Не пропусти

Звіт про результати діяльності спостережної комісії при Вознесенській райдержадміністрації за 2018 рік

image

З метою організації громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання, надання їм допомоги у соціальній адаптації, організації виховної роботи з умовно-достроково звільненими з місць позбавлення волі та громадського контролю за їх поведінкою протягом не відбутої частини покарання, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.202004 № 429 «Положення про спостережні комісії» (зі змінами) у Вознесенському районі при Вознесенській райдержадміністрації розпорядженням від 13.10.2017 № 316-р утворена спостережна комісія.

Протягом 2018 року  проведено 12 засідань комісії. Рішення спостережної комісії оформлюються постановами.

Відповідно до Закону України «Про соціальну адаптацію осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк» у взаємодії з Вознесенським відділом поліції ГУ Національної поліції в Миколаївській області, Вознесенським міськрайонним відділом з питань пробації, соціальними установами та службами району, закладами охорони здоров’я, із залученням громадських та релігійних організацій здійснювалися заходи щодо соціального захисту громадян, звільнених з місць відбування покарань, здійснення соціальної адаптації та супроводу осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання, або засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, профілактичної роботи серед дітей та підлітків, що скоїли злочини та перебувають під адміністративним наглядом.

На обліку спостережної комісії при Вознесенській райдержадміністрації протягом 2018 року перебувало 2 особи, звільнених з місць позбавлення волі.

Депутатами сільських рад, об’єднаних територіальних громад, фахівцями із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, соціальними працівниками територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Вознесенського району, членами спостережної комісії  проводились обстеження житлово-побутових умов проживання осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі, складено відповідні акти обстежень, надана інформаційно-роз’яснювальна робота щодо їх прав та гарантій, проведені  профілактичні бесіди.Посилено роботу, щодо організації громадського контролю за поведінкою осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання та проведення виховних заходів за місцем їх проживання і роботи протягом не відбутої частини покарання.Надавалися послуги соціального спрямування та інформаційні. Проводилися консультації з проблем працевлаштування, оформлення соціальної допомоги, безконфліктного спілкування.

Так протягом 2018 року фахівцями Вознесенського районного центру для сім’ї, дітей та молоді  надано 204 послуги  молодим особам в віці від 18 до 35 років, що мають проблеми з законом з них: 2-є неповнолітніх осіб, які засуджені до покарань не пов’язаних з позбавленням волі; 2 особи, які звільнилися з місць позбавлення волі та 49 осіб, що засуджені до покарань не пов’язаних з позбавленням волі. Всім цим особам надавалися послуги за карткою обліку роботи з сім’єю, всім членам родини надавалися психологічні, педагогічні, юридичні та інформаційні послуги.

Ведеться робота, щодо контролю за станом виховної і профілактичної роботи в навчальних закладах району. Особлива увага приділяється організації заходів, щодо попередження негативних явищ серед учнівської молоді – злочинності, алкоголізму, наркоманії, токсикоманії.

За 12 місяців 2018 року 1 особі, звільненій з місць позбавлення волі надано матеріальну допомогу по програмі ’’ Турбота’’ , в розмірі 500 грн.

Особам, звільненим з місць позбавлення волі, та особам, які умовно-достроково звільнилися з місць позбавлення волі надаються послуги закладами охорони здоров’я району при потребі надається первинна медична допомога, здійснюється диспансеризація, проводиться амбулаторне лікування, а за необхідністю — лікування у денних стаціонарах при амбулаторіях або у стаціонарних відділеннях КУ «Вознесенська ЦРЛ». На обліку в закладах охорони здоров’я Вознесенського району перебувало 13 осіб, що є звільненими з місць позбавлення волі.

Протягом 12 місяців 2018 року до Міськрайонного центру зайнятості за послугами  особи, які звільнені з місць позбавлення волі не звертались. Жодна особа не була працевлаштована.

Питання  соціальної адаптації  осіб, звільнених з місць позбавлення волі за дотриманням законних прав та інтересів засуджених знаходиться на постійному контролі спостережної комісії при Вознесенській райдержадміністрації.

На протязі 2018 року було проведено обстеження умов проживання громадян звільнених з місць позбавлення волі, щодо небезпеки виникнення пожеж, надано пам’ятку протипожежної безпеки.

Протягом звітного періоду жодних повідомлень про осіб вищезазначеної категорії, які ухиляються від громадського контролю та порушують громадський порядок не надходило.

Враховуючи вищезазначене, роботу спостережної комісії у 2018 році вважати задовільною.

 Голова спостережної комісії О.О.Торопін

http://voznesensk.mk.gov.ua/ua/news/?id=63950

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.