Не пропусти

Обережно! Виявлено випадок сказу на території населеного пункту с. Трикратне!!!

screenshot_11

Наприкінці січня місяці 2019 року до Вознесенської районної лікарні ветеринарної медицини звернулися громадяни, які мешкають в селі Трикратне Олександрівської селищної ради, про підозру захворювання на сказ домашнього собаки, який проявив агресію, кидався на людей, тварин, наніс укус одній особі — дитині. Собаку було вбито, труп доставлено до Вознесенської міжрайонної лабораторії, відібрано  патологічний матеріал та направлено до Миколаївської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби, де і був виділений вірус сказу.

Проведено позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вознесенській райдержадміністрації та запроваджено карантинні обмеження по сказу тварин на території села Трикратне з прилеглими до нього угіддями, затверджено комплексний план заходів щодо ліквідації сказу в неблагополучному пункті.

Сказ — гостре вірусне захворювання, яке характеризується надзвичайно високою агресивністю, ураженням центральної нервової системи, нападами крайнього нервового збудження і розвитком паралічів. Невиліковна хвороба з тривалим інкубаційним періодом диких м’ясоїдних та домашніх тварин, що становить велику небезпеку для людини. Відсутність лікування, а лише профілактика визначають соціальне й економічне значення цієї хвороби. Сказ належить до захворювань, які не мають кордонів.

Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок потрапляння її слини на свіже поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок.

Як вберегти свого домашнього улюбленця від сказу? Аби убезпечити своїх домашніх тварин від сказу, варто притримуватись наступних рекомендацій: намагайтесь охороняти їх від укусів інших тварин; регулярно робити щеплення проти сказу домашнім собакам та котам, в тому числі вартовим та мисливським собакам; виводьте собак на прогулянку в намордниках та на повідку; не заводьте собак і кішок заради забави, не виганяйте їх на вулицю у випадку зміни поведінки тварини, негайно звертайтесь до найближчої ветеринарної служби, за адресою місто Вознесенськ, вулиця Зої Космодем’янської, 2.

Слід пам’ятати, що всі заходи профілактики сказу будуть марні, якщо кожен власник тварин не розумітиме, що він несе відповідальність не тільки за своє здоров’я чи свого улюбленця, але й за здоров’я оточуючих.

Вознесенське міжрайонне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Миколаївській області

http://voz.gov.ua/ohorona-zdorovya/1628-oberezhno-vyiavleno-vypadok-skazu-na-terytorii-naselenogo-punktu-s-trykratne.html

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.