Не пропусти

Нацслужба здоров’я України заплатить «первинці» Вознесенська майже 14 млн, району 7 млн, Олександрівки 3,5 млн

6 січня 2019 року Національна служба здоров’я України (НСЗУ) оприлюднила договір про медичне обслуговування населення   Вознесенська за програмою медичних гарантій. Відтак пацієнти, які заключили електронну декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром в одній з амбулаторій міста, цілком можуть розраховувати на отримання  гарантованого державою пакету медичних послуг.

download

Термін дії документа встановлено з 01.01.2019 року по 31.12.2019 року. Відповідно до умов цього договору,  надавач ( КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ВОЗНЕСЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ»– ред.) зобов’язується надавати медичні послуги за програмою медичних гарантій пацієнтам, а замовник, тобто НСЗУ, зобов’язується оплачувати такі послуги відповідно до встановленого тарифу та коригувальних коефіцієнтів.

Скільки держава заплатить лікарю «первинки» за наше обслуговування?

Нагадаємо, базовий тариф НСЗУ на оплату послуг первинної медичної допомоги на 2019 рік складає 370 грн/рік на особу. В залежності від віку задекларованого пацієнта (пацієнти «зеленого списку» –  ред.), коригувальний коефіцієнт складає:

  • від 0 до 5 років – 4;
  • від 6 до 17 років – 2.2;
  • від 18 до 39 років – 1;
  • від 40 до 64 років – 1.2;
  • понад 65 років – 2.

Знаючи розмір базового «тарифу» на одного пацієнта, застосувавши коригувальний коефіцієнт, можна дізнатись, скільки коштів перерахує Національна служба здоров’я України за наше обслуговування в первинній ланці медицини.

Наприклад, ви задекларували дитину, вік якої становить 4 роки. Отже,

                370 грн./рік (б.с.)* 4 (к.к)=1480 грн./рік;

де, б.с. – базова ставка, к.к – коригувальний коефіцієнт. І так далі, відповідно до вікової категорії.

За пацієнтів, які не заключили електронні декларації і потрапили до «червоного» списку пацієнтів, держава заплатить лікарю лише 240 грн на рік.

Орієнтовна загальна ціна договору  між Вознесенською первинною ланкою та НСЗУ становить 13 747 385  гривень.

Відповідно до угоди,  КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ВОЗНЕСЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ»  зобов’язується забезпечити:

  • своєчасне застосування методів профілактики, зокрема профілактичні огляди та направлення на проведення необхідних досліджень згідно з Порядком, своєчасне та у повному обсязі проведення профілактичних щеплень відповідно до календаря профілактичних щеплень в Україні;
  • надання медичних послуг, пов’язаних із первинною медичною допомогою після закінчення часу прийому пацієнтів, а також у вихідні, святкові та неробочі дні відповідно до Порядку;
  • можливість пацієнтам отримати послуги згідно із зазначеним у додатку 2 до договору графіком;
  • технічну можливість запису пацієнтів у чергу на прийом до медичних працівників чи для отримання інших медичних послуг за телефоном або в електронній формі.

Зазначимо, що підписаним договором також урегульовується питання «понаднормових» пацієнтів, адже  більшість лікарів міських амбулаторій вже наближаються до 100%-ї позначки з набору пацієнтів. Наразі «безболісним» із точки зору фінансової вигоди буде збільшення кількості декларантів на 10%. Втім, фізичне навантаження на лікарів таки зросте.

Збільшення кількості задекларованих пацієнтів більш ніж на 10% понад норму, окрім фізичного навантаження на лікаря ще буде програшним із фінансової точки зору: з кожним понаднормовим пацієнтом сума державного фінансування зменшуватиметься.

 

Ще раз про «Доступні ліки»…

З 1 квітня 2019 року  державна програма «Доступні ліки» переходить в адміністрування Національної служби здоров’я України. Лікарські засоби в межах програми будуть відпускатися за електронними рецептами, а відшкодування вартості відбуватиметься за договором аптеки з НСЗУ, укладеним в електронній системі охорони здоров’я.

1 лютого 2019 року розпочинається реєстрація аптек в електронній системі охорони здоров’я, а вже з 15 лютого керівники аптек зможуть подати заяви про укладення договору з НСЗУ.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.