Не пропусти

Повідомити про незадекларовану працю можна онлайн та анонімно

Будь-який житель Миколаївської області може залишити повідомлення про незадекларовану працю онлайн. Щоб повідомити про неофіційне працевлаштування, потрібно заповнити форму, натиснувши на кнопку «Повідомити про незадекларовану працю» на сайті Державної служби України з питань праці.

Також можна повідомити про факти незадекларованих трудових відносин за допомогою «Урядової гарячої лінії» за номером телефону: 1545, або шляхом надсилання повідомлень на адресу електронної пошти Управління Держпраці у Миколаївської області: 14mk@dsp.gov.ua; dsp@dsp.gov.ua.

Та телефонами ДФС України: 0800-501-007 та +380 44 454 16 13.

zarplata-v-konverti_1

Виявлення порушників податкового законодавства у частині виплат заробітної плати — один з кроків захисту інтересів найманих працівників

 

Головне управління ДФС у Миколаївській області повідомляє, що «тіньова заробітна плата» або «заробітна плата у конвертах» стала однією із найбільших проблем сучасної економіки, у тому числі і ринку праці.

Незадекларована праця знижує доходи державного бюджету, а отже і можливість фінансування державних програм соціального спрямування, адже виплачуючи «тіньову заробітну плату» найманого працівника позбавляють багатьох соціальних гарантій: гарантованого розміру заробітної плати, права на оплачувану відпустку, відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, права на оплату лікарняного, права на допомогу по безробіттю, права на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань, права на зарахування виробничого стажу тощо.

Суб’єктам господарювання необхідно пам’ятати, що використання нелегальної робочої сили, не оформлення трудових відносин або несвоєчасна реєстрація трудових відносин з найманим працівником — це порушення трудового законодавства,  відповідно, роботодавцям, які порушують законодавчі вимоги при нарахуванні заробітних плат, загрожують штрафи за такі порушення.

Звертаємо увагу, що сплата податків і зборів з отриманих  доходів – обов’язок кожного громадянина, від якого залежить економічний розвиток  нашої держави.

Про факти порушень податкового законодавства з боку роботодавців громадяни можуть повідомити на «гарячу лінію» ДФС України за телефоном: 0800-501-007.

https://sites.google.com/view/undeclared-work

screenshot_17

Громадяни, які перебувають за межами України, мають можливість зателефонувати до Контакт-центру зі стаціонарного або мобільного телефону за номером: +380 44 454 16 13.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.