Не пропусти

Безоплатно отримати конфісковане майно можуть вознесенські державні органи, соціальні установи, дитячі будинки (сімейного типу також), військові формування

Конфісковане арештоване майно, яке не було реалізоване за 3 етапи торгів (з уцінкою на кожному етапі) передається на розгляд Комісії. В склад Комісії входять представники: Державної виконавчої служби, Податкової служби, митниці та органи місцевого самоврядування. Комісія передає Державному підприємству «СЕТАМ» на ознайомлення список лотів, які можуть бути запропоновані на безоплатну передачу. Підпиємство розміщує їх на сайті у розділі «Безоплатна передача», в якому знаходяться протягом місяця.

screenshot_11

Всі суб’єкти, котрі мають право на отримання даного майна, можуть ознайомитися з переліком та звернутися до Комісії з заявою на безоплатне отримання бажаного майна. Комісія розглядає заявки та, у разі її затвердження, інформує ДП «СЕТАМ» про необхідність організації передачі даного майна.

Повний список майна, яке пропонується для безоплатної передачі можна знайти за посиланням https://setam.net.ua/freetransfers

Безоплатна передача майна у Києві та області за перше півріччя 2016 року.

К БЕЗОПЛАТНО ОТРИМАТИ ВІД ДЕРЖАВИ НЕРЕАЛІЗОВАНЕ КОНФІСКОВАНЕ МАЙНО!

З 2015 року Міністерство юстиції України спільно з Державним підприємством «СЕТАМ» розпочали проект з безоплатної передачі нереалізованого конфіскованого майна. Майно, яке стягується на користь держави й тричі не було продано на аукціоні, передається на розгляд спеціальної комісії, яка  приймає рішення про подальшу безоплатну передачу майна.

За словами гендиректора ДП «СЕТАМ» Віктора Вишньова: “Існує чіткий перелік установ та організацій, які можуть отримати таке майно: державні органи, соціальні установи, військові формування,  дитячі будинки, у тому числі дитячі будинки сімейного типу та заклади пенітенціарної системи”

На сайті www.om.gov.ua у відповідному розділі можна знайти перелік майна, яке пропонується для безоплатної передачі і ознайомитися з правовим механізмом процедури.

«Майно може бути різним починаючи від дрібного канцелярського приладдя, електроніки, одягу, закінчуючи автотранспортом та об’єктами нерухомості» — зазначив керівник ДП «СЕТАМ».

Для отримання майна  уповноважені особи підприємства, установи, організації подають заявку протягом 30 днів з моменту публікації оголошення.  У заявці необхідно якнайкраще обґрунтувати свою потребу на отримання такої допомоги.

Ще одним позитивним фактом є те, що для отримання такого майна  немає потреби сплачувати податки, але існує одна пересторога, у випадку якщо організація, установа має намір продати це безоплатно передане майно, вони будуть вимушені сплатити усі митні платежі, які будуть нараховані на той чи інший товар.

«Тож, ми запрошуємо організації, волонтерів, активістів слідкувати за безоплатною передачею конфіскованого майна, заходьте на сайт дивіться на майно і подавайте свої заявки» — закликав Віктор Вишньов.

У ЛУЦЬКУ БЕЗКОШТОВНО РОЗДАВАЛИ АВТОМОБІЛІ

В обласному центрі Волині державним установам з території усієї України безкоштовно передали сім конфіскованих автомобілів. Протягом 2018 року загалом передали 32 авто.

Передача нереалізованого конфіскованого майна Головним територіальним управлінням юстиції в області за участю радника Міністра юстиції України Ігоря Алексєєва та генерального директора ДП «СЕТАМ» Віктора Вишньова відбулася 14 вересня.

Як розповіла державний виконавець першого відділу державної виконавчої служби міста Луцьк Оксана Дячок, алгоритм передбачає, що конфісковані державними органами автомобілі виставляються для реалізації на державне підприємство «СЕТАМ», однак якщо протягом трьох торгів ці авто не були реалізовані, то вони передаються в розділ безоплатної передачі, зокрема створюється комісія, яка розглядає заявки учасників, та обирає, кому передавати конфісковане майно.

Зазначимо, що протягом 2018 року комісіями з питань розпорядження конфіскованим майном при територіальних органах ДВС Головного територіального управління юстиції у Волинській області прийнято рішення про передачу 32 транспортних засобів. Так, цього разу передали сім автомобілів: Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області отримало – три «Volkswagen Golf» та «Mercedes-Benz C180», по автомобілю «Opel Omega» отримали КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги «Сімейний лікар», що у Запорізькій області, та Волинський обласний військовий комісаріат Міністерства оборони України, а Рівненський зональний відділ Військової служби правопорядку Міністерства оборони України отримав «VolkswagenPassat».

РОЗ`ЯСНЕННЯ

з приводу безоплатної передачі нереалізованого конфіскованого майна

Відповідно до п. 14 Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби”, від 11 липня 2002 р. N 985(надалі — Постанова №985), якщо майно, в тому числі транспортні засоби, не реалізовано у порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження»,  державний виконавець вносить на розгляд комісії, що утворюється  у  складі представників відповідного органу державної виконавчої  служби,  митного  органу,  органу державної податкової служби та фінансового органу, пропозицію щодо безоплатної передачі майна:

1) органам державної влади;

2) закладам охорони здоров’я, освіти, соціального  забезпечення, соціального захисту, зокрема, закладам, у  яких  виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування,  дитячим  будинкам  сімейного  типу, прийомним сім’ям, будинкам дитини  при  установах  виконання  покарань;

3) установам виконання  покарань;

4) слідчим ізоляторам;

5) військовим формуванням;

6) на благодійні цілі;

7) для переробки, знищення (утилізації) такого   майна.

       Передане  безоплатно  майно, може бути відчужене виключно за умови сплати мита та інших податків  і   зборів   (обов’язкових   платежів),   передбачених законодавством під час його імпорту на територію України. Рішення про  безоплатну  передачу,  переробку  або   знищення (утилізацію)  майна підписується членами комісії та затверджується начальником відповідного органу державної виконавчої служби.

Порядок створення комісій, визначено спільним наказом Міністерства Юстиції України та Державної митної служби України, 12.10.2009  N 1833/5/943(надалі — Наказ), “Про затвердження Порядку взаємодії органів державної виконавчої служби та митних органів при переданні майна, конфіскованого за рішеннями судів, та розпорядженні ним”. Отже, згідно п. 6 Наказу, з  метою забезпечення розпорядження конфіскованим майном у разі неможливості його реалізації начальниками відділів державної виконавчої служби, які здійснюють виконання рішень про конфіскацію майна,   вилученого   митними   органами,   утворюються комісії  з  представників  відповідного органу  державної виконавчої  служби,  митного органу,  органу державної податкової служби   та   фінансового  органу Засідання комісії відбуваються на вимогу державного виконавця у встановлений ним строк та є повноважними у  випадку  присутності не менше 2/3 членів комісії. Головує на засіданні  комісії представник  органу  державної виконавчої служби. Рішення комісії приймаються простою більшістю голосів. У разі якщо  голоси  розділилися  порівну,  голова  комісії має ухвальний голос.

Надалі, як вказано в абзаці другому п. 16 Наказу, при прийнятті комісією рішення про безоплатну передачу  майна орган  державної  виконавчої служби розміщує інформацію щодо цього майна на веб-сайті з  питань  реалізації  арештованого  державними виконавцями  майна.  Якщо  протягом  місяця  з  моменту розміщення повідомлення  жодна  з  осіб,  яким  надано   право   безоплатного отримання  майна,  не звернулася до державного виконавця щодо його отримання,  державний  виконавець  виносить  на  розгляд   комісії питання  щодо  знищення (утилізації) майна.  Рішення щодо знищення (утилізації) майна приймається також у випадку,  якщо за  рішенням комісії  майно  не  було  безоплатно  передано жодній з осіб,  які виявили бажання його отримати.

Постановою №985 та Наказом передбачено, що окремі види майна можуть бути передані лише окремим суб`єктам:

А). Товарно-матеріальні  цінності,  які  були в користуванні і мають  ступінь  зносу  понад  50  відсотків,  можуть  передаватися безоплатно:   

1) закладам   охорони   здоров’я,   освіти,  соціального забезпечення  населення,

2) установам  виконання  покарань,  слідчим ізоляторам

3) на благодійні цілі.

Б) Товари і вироби для дітей,  м’який інвентар, а саме:  одяг (у  тому числі спортивний), білизна,  постільні речі,  шкарпетки, панчохи,  взуття (у тому числі спортивне), шкільне приладдя, книги для  дітей  дошкільного  та  шкільного  віку,  штори та занавіски, килими та килимові доріжки,  матраци,  іграшки для дітей віком  до 7 років, за наявності супровідної документації, в якій є відомості про походження товару та підтверджено його  безпеку  для  здоров’я (далі    супровідна  документація),  транспортні та інші засоби, затримані митними органами і конфісковані в установленому порядку, можуть   передаватися  безоплатно:

1) закладам,  у  яких  виховуються діти-сироти та діти,  позбавлені батьківського піклування;2) дитячим будинкам  сімейного  типу;

3) прийомним сім’ям;

4) будинкам дитини при установах  виконання  покарань  у  кількості,  що   не   перевищує необхідної  річної  потреби  відповідного  закладу  або сім’ї,  за зверненням  служби  у справах  неповнолітніх   після   проведення належної експертизи.

В) Продукти харчування за наявності супровідної документації, насамперед такі,  що швидко псуються, за умови проведення належної експертизи та з дотриманням  термінів придатності  до  споживання можуть безоплатно передаватися:

1) закладам охорони здоров’я,  освіти, соціального   забезпечення   населення;

2) військовим  формуванням;

3) установам  виконання покарань, слідчим ізоляторам;

4) на благодійні цілі.

Г) Незаконно  добуті  природні  ресурси  та виготовлена з них продукція,  а  також знаряддя  незаконного  добування   природних ресурсів підлягають реалізації,  а ті, що є продуктами харчування, безоплатно  передаються:   

1) закладам   охорони   здоров’я,   освіти, соціального   забезпечення   населення;

2) військовим  формуванням;

3) установам  виконання покарань;

4) слідчим ізоляторам;

5) на благодійні цілі.

У разі реалізації,  знищення,  утилізації,  переробки або безоплатного  передання конфіскованого майна державний виконавець виносить   відповідну   постанову   про закінчення   виконавчого провадження  на  підставі пункту 8 частини першої статті 37 Закону України  «Про  виконавче  провадження»,  копію  якої додатково направляє до митного органу.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.