видатків», — зазначив Голова АМУ.

На думку більшості членів Асоціації міст України, такі дії посадових осіб порушують низку нормативно-правових актів, у тому числі статті Бюджетного та Податкового кодексів.

«Територіальні підрозділи Державної фіскальної служби не реагують на звернення органів місцевого самоврядування, які зазнали втрат місцевих бюджетів або займають позицію, що сплата податків до бюджету не за місцем знаходження податкового агента не є порушенням», — сказав В.Кличко.

Правління АМУ звернулося до Прем’єр-міністра України з проханням зобов’язати територіальні підрозділи Державної фіскальної служби провести позапланові перевірки підприємств з метою встановлення їх фактичного місцезнаходження та повноти сплати податків до відповідного бюджету за 2018-2019 роки. А за результатами перевірок — зобов’язати платників податку на доходи фізичних осіб сплатити податки до відповідного бюджету.

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.