Не пропусти

Олексендрівська ОТГ у 2019 році матиме власний ЦНАП, подальша доля районного ЦНАПу невідома

У першому півріччі 2019 року в ОТГ Миколаївщини будуть створені 7 центрів надання адміністративних послуг. Зокрема, у Ольшанській, Олександрівській, Коблівській, Казанківській, Доманівській, Воскресенській, Березанській ОТГ.

Про це повідомив заступник голови Миколаївської ОДА Євген Шевченко, 22 січня, під час зустрічі з керівниками об’єднаних територіальних громад області.

image

В ході зустрічі обговорювалось питання участі ОТГ в програмі «U-LEAD з Європою» «Покращення якості надання адміністративних послуг для населення (допомога громадам у створені та модернізації ЦНАП)». Умови участі досить прості — потенційний учасник, в разі якщо ОТГ дійсно потребує створення ЦНАПу, має подати заявку та знайти придатне приміщення. Зі свого боку U-LEAD надає інституційну та матеріальну допомогу. Зокрема це: розробка технічних завдань для ЦНАП, консультаційна допомога у створенні/модернізації ЦНАП, тренінги для персоналу, інформування та залучення населення, допомога у створенні дизайну/зонування/візуалізації ЦНАП, надання меблів, офісної техніки, ПК для ЦНАП, в разі необхідності забезпечення ЦНАП електронною системою керування чергою тощо.

Наразі вже 6 громад та 2 міста Миколаївської області співпрацюють з U-LEAD  у цьому напрямку. Євген Шевченко закликав ті громади, які ще не взяли участь у програмі, якомога швидше подати відповідну заявку.

«Вільний доступ до адміністративних послуг — один з критеріїв розвитку держави. Вважаю, що ЦНАП має бути в кожній ОТГ, щоб люди не витрачали зайві сили і час для вирішення простих питань. Завдяки підтримці європейських партнерів маємо всі умови, щоб цього досягти. На сьогодні є ще громади, які не подали заявки, закликаю вас зробити це якомога швидше», — наголосив Євген Шевченко.

Він також нагадав присутнім про ініціативу голови Миколаївської облдержадміністрації Олексія Савченка щодо приведення всіх соціально важливих об’єктів у відповідність до сучасних Державних будівельних норм. Зокрема, всі центри надання адміністративних послуг в ОТГ області мають бути забезпечені засобами доступності для осіб з інвалідністю.

Голова Миколаївської ОДА Олексій Савченко також прокоментував важливість створення центрів надання адміністративних послуг в об’єднаних територіальних громадах області:

«Започаткована Президентом України Петром Порошенком реформа децентралізації дає громадам значні можливості для покращення життя своїх жителів. У цьому аспекті велику роль відіграє доступність до адміністративних послуг. Тому кожна ОТГ повинна мати власний ЦНАП», — вважає очільник області.

Нагадаємо, що на Миколаївщині працює 24 центри надання адміністративних послуг, у тому числі 5 міських і 19 районних. Миколаївська область серед лідерів за кількістю надання адміністративних послуг через ЦНАПи районних державних адміністрацій. 186 видів послуг – найвищий показник по Україні. У 2018 році через центри надання адміністративних послуг мешканці області отримали майже 329 тисяч послуг. У 2018 році у центрах надання адміністративних послуг Южноукраїнська та Миколаївської міської ради впроваджено надання адміністративних послуг з оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки та паспорта громадянина України для виїзду за кордон. У роботі центрів надання адміністративних послуг запроваджуються хмарні технології.

З січня 2017 року працює портал адміністративних послуг Миколаївської області http://e-admin.mk.gov.ua. В області запроваджено єдиний документообіг між центрами надання адміністративних послуг та суб’єктами надання послуг.

Враховуючи викладене постає логічне питання, щодо долі ЦНАПу Вознесенського району.

Зважаючи, що в Олександрівській ОТГ мешкають майже 50% мешканців району і вони будуть обслуговуватись в смт. Олександрівка, доцільність існування районого ЦНАПу викликає сумніви.

Варто відзначити, що законодавство України дозволяє наприклад району, передати обслуговування своїх мешканців до міського ЦНАПу, і  компенсувати місту витрати.

У виграшу були б  обидві громади (міська і района), у кожної з них зменшились видаткі на надання адміністративних послуг.

Таким шляхом пішли в багатьох районах України.

gerbvozn

http://www.mk.gov.ua/ua/news/?id=64175

 

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.